Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Windows 21H1 ból oczu.

    Witam!
    Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem systemy? i jak to wyeliminować?
    Zaktualizowałem system Windows 20H2 do nowej wersji 21H1 i zaczęły się problemy ból, pieczenie, mruganie oczami, im dłużej przy kompie tym gorzej w pierwszy dzień tego nie zauważyłem dopiero po kilku dniach że siedzenie przed monitorem tak mnie męczy , obróbka zdjęć to męczarnia. Kiedyś w którejś wcześniejszej wersji też tak miałem ale tam pomogło przeinstalowanie sterowników karty graficznej. Tutaj zmieniałem sterowniki na starsze i najnowsze (po wcześniejszej całkowitej deinstalacji poprzednich) i nic, cały czas to samo. W końcu przywróciłem (Aomei backupper) poprzednią wersję systemu 20H2 i wszystko wróciło do normy.
    nvidia 1060, DP. nec 271q.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdzałeś odświeżanie ekranu po aktualizacji?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, takie samo jak w poprzedniej wersji 60Hz
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  4. #4

    Domyślnie

    może alergia?
    ja na przykład dziś zaczałem kichać, kaszleć i zaczęły mi łzawić oczy, choć nowej wersji Win używam już od dawna

  5. #5

    Domyślnie

    Gruczoły Meiboma szwankują, może przytkane i nie nawilżają oka lipidami i ostatnia deska ratunku to gruczoły łzowe. Masuj lekko powieki rano, wieczorem. Inaczej zespół suchego oka... Tak miałem

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Na tego typu dolegliwość pomaga HIALEYE Free 0,2%.

  7. #7

    Domyślnie

    nie sądzę aby to była alergia czy zespół suchego oka ponieważ jak przywróciłem poprzednią wersję systemu (20H2) wszystko wróciło do normy i mogę przed monitorem siedzieć godzinami, na próbę znowu zaktualizowałem do nowszej wersji (21H1) i momentalnie wróciło częstsze mruganie i pieczenie oczu.
    - dziwny jakiś jestem nie kompatybilny z windows może trzeba przejść ma Mac
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest problem samej aktualizacji tylko sterowników ekranu, musisz po aktualizacji zrobić porządek bo coś się gryzie, zerknij też na aktualizacje opcjonalną czy nie ma tam czasem czegoś do monitora i karty graficznej ale i tak po tym wrzuć najnowsze drivery nvidia/amd/intel,

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, bo na firmowym kompie 20h2 na razie jakby co

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja zrobiłem wszędzie aktualizacje i jest ok, nie ma żadnych problemów, zresztą aktualizacja tylko łata dziury i dodaje drobnostki, nie ingeruje jakoś specjalnie w istotne rzeczy, od pewnego czasu aktualizacje są robione etapowo, system ściąga wiele pakietów i powoli przy następnych aktualizacjach są wykorzystywane, to pozwala na lepsze testy, a nie jak dawniej na żywca z nadzieją że się uda.

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Co z oczu, to z serca...
    By popi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 16:28
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 10:04
  3. [ Portret ] oczu cień
    By wonzky in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 18:32
  4. Windows 7 build 6956 vs. Windows XP SP3
    By Calme in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2008, 08:53
  5. zamykanie oczu
    By mario_mar in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-09-2004, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •