Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie D5100 pomoc w wyborze obiektywów dla amatora do 4tys

    Witam
    Mam D5100 z kitowym 18-105. Ze względu na brak możliwości robienia zdjęć z lampą wbudowaną przy tym obiektywie (zasłania błysk) postanowiłem kupić stałkę 35 1.8 nikkora i zaczęło się Wciągała mnie fotografia i chciałbym moją szklarnie troszkę zmienić a że jestem kompletnym amatorem to prosił bym o pomoc i rade.
    Chciałbym obydwa moje obiektywy sprzedać i kupić coś lepszego.
    Pszperałem po forum i dużo osób chwali "sigme 17-50 F2.8 EX DC OS HSM" czy byłby to dobry wybór do robienia zdjęć w domu z lampą zamiast 35 (ona jest trochę za wąska)?
    Ona jest na pełnej klatce czyli na moim D5100 miała by ogniskową 25-75 nie myle się?
    Drugim do kompletu to chciałbym dokupić stałkę 50 1.8 nikkora. Fajnie było by mieć dobry obiektyw portretowy. Czy myślicie że szkoda jak bym miał tą sigmę?
    Trzecim obiektywem jaki zbiera pochlebne opinie to Tamron 70-300 Di VC USD.
    Co myślicie o takim zestawie czy ktoś ma inne propozycję? Po prostu chciałbym mieć coś wąskiego do zdjęć robionych w domu z lampą i portretów. I jakiegoś zooma do robienia zdjęć np ptaków.
    Bardzo dziękuję za każda odpowiedz. Pozdrawiam Jakub

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tobie radzę kupić prawdziwą lampę i zapomnieć o tej wbudowanej w body. Jeśli kupisz sigmę to osobiście nie brałbym 50 tylko 85 i to jest prawdziwe i dobre szkło portretowe.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz ja będę myślał o lampie ale jak trochę kasy sobie odłożę czyli za parę miesięcy. Czy ta sigma jest dedykowana na pełną klatkę bo już zgłupiałem. Sam nie wiem czy jak ją kupię to będe miał ogniskową 17-50 czy 25-75? Bardzo mnie kusi na 85mm ale cena jest za wysoka. Jestem zadowolony z 35 ale 50 powinna być dużo lepsza.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yey Zobacz posta
    [...] Pszperałem po forum i dużo osób chwali "sigme 17-50 F2.8 EX DC OS HSM" czy byłby to dobry wybór do robienia zdjęć w domu z lampą zamiast 35 (ona jest trochę za wąska)?
    Ona jest na pełnej klatce czyli na moim D5100 miała by ogniskową 25-75 nie myle się?
    Drugim do kompletu to chciałbym dokupić stałkę 50 1.8 nikkora. Fajnie było by mieć dobry obiektyw portretowy.
    Sigma, o której wspominasz, jest szkiełkiem pod DX...

    Co do obiektywu portretowego to (za przedmówcą) celuj w przynajmniej N85/1.8G. Choć w ciemniejszych pomieszczeniach warto pomyśleć też o lampie zewnętrznej bo wysokie ISO nie jest panaceum na "dobre" zdjęcie.
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yey Zobacz posta
    Wiesz ja będę myślał o lampie ale jak trochę kasy sobie odłożę czyli za parę miesięcy. Czy ta sigma jest dedykowana na pełną klatkę bo już zgłupiałem. Sam nie wiem czy jak ją kupię to będe miał ogniskową 17-50 czy 25-75? Bardzo mnie kusi na 85mm ale cena jest za wysoka. Jestem zadowolony z 35 ale 50 powinna być dużo lepsza.
    Dobrą lampę dostaniesz za ok 800 pln, a naprawdę warto. Światło odbite od sufitu to inna bajka niż walenie ludziom po oczach. Podobnie z 85 - to szkło warte swej ceny. Całkiem inna bajka
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć,
    z budżetem 4k na szkła zainteresowałbym się:
    - nikkor 50 1.8 (moje ulubione szkło, portret i nie tylko)
    - sigma 18-35 1.8 - znam tylko z testów, ale zdaje się, że świetny obiektyw.
    Nikkor 35 1.8 posiadam, ale mi jakoś bardziej leży 50tka. IMHO 35tka jest trochę nijaka, ani szeroka, ani do portretu.
    Miałbyś więc fajny zestaw do reporterki i portretu, i jeszcze kilka stówek zostałoby w kieszeni (może na lampę?). Niestety, póki co, odpadałaby fotografia ptaków.

  7. #7

    Domyślnie

    Sam nie wiem czy jak ją kupię to będe miał ogniskową 17-50 czy 25-75?
    Jak kupisz 17-50, to będziesz miał obiektyw o ogniskowej 17-50, który przy Twoim body da obrazek o polu widzenia 25,5-75mm.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Jak kupisz 17-50, to będziesz miał obiektyw o ogniskowej 17-50, który przy Twoim body da obrazek o polu widzenia 25,5-75mm.
    Dokladnie jak napisal Puciek. Jak zapinales do D5100 35 mm czy 18-105 to tez miales mnoznik x1,5 dla ekwiwalentu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Dokladnie jak napisal Puciek. Jak zapinales do D5100 35 mm czy 18-105 to tez miales mnoznik x1,5 dla ekwiwalentu.
    Czyli na każdym obiektywie czy DX czy FX mam mnożnik 1.5? Ja byłem pewny że przy moim body obiektywy DX mają mnożnik 1 a obiektywy pod FX mają 1.5.
    Czyli polecacie jednak nikkora 85 1.8G. Trochę się boję że będzie strasznie wąsko i daleko trzeba będzie odchodzić bo moje body nie ma pełnej klatki.

  10. #10

    Domyślnie

    To byłeś w błędzie. Dla puszek DX od Nikona ekwiwalent ogniskowej wynosi 1.5x i bez względu na to, jakie szkło do takiej puszki podepniesz, to otrzymasz obrazek = ogniskowa x 1.5. W puszkach Canona jest 1.6x, a w Olimpusach 2.0x To nie wynika z budowy obiektywu, a z mniejszej (wymiarami fizycznymi) matrycy. Ogniskowa jest wartością stałą dla soczewki/układu soczewek czyt. obiektywu.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •