Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Jaki NAS 4-dyskowy?

    Przymierzam się do zakupu, i zaczynam dostawać zawrotu głowy

    Postawiłem sobie limit na poziomie 2200zł, i początkowo "wyszły" mi dwa modele: QNAP TS-451 i Synology DS415+, jako maksimum tego, na co chcę sobie pozwolić.

    Zasadniczo, dla mnie NAS ma być głównie dyskiem, być może zdecydują się na jakieś eksperymenty z siecią (serwer WWW, może dozór kamerkami).

    Praca indywidualna, nie grupowa (no, chyba, że ktoś zajrzy na stronę).
    Jako alternatywę brałem pod uwagę Qnap-a TS-431.
    Spojrzałem też na Asustora 204/604t.

    I doszedłem do miejsca, gdzie z powodu dużej liczby wariantów sprzętu nie jestem w stanie podjąć decyzji.

    Czy ktoś mógłby wspomóc dobrą radą?
    Jak nie, to gotów jestem nabyć Thecusa N2310

  2. #2

    Domyślnie

    O tym by korzystać Surveillance station przynajmniej w systemach SYNOLOGY to radzę zapomnieć. Marna rozdzielczość i do tego na siłę ustawia taką maliznę w kamerach.
    Czyli nie wiele pomogłem ale przynajmniej radzę, nie patrz na monitoring w NAS. Jedynie można traktować go jako magazyn dla rejestratora, pytanie tylko poco? rejestrator sam ma kieszenie HDD i radzi sobie wyśmienicie z wysyłką i magazynowaniem i to właściwie KAŻDY. Nowy DSM5 bardzo fajny, ale pytanie po co te wszystkie bajery jak ma to robić za spiżarnię. Tak samo audio czy video station, niby fajne to, ale nie ma to jak mieć porządny Foobar, czy też inny program do muzyki lub filmów. Patrz by transfery miał duże i solidnej firmy bo zawsze dobrze jak są aktualizacje i nowe zabezpieczenia. Czyli poleciłbym synka lub qnapkę.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Skłaniam się ku opcji "max", czyli synology 415+. Popatrzyłam na testy wydajności, i one raczej tu zadecydują... Synology wypada lepiej.

    Co do monitoringu, to mam takowe zapotrzebowanie, i jakość jest tu mało istotna. Chodzi raczej o połączenie pożytecznego z pożytecznym (tak przy okazji)

  4. #4

    Domyślnie

    https://www.synology.com/pl-pl/dsm/5.0/live_demo Można zobaczyć jak to wygląda, polecam.

    Za każdą dodatkową kamerkę trzeba zapłacić prawie 200zł, a rejestrator IP na 8 kamer kosztuje 600zł ni jak nie ma kalkulacji. Pierwsza darmowa, tak do zabawy może być Żeby nie było, że odradzam synka, mam już 2 lata 412+ i jestem bardzo zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez tomajk ; 04-11-2014 o 07:52
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  5. #5

    Domyślnie

    Oimw obecnie jest licencja na 2 kamerki. Wystarczy mi to w zupełności. A na rejestracji mi nie zależy, chcę mieć streaming.

  6. #6

    Domyślnie

    Strumienie video główny i pomocniczy masz i tak z kamer bez NASa czy rejestratora. Sporo kamer ma też sloty na karty pamięci i w ogóle rejestrator nie jest potrzeby, bo oprogramowanie najczęściej darmowe umożliwia uporządkowanie wszystkiego.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  7. #7

    Domyślnie

    Poszło zamówienie na ds415+.
    Dzięki za podpowiedzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Troszkę czasu minęło, więc odkopuję.
    Szukam 4-dyskowego NAS-a, którego jedynym przeznaczeniem ma być archiwizacja zdjęć.
    Dwie funkcje, które chciałbym:
    - stopniowa rozbudowa z bezproblemową zmianą typu RAID (zaczynam od dwóch dysków, docelowo RAID 5)
    - możliwość podłączenia laptopa przez USB 3.0

    Nie potrzebuję żadnych wodotrysków związanych z filmami i muzyką.

    Dziękuję za wszelkie sugestie.

  9. #9

    Domyślnie

    Archiwizacja? w trybie podłączenia laptopa kablem? To NAS będzie lekkim przerostem ceny i treści. Lepiej sprawdzi Ci się zewnętrzny dysk - a raczej dwa niezależne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Archiwizacja? w trybie podłączenia laptopa kablem? To NAS będzie lekkim przerostem ceny i treści. Lepiej sprawdzi Ci się zewnętrzny dysk - a raczej dwa niezależne.
    A gdyby chodziło o coś więcej, na przykład z opcją własnej chmury? Masz coś godnego polecenia w rozsądnej cenie? Myślę o tym często... Kopia, plus chmura

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •