Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Ja tez mam filter holder f-my nisi. Jego wada jest prostota (solidnego, jak pisal kolega cadman) wykonania- brak pierscienia mocujacego powoduje, ze "w okolicznosciach przyrody" zmiana filtra moze byc nieco klopotliwa.
    jest juz bardzo proste rozwiazanie mocowania tego holdera , sam je stosuję

    http://www.ngubeg.com/reviews/best-f...er-for-14-24mm

    dzisiaj zakupiłem ND 1000 firmy Nisi , dam znac jak sie sprawuje w testach, po najblizszym plenerze
    Ostatnio edytowane przez harb ; 19-02-2015 o 12:58

  2. #12

    Domyślnie

    Ja z kolei będę tetował Firecresta ND3 (10 stops). To "zwykły" szary filtr, więc wrażenia opiszę w Twoim wątku.
    NiSi podobno ma problem z powtarzalnością, czasami te filtr dają zafarb, czasami nie.
    Do holdera nie mam zatrzeżeń.

    Pozdrawiam
    pss

  3. #13

    Domyślnie

    zgodnie z obietnica pare słow na temat Nisi ND1000. Z filtrami Lee jestem od kilku lat, ostatnio sprzedałem Big Stopera 100X100, jak wspominałem Lee nie ma odpowiednika o rozmairze 150x150 do Nikona 14-24mm, stad koniecznosc znalezienia czegos innego

    Zrobiłem kilka zdjec z ND 1000, zafarbów zadnych, temeratura barwowa 10 000 K, wydaje sie byc najbardziej odpowiednia. Czas osiagany w srodku dnia w pełnym słońcu - ISO 100, F11, to 40sek.
    Mz filtr jest bardzo naturalny ( Big Stoper Lee lekko ociepla ) . Przejrzystosc filtra wydaje sie byc lepsza, znakomite wykonanie, tył poza obszarem soczewki, podklejony cienkim materiałem gumowanym, co ma gwarantowac brak odbic swiatła, i tak jest w rzeczywistosci.
    Poniewaz holder Nisi trzyma filtry bardzo blisko soczewki, juz uzywajac z nim filtrów Lee ( szary i połowka ) nie miałem odbic swiatła, w przeciwieństwie do holdera Lee

    Polecam i sam filtr, i holder, oraz sklep "Bez Nazwy". Filtr otrzymałem, na nastepny dzien rano, od chwili złozenia zamowienia

    ps. jezeli zaobserwuje problemy z powtarzalnoscia jak nadmienił pysson, dam znac
    Ostatnio edytowane przez harb ; 21-02-2015 o 20:30

  4. #14

    Domyślnie

    czy wiecie jak sprawuje się filtr polaryzacyjny do tego holdera?
    http://sklepbeznazwy.com.pl/filtr-po...l-150x150.html
    pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bronis Zobacz posta
    czy wiecie jak sprawuje się filtr polaryzacyjny do tego holdera?
    Filtr pewnie pasuje do holdera.
    Problemem jest szeroki kąt widzenia obiektywu i wynikająca z tego "nierównomierność" polaryzacji.
    Ujmując rzecz bardzo skrótowo, efekt polaryzacji będzie miał różne nasilenie w różnych miejscach kadru, czyli do landszaftów średnio się to nadaje.

    Pozdrawiam
    pysson

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki. Fizyki nie da się oszukać Ale ten holder można dokręcić do np 24-70 lub 70-200 i załatwić cały zakres tym zestawem, stąd też pytanie o sam filtr - jakiej jakości jest ten produkt ? A w przypadku 14-24 na ile przy najszerszym kącie ta nierównomierność jest widoczna. Może jakieś sample? Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bronis Zobacz posta
    Ale ten holder można dokręcić do np 24-70 lub 70-200 i załatwić cały zakres tym zestawem, stąd też pytanie o sam filtr - jakiej jakości jest ten produkt ?
    Jakieś 3 lata temu, gdy NiSi wchodziło do Polski, był test ich filtrów w polskiej edycji Digital Foto Video.
    Miesięcznik już się nie ukazuje, ale dostępne są numery archiwalne, a autorem recenzji był Piotr Dębek - klik

    Używanie takiego filtra wraz z holderem i przejściówką podpiętymi do 24-70 lub 70-200 to dość karkołomne przedsięwzięcie.
    Na pewno znacznie wygodniej i chyba też taniej będzie kupić nakręcany polar.

    Pzdr.
    pss

  8. #18

    Domyślnie

    Dzięki, spróbuję coś znaleźć. Jeśli chodziłoby o jeden filtr na obiektywie - sprawa jasna, wygodniej i taniej. Ale czasem jest potrzeba dołożenia szarej połówki lub stopera. Mam ten holder, redukcję, połówkę itd oraz ten zakres ogniskowych, i zastanawiam się jak najoptymalniej dobrać filtry oraz ograć sprawę polara, który tak naprawdę jest najbardziej potrzebny. Redukcji w sposób cywilizowany na kołowe polary o których piszesz nakręcic sie nie da, próbowałem i poległem, więc albo muszę dokupić kwadratowy polar NISI - i stąd pytanie o jakość albo wizyta u grawera/jubilera i wymyślenie patentu jak przymocować dobry kołowy polar do tego holdera. Jakby nie było większych problemów Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Panowie, filtr typu 150 to jest filtr o szerokości 150 mm jak sądzę? A jaki jest drugi wymiar szarej połówki tzn długość /wysokość?

  10. #20

    Domyślnie

    Może to Ci troszkę pomoże:

    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 21-12-2015 o 22:21
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •