Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    a jak rozwiązać problem transferów - w tej chwili mam z 5Mb/s co mnie powoli zaczyna irytować. Pacjenci to Qnap t228 i MBP 15 retina late 2013. Kartę sieciową w kompie mam taka jaka mam i obawiam sie ze tu może być pies pogrzebany - bo zmiana routera na nowy szybki niewiele pomoże.
    No chyba żeby:

    No internal modem or Ethernet, although an Apple Thunderbolt to Gigabit Ethernet adapter is available. 802.11ac Wi-Fi and Bluetooth 4.0 are standard.


    przejściówka ? ktoś to testował ? Czy przy tej przejściówce i wymianie routera na nowy transfery pójda w górę ? Jesli ma się to zwiększyć o kilka Mb/s to nie wiem czy warto topić w temat kilka stówek No i czy kablem da się to połaczyć ? Sens tego słaby raczej... szlag..
    Ostatnio edytowane przez stock ; 07-12-2017 o 11:53

  2. #22

    Domyślnie

    Transfery wskazują, że jedziesz po sieci 100Mb, jak przejdziesz na Gigabit Ethernet, to powinieneś mieć 15-20Mb/s.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Transfery wskazują, że jedziesz po sieci 100Mb, jak przejdziesz na Gigabit Ethernet, to powinieneś mieć 15-20Mb/s.
    no tak. Tylko jak przejśc? Zmiana routera ? Czy karta sieciowa w kompie jest w takim standardzie ze to zadziała ?
    https://support.apple.com/kb/sp690?locale=pl_PL
    działa to w standardzie n ? warto zainwestować 300zł w router ?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Transfery wskazują, że jedziesz po sieci 100Mb, jak przejdziesz na Gigabit Ethernet, to powinieneś mieć 15-20Mb/s.
    On jedzie bez kabla

    Masz w kompie standard ac. to jest szybsze od n. Router masz na bg tylko?

  5. #25

    Domyślnie

    I co jest u Ciebie wąskim gardłem. Połaczenie komp router czy router nas.

    Jak zrobisz speedtesta to jakie wyniki daje?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    On jedzie bez kabla

    Router masz na bg tylko?
    bg ?

    mam NAS podpiety do routera kablem. komp lata przez wifi. Oprócz tego w sieci mam muzykę Sonos. Nie mam telewizora. To wszystkie urządzenia jakie mam podpiete do netu.
    No i chciałbym miec tak aby było szybciej - na serwerze siedzi tylko archiwum - ale czasem tam zaglądam, wybieram jakies foty, przeglądam, szukam filmików itp - więc korzystam zasadniczo.
    router w tej chwili mam kilkuletni tplink https://www.morele.net/router-tp-lin...E&gclsrc=aw.ds w jakiejś podstawowej wersji - do netu nie był mi potrzebny lepsze lata temu. I się zastanawiam czy wymiana routera coś mi polepszy.

    Waskim gardłem jest transfer/odczyt plików z NASa ogólnie rzecz ujmując. 5Mb/s to prędkośc przy której łatwo stracić cierpliwość.
    w NASie siedzą dyski Toshiba p300
    Ostatnio edytowane przez stock ; 07-12-2017 o 12:23

  7. #27

    Domyślnie

    Używasz Wi-Fi .... jeżeli łączysz się w standardzie G to 56 Mbit/s to max, stąd 5 MB/s transfer, więc próba zmiany ustawień na routerze albo samego routera aby był zgodny ze standardem AC co da Ci maksymalną wydajność albo przejściówka i po kablu (pod warunkiem, że porty na routerze i w nasie też są 1 GBe oraz używasz okablowania przynajmniej kategorii 5e). Po kablu pójdzie tyle ile fabryka dała, czyli przez 1 Gbit max 125 MB/s pod warunkiem, że Twój dysk tak szybko potrafi zapisywać i nas tak szybko odczyta. Dla plików JPG średnio pewnie nie będzie to mniej niż 25 - 35 MB/s jeżeli natomiast masz mnóstwo małych pliczków wielkości kilkunastu kilkuset kB, to transfer niewiele się poprawi, tutaj protokół SMB jest bezlitosny na tych NASach Można optymalizować itp. ale to jest trochę zabawy.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    bg ?

    mam NAS podpiety do routera kablem. komp lata przez wifi. Oprócz tego w sieci mam muzykę Sonos. Nie mam telewizora. To wszystkie urządzenia jakie mam podpiete do netu.
    No i chciałbym miec tak aby było szybciej - na serwerze siedzi tylko archiwum - ale czasem tam zaglądam, wybieram jakies foty, przeglądam, szukam filmików itp - więc korzystam zasadniczo.
    router w tej chwili mam kilkuletni tplink https://www.morele.net/router-tp-lin...E&gclsrc=aw.ds w jakiejś podstawowej wersji - do netu nie był mi potrzebny lepsze lata temu. I się zastanawiam czy wymiana routera coś mi polepszy.

    Waskim gardłem jest transfer/odczyt plików z NASa ogólnie rzecz ujmując. 5Mb/s to prędkośc przy której łatwo stracić cierpliwość.
    Router musisz zmienić. Tak by po kablu miał standard lanu 10/100/1000. I jak chcesz śmigać bezprzewodowo to jeszcze standard AC. Jak pracujesz przy biurku, z przypiętym monitorem/klawiaturą, to polecam zainwestować w stację dokującą, którą połączysz kablem z routerem.

  9. #29

    Domyślnie

    Z tego co widzę:
    https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-228
    przy pobieraniu dużych plików potrafi niemal tyle co 1GbE. więc nawet z przeciętnym dyskiem nie jest on ograniczenie. Ja bym postawił na pracę "po kablu". router 10/100/1000 + łącze kablowe i nawet na JPGach (oczywiście nie minaturach) powinien dawać radę 40-50mb/s a to już sporo. Z WIFI nie podpowiem bo dla mnie to katastrofa prędkościowa, ale nie sprawdzałem jeszcze 801.11AC (a może jest coś jeszcze szybszego ?) - macie jakieś doświadczenia z jaką prędkością można po tym przesyłać pliki wielkości 1MB i większe ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Patrząc na ten router, to szału nie ma, na początek możesz spróbować zrobić test, wymusić na urządzeniu standard N w ustawieniach, który ten tplink obsługuje albo wcześniej upewniając się, że na routerze dostępny jest również tryb N w ustawieniach podpiąć się tylko laptopem (sieć wi-fi działa tak szybko jak najwolniejsze jej urządzenie więc nie podłączaj niczego innego na wi-fi na test, bo to może spowodować obniżenie standardu) na N już powinieneś poczuć przyspieszenie, jeżeli nadal Cię to nie zadowoli no to wymiana routera to mus
    Ja generalnie bym wymienił router, za 130 zł możesz mieć już router z wi-fi AC na 2 częstotliwościach i lapek może chodzić na 5GHz a reszta urządzeń na 2.4
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •