Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 67
  1. #31

    Domyślnie

    dzieki Panowie - sporo info, się doszkalam własnie w materii. Praca po kablu odpada - wymaga to nie dośc ze przejściówki to jeszcze kabel z kompa wystaje. Odpada. Będa testowane rozwiązania z routerem - najpierw zmiany w ustawieniach a jak to nie pomoże, to zakup nowego. ideałem byłoby osiagnięcie transferów z 15-20Mb/s - wtedy przeglądanie plików nie byłoby tak wkurzające.

  2. #32

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za już i poproszę o jeszcze

    Zrzucam pliki z kart pamięci na desktopa, robię wstępną selekcję, zmieniam nazwy plików i dostaję to co chcę zachować do ewentualnej dalszej obróbki.
    Takie pliki lądują na dysku sieciowym uporządkowane w kolejności rok / miejsce / miesiąc.

    Na pewno jest jakiś program, który potrafi zsynchronizować zawartość tych katalogów z dyskiem używanym jako kopia zapasowa (podłączanym okazjonalnie) i byłoby miło, gdyby mógł jeszcze dokonać tego dla konta "w chmurze" (amazonowej w moim przypadku).
    Jakieś rekomendacje?

  3. #33

    Domyślnie

    Mam NAS-a QNAP 451Bmini. Jest do niego oprogramowanie QSync, które pracuje u mnie jako synchronizator pomiędzy dyskami a NAS-em.
    Spisuje się niezawodnie.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Kwestia jakie masz połączenie. U mnie prąd miga może 2 razy w roku.
    I jedna awaria czasem wystarczy aby się coś zesrało.

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    W poście jest mowa nie o serwerze plików, tylko o miejscu do archiwizacji, to jednak trochę inna charakterystyka.
    NAS to jest rodzaj serwer plików.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za już i poproszę o jeszcze

    Zrzucam pliki z kart pamięci na desktopa, robię wstępną selekcję, zmieniam nazwy plików i dostaję to co chcę zachować do ewentualnej dalszej obróbki.
    Takie pliki lądują na dysku sieciowym uporządkowane w kolejności rok / miejsce / miesiąc.

    Na pewno jest jakiś program, który potrafi zsynchronizować zawartość tych katalogów z dyskiem używanym jako kopia zapasowa (podłączanym okazjonalnie) i byłoby miło, gdyby mógł jeszcze dokonać tego dla konta "w chmurze" (amazonowej w moim przypadku).
    Jakieś rekomendacje?
    Zerknij na FreeFileSync.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za już i poproszę o jeszcze

    Zrzucam pliki z kart pamięci na desktopa, robię wstępną selekcję, zmieniam nazwy plików i dostaję to co chcę zachować do ewentualnej dalszej obróbki.
    Takie pliki lądują na dysku sieciowym uporządkowane w kolejności rok / miejsce / miesiąc.

    Na pewno jest jakiś program, który potrafi zsynchronizować zawartość tych katalogów z dyskiem używanym jako kopia zapasowa (podłączanym okazjonalnie) i byłoby miło, gdyby mógł jeszcze dokonać tego dla konta "w chmurze" (amazonowej w moim przypadku).
    Jakieś rekomendacje?
    Do synchronizacji w locie jest świetny syncthing. Do okazjoinalnej ręcznej, to każdy klient ftp praktycznie. Totalcommander. Freecomander.

    Ale, ale robienie kopi poprzez synchronizację to średnio udany pomysł. Usuniesz przez przypadek plik na komputerze. poleci synchronizacja i kicha z backupu.

    Do backupów lepiej używać narzędzi do backupu np. Duplicati (masz wersjonowanie, historię plików, możliwość wysyłania do dziesiątków chmur i systemów).

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    I jedna awaria czasem wystarczy aby się coś zesrało.



    NAS to jest rodzaj serwer plików.
    1. i dlatego trzeba mieć backupy "offline"

    2. Przez serwer plików rozumiem miejsce skąd aktywnie używamy plików. archiwizacja zaś leci sobie w tle i to w 99% tylko w jedną stronę.

  7. #37

    Domyślnie

    Ciekawą propozycją na NAS wydaje mi się ta oferta (nie moja!):http://allegro.pl/serwer-hp-proliant...988456844.html

  8. #38

    Domyślnie

    Ja mam mieszane uczucia co do takich "okazji"; elektronika 8-9lat, fizycznie wyeksploatowana. Dyski pewnie w podobnym wieku, swoje już wycierpiał - pewnie przy konkretnych obciążeniach (SAS). Pobór energii pewnie kilka razy razy większy niż przeciętnego NASa o podobnej wydajności (a to może być istotne jeśli sprzęt pracuje 24/7 - jak to NAS, do tego podtrzymanego przez UPS który w takim wypadku musi być znacznie "większy"), konieczność znacznie większego zaangażowania w konfigurację niż w sprzęcie z "zamkniętym" systemem - jak synology czy qnap. Do tego zdecydowanie większe gabaryty i podejrzewam że znacznie głośniejszy niż nowe konstrukcje.
    Xeon E5504 brzmi dumnie, ale co z tego jeśli potrzebuje 13x więcej energii, niż mój pentium N3710. Wprawdzie ma 50% (tylko) większą wydajność, ale to co oferuje w NAS mój "procesorek" w żaden sposób nie ogranicza jego wydajności, nawet jak w tle pracuje wirtualny windows10, przetwarzający pliki graficzne) i kilka innych usług.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 18-01-2018 o 12:50
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #39

    Domyślnie

    kawał klocka...
    jesli ktoś może trzymac serwer w garazu czy piwnicy to luz, ale jeśli w domu to chyba zdecydowanie za wielkie to jest..

  10. #40

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi a robienie backupów, to tutaj nikt nie pisze o rozwiązaniu, które sprawdza się wg mnie bardzo dobrze, a nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych programów. Mam na myśli Windows Backup. Systemowe rozwiązanie, które po prostu działa. Jedynym ograniczeniem jest to, że kopie mogą być wykonane tylko na zamontowanym dysku. Czyli dyski sieciowe nieobsługujące iSCSI odpadają, jako miejsce na backup.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •