Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie NIKON AF-S Nikkor 70-300mm czy TOKINA AT-X 840AF SD 80-400mm

    Witam
    Przywiozlem od znajomych 2 tele do przetestowania, prawdopodobnie bede mogl ktorys z nich odkupic jeszcze przed swietami, sa w dobrym stanie i widac ze dbano o nie. Sa to TOKINA AT-X 840AF SD 80-400mm 1:4,5-5,6 i NIKKOR 70-300 f/4,5-5,6G AF-S IF-ED VR. Jako ze bezposredniego porownania obu nie znalazlem, chcialbym zapytac o opinie. Warto takimi zawracac sobie glowe? Jest jeszcze chyba Sigma o podobnych parametrach, o ile sie nei myle?
    Mam w tej chwili kitowy 18 - 105, stoje przed zakupem 50mm i 35mm w 1.8G. Nie zastanawialem sie nad zakupem tele, ale moze trafi sie okazja z pewnego zrodla, stad pytanie.
    Z gory dzieki za wszyskie odpowiedzi
    Never argue with a fools - they will drag you down to their level, then beat you with experience.

  2. #2
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  3. #3
    Never argue with a fools - they will drag you down to their level, then beat you with experience.

  4. #4

    Domyślnie

    pewnie słaba jest, nikkor jest bardzo dobrze znany i ma stabilizacje wiec bym go wybral jesli juz
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bigbadwolf Zobacz posta
    Witam
    Przywiozlem od znajomych 2 tele do przetestowania, prawdopodobnie bede mogl ktorys z nich odkupic jeszcze przed swietami, sa w dobrym stanie i widac ze dbano o nie. Sa to TOKINA AT-X 840AF SD 80-400mm 1:4,5-5,6 i NIKKOR 70-300 f/4,5-5,6G AF-S IF-ED VR. Jako ze bezposredniego porownania obu nie znalazlem, chcialbym zapytac o opinie. Warto takimi zawracac sobie glowe? Jest jeszcze chyba Sigma o podobnych parametrach, o ile sie nei myle?
    Mam w tej chwili kitowy 18 - 105, stoje przed zakupem 50mm i 35mm w 1.8G. Nie zastanawialem sie nad zakupem tele, ale moze trafi sie okazja z pewnego zrodla, stad pytanie.
    Z gory dzieki za wszyskie odpowiedzi
    Ja też poluję na coś dłuższego: mam dwie sztuki tego Nikkora. Jedna z USA a druga z hurtowni Action - obie dają podobny obrazek. To znaczy do 200mm jest 'jak Ci mogę' a le dalej, to już masakra. Jeśli ta tokina daje obrazek na 300mm taki jak Nikkor na 200mm - to olałbym stabilizację i ją brał - ale podejrzewam, że tak nie jest i dodatkowo dojdą problemy ze współpracą aparatu Nikona (większe lub mniejsze) z tym obiektywem (np. trafianie 20%).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bigbadwolf Zobacz posta
    ... Sa to TOKINA AT-X 840AF SD 80-400mm 1:4,5-5,6 i NIKKOR 70-300 f/4,5-5,6G AF-S IF-ED VR. ...
    Dla mnie to jak wybór między dżumą a cholerą. Dałbym sobie spokój, bo pewnie jakąś kasę na nie wydasz.
    Może warto poczekać/dołożyć i kupić używanego 80-2002,8 lub 180/2,8?

    Jeżeli już jest parcie na jeden z tych dwóch to zdecyduj się na Nikkora. Szkło nowsze, afs, vr i systemowe co, dla mnie jest bardzo ważne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •