Close

Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 223
  1. #121

    Domyślnie

    ok ,odpalilem, jednak winny byl kabel. takze potwierdzam - dziala na chuwi hi8
    .

  2. #122

    Domyślnie

    1. Sprzęt:
    D800e
    D600
    rMBP 13,3' 2,6 GHz, 8Gb, 256 Gb SSD
    kabel USB (zwykły więc być może gówniany who knows?)

    2. Oprogramowanie:
    OSX Yosemite 10.10.5
    LR CC wersja aktualna bo z chmury
    qDslrDaschboard V.0.2.9

    3. Cel
    Bezprzewodowe przesyłanie plików NEF do Maca i automatyczne załadowanie LR
    ( dla Sherlocków, konfiguracja po kablu jest symulacją pracy która docelowo ma być po Wi-Fi , a to to tylko w oczekiwaniu na MR3040 , i doskonale wiem , że to co w tej chwili skonfigurowałem osiągnę prościej i lepiej jako LR Tethering)

    4.Workfolw
    Aparat połączony z kompem przez Dashboard po kablu USB
    Katalog do którego wchodzą NEF to DSLR
    LR ustawiony w trybie Auto Import , katalog śledzony (watched) DSLR

    5. Rezultat
    Niby działa jak powinno tzn. foty przechodzą na komp do katalogu DSLR a z DSLR automatycznie ładuje się do LR.
    Ale bardzo szybko po wykonaniu kilkunastu zdjęć program Dashboard się wiesza przerywając płynną pracę.
    Niczego się nie traci , ale ta zwiecha powoduje bałagan który stawia pod znakiem zapytania całą zabawę.

    Jeśli wylączymy LightRooma to Dashboard działa płynnie bezproblemowo.

    Zwiecha Dashboarda następuje tylko wtedy gdy jest włączone Auto Import w LR.

    Mam takie przypuszczenie, że to komp nie wyrabia takiego obciążenia bo poszczególne elementy tego układu oddzielnie działają poprawnie.
    Pytanie jak to zadziała po WiFI bo to co teraz robie to tylko ersatz w oczekiwaniu na router.
    Jakieś sugestie?
    Chętnie też posłucham o innych metodach załadowania LR nefami wireless w czasie sesji.
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 06-09-2015 o 18:14

  3. #123

    Domyślnie

    To może być kwestia systemu, albo działania LR.
    Nie wiem w jakim trybie LR odczytuje pliki, ale jeśli w trybie wyłączności, to tak się niestety będzie działo, bo zanim qDD ściągnie cały plik, to LR próbuje go zaimportować i tym samym blokuje zapis pliku przez qDD.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #124

    Domyślnie

    @Gonzo,
    a czy mozesz ekstrapolować zachowanie tego układu w docelowej konfiguracji czyli z MR3040 po wi-fi?

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    @Gonzo,
    a czy mozesz ekstrapolować zachowanie tego układu w docelowej konfiguracji czyli z MR3040 po wi-fi?
    Ważna jest aplikacja, a nie połączenie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #126

    Domyślnie

    rozumiem , że w takim razie wifi vs. kabel bedzie rzutować tylko na prędkość przesyłu a cała reszta pozostanie bez zmian?

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    rozumiem , że w takim razie wifi vs. kabel bedzie rzutować tylko na prędkość przesyłu a cała reszta pozostanie bez zmian?
    A niby czemu miałoby się różnić, jeśli aparat i tak podpinasz pod USB...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #128

    Domyślnie

    @gonzo,
    ja sie na tym nie znam. mnie interesuje efekt koncowy. nie jestem w stanie analizowac tego tematu na podstawie danych czastkowych.
    gdyby tak było to bym nie pytal. tak na zdrowy rozum , jesli wszystko jest identyczne z wyjatkiem predkosci transferu (który domyslnie jest wolniejszy) to byc moze zwolnienie bedzie implikowac niekorzystne zjawiska wplywajace na calosc procesu . ot jeden z przykladow dywagacji teoretycznych niekoniecznie majacy potwierdzenie w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 07-09-2015 o 00:19

  9. #129

    Domyślnie

    Przecież aparat podłączasz pod MR3040 za pomocą USB...
    Poza tym nie ma znaczenia czym i jak podłączysz aparat, jeśli sprawa rozgrywa się na komputerze.

    Sprawdziłem na Windowsie - jest identycznie. Problemem jest LR, który przy imporcie przenosi zdjęcia, co próbuje zrobić zanim qDD ściągnie całe zdjęcie z aparatu i następuje konflikt.
    Jest na to rozwiązanie - ustaw w LR jako folder do przenoszenia zdjęć (wpisuje się go ręcznie jako podfolder) ten sam folder, do którego qDD będzie ściągać zdjęcia. Wtedy nie ma problemów, sprawdziłem robiąc kolejne 30 zdjęć w RAW.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #130

    Domyślnie

    sprawdze jak sie obudze.
    dzieki za wskazówke

Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •