Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Jakie szkło?

  1. #1

    Domyślnie Jakie szkło?

    Chrześnica żony będzie miała 18-tkę. Szwagier poprosił mnie żebym popstrykał trochę zdjęć. Impreza będzie w domu, pokój dość spory-myślę, że coś około 50m/kw. W chwili obecnej mam tylko n85 1.8d więc odpada. Myślałem o s17-50 ale ta ogniskowa na dłuższą metę nie jest mi potrzebna więc szkoda wydawać na nią kasę. Pytanie brzmi: czy n35 1.8 (DX)
    lub T28-75 2.8 ogarnę to, czy będzie za wąsko? (np. fotka grupowa gości - około 20) czy może wystarczy do tego n18-50 (mogę kupić używkę tanio i niech leży w szafie na takie okazje). Body to D7100, mam też lampę – Metz 52.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zabrał t28-75 i 35mm + metz. Przy 50m2 będziesz w stanie to ogarnąć
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Ja bym zabrał t28-75 i 35mm + metz. Przy 50m2 będziesz w stanie to ogarnąć
    Dzięki za odpowiedź. Kurnek okazało się, że trochę mnie poniosło z metrażem Pokój ma około 40m/kw. Da radę Tamron?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie rozumiem Twoich rozterek - skoro to rodzina, to podepnij Tamrona, pojedź, zobacz ile na 24 mm ogarnia. Zapytaj też, czy planują ewentualne przemeblowanie, lub dodatkowe meble (szwedzki stół i te sprawy) żeby się później nie okazało, że miejsca po przygotowaniu pomieszczenia na imprezę znacząco ubyło.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Nie rozumiem Twoich rozterek - skoro to rodzina, to podepnij Tamrona
    Czytaj ze zrozumieniem: "W chwili obecnej mam tylko n85 1.8d". Pytam bo nie wiem co kupić. I nie 24 a 28
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 11-11-2014 o 00:11

  6. #6

    Domyślnie

    A nikogo znajomego z Nikonem nie masz żeby pożyczyć jakieś szkło i zobaczyć, jak to będzie wyglądać na 28 lub 35 mm? 40m kw to spory pokój, ale może to być 10x4 i wtedy 85, które masz będzie jak znalazł, albo pokój połączony z jadalnią i przedzielony murkiem, albo z kominkiem na środku. Przecież nie widzimy tego pokoju - stąd moja rada o osobiste pofatygowanie się i sprawdzenie warunków.

    35-tką w normalnych warunkach przy takiej wielkości pokoju ogarnia się "domówki", ale grupowe zdjęcie, to najlepiej na dworze, bo w pomieszczeniu szerokości zabraknie - szczególnie dla 20 osób.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    A nikogo znajomego z Nikonem nie masz żeby pożyczyć jakieś szkło i zobaczyć, jak to będzie wyglądać na 28 lub 35 mm? 40m kw to spory pokój, ale może to być 10x4 i wtedy 85, które masz będzie jak znalazł, albo pokój połączony z jadalnią i przedzielony murkiem, albo z kominkiem na środku. Przecież nie widzimy tego pokoju - stąd moja rada o osobiste pofatygowanie się i sprawdzenie warunków.

    35-tką w normalnych warunkach przy takiej wielkości pokoju ogarnia się "domówki", ale grupowe zdjęcie, to najlepiej na dworze, bo w pomieszczeniu szerokości zabraknie - szczególnie dla 20 osób.
    Pokój jest kwadratowy. To nie jest w mojej miejscowości (70 km).
    Liczyłem na to, że odpisze ktoś kto w podobnym pomieszczeniu pstrykał. T28-75 i tak planuję zakupić więc jeżeli piszesz, że 35-tka przy takich warunkach ogarnia to myślę, że będzie ok.
    Dzięki.

  8. #8

    Domyślnie

    35 może ogarnie, ale przy pełnej klatce. Przy DX będzie wąsko.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gonzog Zobacz posta
    35 może ogarnie, ale przy pełnej klatce. Przy dx będzie wąsko.
    a 28 ?

  10. #10

    Domyślnie

    Kup tego najtańszego zuma, przyda się czasami. 28mm może być ciasno.
    Ja bym brał na taką imprezę 14,20,50 i fish eye.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •