Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 223
  1. #1

    Domyślnie qDSLRDashboard - zdalne sterowanie aparatem po WiFi/USB (Win,Android,OSX,iOS,Linux)

    Z racji, że wątek o starszej wersji aplikacji jest już mocno nieaktualny, tworzę nowy.

    qDSLRDashboard, to darmowa* aplikacja niemal na wszystkie systemy operacyjne**, która pozwala zdalnie (USB/WiFi/sieć eth) sterować aparatem (prawie dowolnym), bez znaczenia czy aparat ma WiFi czy nie.

    Autor stworzył uniwersalny adapter WiFi, który podpina się pod gniazdo USB aparatu. W tym celu wystarczy tylko kupić sobie router TP-Link TL-MR3040 (lub inny z gniazdem USB i możliwością wgrania OpenWRT) oraz wgrać do niego oprogramowanie ze strony aplikacji.


    Możliwości na przykładzie Nikona:
    - pełna kontrola nad ekspozycją - czas, przesłona, ISO, kompensacja ekspozycji, balans bieli, itp.
    - obsługa LV, z możliwością manualnego zdalnego ostrzenia oraz nakładkami na obraz, w tym focus-peeking
    - możliwość zapamiętania 2 punktów ostrości w LV i szybkiego przejścia pomiędzy nimi
    - auto-bracketing, zarówno wbudowany w aparat, jak i sterowany z poziomu programu do 9 zdjęć
    - możliwość zmiany trybu z poziomu aplikacji (M,A,S,P, auto, scena, itp - pomija ustawienia kółka)
    - możliwość zmiany trybu migawki z poziomu aplikacji (S, CL, CH, Q, itp - pomija ustawienia kółka)
    - kontrola lampy wbudowanej (tryb manualny, stroboskop i CLS)
    - wybór jakości/wielkości zdjęcia
    - wybór trybu AF - punktu AF na razie nie można wybrać
    - wybór trybu pomiaru światła
    - wybór jednego w domyślnych ustawień Picture Control
    - możliwość zdalnego nagrywania filmów
    - zapis zdjęć na kartę w aparacie lub urządzeniu sterującym
    - pobieranie zdjęć znajdujących się na karcie w aparacie, na urządzenie sterujące.

    Działa z każdym urządzeniem mającym hosta USB (nie każdy telefon/tablet to posiada, szczególnie niższe modele).

    *dla iOS płatna.
    ** na razie brak wersji pod Windows Phone


    "Przeróbka" TP-Linka TL-MR3040:
    Zmiana oprogramowania w routerze jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać 2 paczki (factory_image i sysupgrade_image) ze strony, w wersji odpowiadającej posiadanemu routerowi (V1 nie ma przełącznika trybów (AP/WISP/3G), V2 ma).
    Następnie wgrać poprzez aktualizację firmware, najpierw factory_image, a po przeładowaniu i uruchomieniu się już OpenWRT wgrać sysupgrade_image.
    Na koniec pozostało już tylko skonfigurowanie WiFi pod siebie.

    No i jest Wi-Fi do dowolnego aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #2

    Domyślnie

    A czy program działałby z innym alternatywnym oprogramowaniem, np. Tomato, czy koniecznie musi być OpenWRT?

  3. #3

    Domyślnie

    Gonzo,
    Wiem ze o tym juz pisales ale czy bylbys tak uprzejmy i w tym watku dopisalas bys wszelkie info (z linkami wlacznie) , do wersji na Maca czy iPada.
    Dobrze by bylo zeby te najnowsze informacje byly w jednym watku.

    z gory dziekuje

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    A czy program działałby z innym alternatywnym oprogramowaniem, np. Tomato, czy koniecznie musi być OpenWRT?
    Musi być to soft oparty o linuxa, no i na wszystko inne niż OpenWRT i procesor ar71xx trzeba sobie samemu kompilować. Źródła dostępne >> tu <<



    Strona z linkami do pobrania wszystkich wersji, poza iOS.
    Aplikacja dla iOS dostępna tylko poprzez AppStore/iTunes
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 12-10-2014 o 19:23
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Może ktoś z Was próbował parować aparat z telefonem poprzez przedłużacz USB? Nie chcę na razie inwestować w TP Linka, a potrzebuję pewnej swobody, którą mógłby mi dać 10 metrowy przedłużacz. Wystarczy "zwykły", a może tzw., "aktywny"?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Może ktoś z Was próbował parować aparat z telefonem poprzez przedłużacz USB? Nie chcę na razie inwestować w TP Linka, a potrzebuję pewnej swobody, którą mógłby mi dać 10 metrowy przedłużacz. Wystarczy "zwykły", a może tzw., "aktywny"?
    Bez problemów możesz podłączać przez przedłużacze, ale bez wzmacniacza max 3-5m.
    Przy 10m to będziesz potrzebował 2 przedłużaczy aktywnych.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Może ktoś z Was próbował parować aparat z telefonem poprzez przedłużacz USB?
    Tak, ja parowałem (z problemami, ale sie udało).
    Problemem są kable. Potrzeba kabelka OTG. Kupiłem taki 1 m - nie działał (byłem załamany - specjalnie kupiłem smartfon z hostem USB). Kupiłem taki 15 cm - chodził, uf . Potrzeba 2 kabli - jeden do aparatu, drugi do telefonu, łączy się je (wtyk męski/żeński).
    Połączyłem taki 15 cm kabelek micro USB OTG z około 0,7m micro USB, mam więc w sumie coś koło 1m. Ale ... nie potrzebuję więcej, nie sprawdzałem dłuższych kabli.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    A czy działa z aparatami, które mają wbudowane WiFi? Tak, żeby nic nie dyndało.

    Już wiem. Działa.
    Przynajmniej wersja na Windows x64
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 30-10-2014 o 00:23
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    @GonzoG, @Jacek_Z, dziękuję za informację.
    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Bez problemów możesz podłączać przez przedłużacze, ale bez wzmacniacza max 3-5m.
    Przy 10m to będziesz potrzebował 2 przedłużaczy aktywnych.
    Czy dwa krótsze przedłużacz (aktywne) dadzą pewniejsze połączenie od jednego długiego? Pytam ponieważ na allegro znalazłem 10 metrowy, aktywny przedłużacz.



    __
    Mobilnie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Czy dwa krótsze przedłużacz (aktywne) dadzą pewniejsze połączenie od jednego długiego? Pytam ponieważ na allegro znalazłem 10 metrowy, aktywny przedłużacz.
    Nie ma 10m przedłużaczy USB, to pic na wode.

    Maksymalna długość to do 5m pod warunkiem, że są to kable najwyższej jakości.
    Przy tanich wzmacniacz max co 3m.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •