Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie d3200 powolny zapis zdjec na karcie

    Witam,

    Kupilem ostatnio nikona d3200 w ktorym umiscilem karte sandisk 45mbs a mimo wszystko jpegi zapisuja sie czesto pol minuty lub dluzej I to bez specjalnej serii I zapelniania bufora. Dziwi mnie ten fakt bo mialem juz kilka lustrzanek I nigdy taki proceder nie mial miejsca nawet z duzo wolniejszymi kartami. Zastanawiam sie czy zareklamowac ten aparat. Co sadzicie?

    Pozdrawiam Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    Sadze, ze masz aktywne wszelkie "ulepszacze" zdjec typu odszumianie, ADL i inne wodotryski

  3. #3

    Domyślnie

    Spróbuj na innej karcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Redukcja szumów dla ISO i długich czasów naświetlania wydłuża proces przetwarzania obrazu dwukrotnie.
    W D3200 nie rozdzielono redukcji szumów dla ISO i długich czasów naświetlania, tę funkcję dla obu parametrów spełnia redukcja szumów.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra, dwa razy dłużej, ale ponad pół minuty? Pojedyncze jpegi? Na stosunkowo szybkiej karcie?

  6. #6

    Domyślnie

    A sprawdzałeś na innej karcie?
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  7. #7

    Domyślnie

    hej, mialem ten sam problem co ty w d3200... a nawet przy wkladaniu karty do aparatu tez długo często myślał (nie zawsze to sie zdarzało)

    filmiki co sie działo:
    https://www.youtube.com/watch?v=bxxA...ature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=VMXE...ature=youtu.be

    Działo się też takie coś jak u Ciebie przy robieniu zdjęć nawet na automacie... jestem np. na weselu , chce szybko napstrykać kilka zdjęć, a ten mi zapisuje i zapisuje.

    Działo się tak na każdej karcie pamięci. Wysłałem nikona do naprawy na gwarancji i wymienili mi TOGO - cokolwiek to jest

    Jednak na sandisku dalej to się dzieje, jednak juz nie tak często, na innych poki co nie zauwazylem tego. Dzisiaj kupilem kartę Toshiba, więc zobaczymy jak przyjdzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •