Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    C_K
    Gość

    Domyślnie Czym czyścić gumy ?

    Hej
    Jak wiadomo gumy brudza się od łap i innych rzeczy, chciałabym je czyms wyczyścic ale nie chce ich zniszczyć ani poodklejać. Czym czyścicie gumy jesli w ogole je czyscicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy w życiu nie czyściłem gum na aparacie. Na obiektywach owszem parę razy - wilgotną chusteczką i niczym więcej.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Ja przecieram całą puchę szmatką, namoczoną w mydlinach z szarego mydła i dobrze ,,wykręconą''. Stary, sprawdzony sposób.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seś@ Zobacz posta
    Ja przecieram całą puchę szmatką, namoczoną w mydlinach z szarego mydła i dobrze ,,wykręconą''. Stary, sprawdzony sposób.
    hmmm
    nigdy co prawda aparatu nie czyściłem, ale mam pilota do wzmacniacz który pokryty jest taką specjalną niby gumą. Ostatnio stała sie jakby bardziej lepka, co może oznaczać dwie sprawy - albo po 2 latach psuje się i zacznie odchodzić (słabo by było) albo jest ubrudzona oblepiona "czymś" Sprawdzę ten sposób

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    hmmm
    nigdy co prawda aparatu nie czyściłem, ale mam pilota do wzmacniacz który pokryty jest taką specjalną niby gumą. Ostatnio stała sie jakby bardziej lepka, co może oznaczać dwie sprawy - albo po 2 latach psuje się i zacznie odchodzić (słabo by było) albo jest ubrudzona oblepiona "czymś" Sprawdzę ten sposób
    Przecierają też ściereczką ,,Pampers'', tą nawilżoną. Ale ta ściereczka nadaje się bardziej do skór (portfel, byty) Mi po przetarciu tą ściereczką, przyciski w body jakoś dziwnie ,,pykały''. Trzymam się sposobu szmatka-mydło szare
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #6

    Domyślnie

    Raz spróbowałem nawilżanym pampersem oblecieć gumę w 18-35 i miałem później więcej czyszczenia tych białych kłaczków, niż to warte
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam TO.
    D90, N18-200 VR, N50 1.4, S10-20, Samyang8 i masa innych gratów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuel Zobacz posta
    Polecam TO.
    Tylko trzeba z tym ostrożnie. Zawiera alkohol. Gumy jak najbardziej, odtłuszcza i czyści, natomiast ja czyszcząc tym "pięknie" pozmywałem sobie napisy na guziczkach przy Fuji HS10.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  9. #9

    Domyślnie

    Do czyszczenia gumy używało się zawsze wyłącznie mydła - najlepiej szarego, ale nie koniecznie. Sprawa jest prosta jeżeli mamy przedmiot wyłącznie z gumy np. taśma, pierścień kulka itp. Wtedy rozpuszczamy mydło w wodzie +- 40st. C , zanurzamy przedmiot w wodzie na 5-10 minut (można jeszcze mokrą gumę natrzeć mydłem). Następnie gumę płuczemy w zimnej wodzie i suszymy. Jak wyschnie jest jak nowa. Jednak tej metody oczywiście nie polecam do korpusów aparatów i obiektywów. Jeżeli ktoś musi je czyścić z jakiegoś powodu, to stosowałbym wilgotną ścierkę natartą mydłem. Mydło na pewno wyczyści gumę i niczego nie uszkodzi, a wilgoć na korpusie aparatu, czy obiektywu, to każdy musi wziąć na własne sumienie. Z moich doświadczeń z gumą wynika, że ona źle znosi wszelkie środki chemiczne,ze spirytusem włącznie.

    ps. Ta wspomniana powyżej, klejąca się guma na pilocie to prawdopodobnie efekt wcześniejszego czyszczenia go jakimś środkiem chemicznym
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 21-10-2014 o 12:36

  10. #10

    Domyślnie

    Szare mydło + letnia woda + szmatka, która nie kłaczy.
    Żadnych wynalazków.
    Tutaj jest... podpis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •