Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 98
  1. #81
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Statyw Manfrotto Befree wygląda świetnie... w katalogu.
    Na żywo to zabawka. Mnie nie przekonali do zakupu.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazinsk Zobacz posta
    http://allegro.pl/triopo-statyw-m130...742284395.html
    http://allegro.pl/statyw-benro-itrip...345492951.html

    Z tych dwóch który byście polecili? Może jakieś inne propozycje do max 400-500 zł??? pzdr
    Witam wszystkich Nikoniarzy !
    Fazinsk czy zdecydowałeś się może na Benro? Sam mam dylemat czy wybrać it15 czy it25 do N d7100. it15 kusi wagą i wymiarami.
    Widziałem, macałem i rozkładałem oba. Niestety nie miałem jak przetestować "na żywym organizmie".

  3. #83

    Domyślnie

    IT15, IT25 są małe, lekkie, zmiesczą się dosłownie wszędzie.
    Mają jedną zasadniczą wadę - nie nadają się niestety do celu w jakim zostały stworzone - statyw turystyczny.
    Są zbyt delikatne moim zdaniem.

  4. #84
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Warszawa/POLSKA delegacja
    Posty
    90

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na IT25. Ma za sobą podróż do Barcelony. Na razie jestem bardzo zadowolony. Jestem amatorem, nie będę go zabierał na ekstremalne warunki. Głowica kulowa jest bardzo wygodna. Mieści się w bagaż podręczny RY. Z tego co mi mówili w sklepie to it25 od 15 rożni się rozmiarem płytki mocującej. It25 jest lepszym wyborem. i tak ma kompaktowe wymary
    Ostatnio edytowane przez fazinsk ; 30-05-2017 o 08:03
    N D7100 + S 10-20mm + T 18-55 mm 2.8 + N 50mm 1.8D + S 70-300mm + N 10,5 2.8 + SB 700

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fazinsk Zobacz posta
    Zdecydowałem się na IT25. Ma za sobą podróż do Barcelony. Na razie jestem bardzo zadowolony. Jestem amatorem, nie będę go zabierał na ekstremalne warunki. Głowica kulowa jest bardzo wygodna. Mieści się w bagaż podręczny RY. Z tego co mi mówili w sklepie to it25 od 15 rożni się rozmiarem płytki mocującej. It25 jest lepszym wyborem. i tak ma kompaktowe wymary
    Dziękuję za informację. Jestem prawie przekonany do IT25. Chciałem zapytać jeszcze jakie są realne i dobrze wyglądające możliwie długie czasy do uzyskania na Twoim zestawie, mam podobny.
    Czy używałeś też do zdjęć w nocy czy raczej do krajobrazów?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez G_RAV Zobacz posta
    Dziękuję za informację. Jestem prawie przekonany do IT25. Chciałem zapytać jeszcze jakie są realne i dobrze wyglądające możliwie długie czasy do uzyskania na Twoim zestawie, mam podobny.
    Czy używałeś też do zdjęć w nocy czy raczej do krajobrazów?
    Witam,
    właśnie wróciłem z urlopu - zwiedzanie Andaluzji na własną rękę i lot tanimi liniami. Polecam statyw Benro IT25. Zmieścił się do bagażu podręcznego bez problemu. W plecaku dla mnie nie sprawiał wielkiego problemu.
    Z D7100 + kilka szkieł radził sobie wg. mnie bardzo dobrze. Waga dla mnie bez problemowa.
    Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz , która wydaje mi się była pomijana jeśli chodzi o kwestię statywów i zwiedzania różnych obiektów oraz atrakcji turystycznych.
    Przynajmniej jeśli chodzi o Hiszpanię w bardzo wielu miejscach używanie, a nawet posiadanie statywu (jaki by nie był, czy carbon, czy nie) jest zabronione. Spotkałem się raz z sytuacją, że plecak był sprawdzany
    przed wejściem do Alhambry w Granadzie i byłem zmuszony do oddania statywu do skrytki. Podobnie, nie tak rygorystycznie było w wszelkiego rodzaju katedrach, bazylikach, jaskiniach, używanie statywu było niedozwolone. Tutaj polecam statyw prowizoryczny -
    plecak+ czapka lub inne elementy a jeszcze bardziej tzw. gorrilapod w który wyposażyłem się przed wyjazdem i gorąco polecam na wakacyjne wyjazdy. Oczywiście nie jest to to samo co dobry statyw, którego i tak nie możemy wnieść lub użyć ale jest 1000 razy lepszy niż zdjęcia z ręki.

  7. #87

    Domyślnie

    Odświeżę temat troszkę, bo i mnie dopadła potrzeba zakupu takiego statywu. Czytając dość pozytywne opinie o Sirui T-005 mocno się ku niemu skłaniam, ale trochę nie daje mi spokoju jedna kwestia. Większość użytkowników pisze, że używają tak naprawdę dość lekkich sprzętów (jakies bezlustra, albo entry level z lekkimi kitami) - co w przypadku nieco cięższego zestawu? Chodzi mi konkretnie o D750+16-35/4, ew coś zbliżonego wagowo. Czy taki statyw i głowica dają radę? Wiem, że ogólnie jest to kompromis, ale zastanawiam się jak duży i na ile mogę polegać na takim cudaku. @TOP67 - używasz jeszcze tego sprzętu?
    Ew czy warto doplacać do T-025x - to chyba karbonowa wersja, tak? Różnica to ok +50%... 490zł vs 750zł. Średnio mi się to uśmiecha, no ale jeśli rzeczywiście warto to trudno...

    Jeszcze wpadło mi w oko coś takiego:

    https://www.fotoplus.pl/statywy/stat...Foto-FIF19AIB0 - na plus na pewno cena. Wagowo nieco gorzej, ale mieści się w moim limicie jeszcze. Jakby miał być stabilniejszy niż T-005 to chętnie.
    https://www.fotoplus.pl/statywy/stat...tyw-iTrip-IT25 - nieco większy po złożeniu i cięższy. @G_RAV @fazinsk - jak tam po czasie użytkowanie tego statywu? Z jakim najcięższym zestawem pracowało Ci się komfortowo?
    http://allegro.pl/manfrotto-befree-2...126324538.html - niby manfrotto, ale sporo negatywnych opinii czytałem i tu i gdzieś po sieci. Warto dołożyć? @cz4rnuch jak tam Twoje doświadczenie z frotką?
    http://allegro.pl/carbon-statyw-mono...549559166.html - takie cudo? Karbon chyba nieco lepiej tłumi drgania, wiec to na plus, rozmiar również, waga przyzwoita.

  8. #88

    Domyślnie

    D750+N16-35/4 to nie jest wielkie wyzwanie dla statywu w cenie 400-700 zł.

  9. #89

    Domyślnie

    Niby nie, ale jak statyw z głowicą ważą 1kg to mam jednak pewne obawy. Nie mam zupełnie doświadczenia z takimi małymi i lekkimi statywami, używam na codzień raczej 2-3x cięższych statywów i wiem czego po takim setupie sie spodziewać, a tu zupełna nowość - zawsze mnie te chude nóżki przerażały.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Niby nie, ale jak statyw z głowicą ważą 1kg to mam jednak pewne obawy. Nie mam zupełnie doświadczenia z takimi małymi i lekkimi statywami, używam na codzień raczej 2-3x cięższych statywów i wiem czego po takim setupie sie spodziewać, a tu zupełna nowość - zawsze mnie te chude nóżki przerażały.
    Mam manfrotto befree carbon, ostatnio używam z d4+24-70 oraz 80-200. Daje radę. Pod d4 i 150-600 już wymieka (niestabilny). Sam statyw polecam.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •