Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Zmiana barw? D750 vs 5Dmk3

    Szanowni,
    pozwoliłem sobie założyć nowy wątek na prośbą mojego serdecznego przyjaciela, który jak już nie raz pisałem wcześniej, siedzi od lat w Canonie.
    Jeśli założyłem nie tam gdzie trzeba to prośba do Adminów o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
    Od lat w ramach dobrej rozrywki "kusimy" się wzajemnie do przejścia na swoją stronę, ale nigdy nic sensownego z tego nie wyszło
    Tym razem sprawa wygląda poważniej, bo pojawiło się spore zainteresowanie D750. Oczywiście jak pewnie się domyślacie głowa pełna obaw ale i nadziei więc postanowiłem Was podpytać co sądzicie.
    Sporo trzaska ślubów i ogólnie to dość ogarnięty gość, ale ewentualna zmiana systemu to jednak trochę grubszy temat a ja mogę być stronniczy.

    Posiada > 5DmkIII; 24-70mk2; 85L f1,2; S50 f1,4; Sam14; CZ100 f2, lampa chyba ex600.
    Nakręcił się na > D750, N20 1,8; N35 f1,8 albo S35 f1,4; S50 f1,4; N85 f1,4g; sb910

    Ergonomia do przeżycia - z racji tego, że trochę razem focimy można się pobawić sprzętem konkurencji.
    W tym temacie najbardziej będzie tęsknił za kółeczkiem, które muszę przyznać jest fajnym patentem.
    Duży nie jest, a dodatkowo ostatnio "marudzi", że wszystko jest za ciężkie więc D750 powinien pasować idealnie. Zakładam, że tak będzie po wpisie shao
    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Dzisiaj znowu spedzilem chwile z D750 i potwierdzam - grip chyba najlepszy ze wszystkich Nikonow. Bardzo dobrze lezy w mojej rece (przyzwyczajonej do D3s).
    Tryb cichy - w C jest chyba jednak lepiej niż w D750? On sporo z tego korzysta.

    Kolory - tu też ma obawy, że będzie jakaś gigantyczna różnica. Przy nowych matrycach nie ma już chyba aż takiej przepaści jak za czasów D700/5Dmk2?

    AF - tu zakładam, że będzie porównywalnie.

    Matryca a dokładniej DR. To jest jedna z głównych przyczyn zainteresowania. W Canonie walczy z wyciąganiem cieni i na problemy powyżej 1,5-2ev. Nikon zawsze był pod tym kątem lepszy i zakładam, że przy zmianie odczuje sporą różnicę na plus.

    1/8000 vs 1/4000 - nie jest zachycony ale ma NDki więc do przeżycia

    Podoba mu się CLS.
    Nic z najważniejszych tematów nie przychodzi mi teraz do głowy...
    Z obiektywów najbardziej zainteresowany nowym 20 1,8 i 85 1,4g.

    Co myślicie? Ma to sens?
    Finansowo będzie do przodu. Dodatkowo wreszcie mielibyśmy jeden system co w wielu przypadkach ułatwiło by robotę ale tu pojawia się moja stronniczość, której chcę uniknąć.

    Radźcie
    Wiem, że sprzęt nowy, nie przeszedł jeszcze konkretnych testów itd. ale....
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć, ja jestem 2 systemowy i mam:
    CANON: C5Dm3 + C6D + 16-35 2.8 + Sigma Art 35 1.4 + Sigma Art 50 1.4 + 135 2.0 + 600EX
    NIKON: D750 + 24-70 + 30 1.8 DX + 50 1.8 (na razie rozwarzam co jeszcze dokupić bo wracam do nikona po 2 latach)

    Takie są moje opinie:
    Migawka jest odrobinę cichsza w 5D ale bez szału, prawie tego nie odczujesz. W Nikonie ma za to fajniejszy dzwięk (wiem, trochę przesadzam ale serio jest lepszy)

    AF - tutaj Canon nie ma startu, generalnie D750 ostrzy zawsze i wszędzie a Canon tylko w dobrych warunkach

    Wyciąganie z cieni także na korzyść ogromna Nikona poniżej linki do porównania jakie zrobiłem na szybko:
    Zdjęcie oryginalne:
    http://sgl.nazwa.pl/isotest/C5D_D750_D700/0m.jpg

    CANON 5D M III +Sigma 50mm Art
    http://sgl.nazwa.pl/isotest/C5D_D750_D700/C5D_8366m.jpg


    NIKON 750D +24-70 @70
    http://sgl.nazwa.pl/isotest/C5D_D750_D700/D75_0308m.jpg

    Kolory - i tutaj mam dylemat bo Canon 5Dm3 ma lepszą kolorystykę wyjściową, ale w D750 zastosowano fajną korektę na szybko pod jednym przyciskiem - kółkiem ustawiasz ciepło-zimno i generalnie foty są bardzo zbliżone do siebie. Pod światło Nikon lepszy, jak dla mnie Canon traci kontrast i wszystko szaro bure.

    Jest jeszcze jedna funkcja, która dla mnie jest lepsza w Nikonie, a mianowicie jeżeli po zrobieniu zdjęcia używasz podglądu to w Nikonie od razu możesz przewinąć foty w tył lub przód, natomiast w Canonie po zrobieniu foty masz podgląd tylko ostatniej klatki i żeby zobaczyć resztę odpalasz ponownie podgląd (sic!) co mnie akurat doprowadza do szału szczególnie przy fotach seryjnych.
    I jeszcze opcja kasowania w Nikonie jest to poprzez dwukrotne wciśnięcie kosza, natomiast w Canonie odbywa się za pomocą 2 przycisków co też czasami denerwuje ale to chyba tylko mnie

    Canon ma jeszcze jedną wadę, jak nie używasz "L-ek" lub tych nowych Sigm Art to zapomnij o ostrych zdjęciach, natomiast w Nikonie jak nie masz kasy to nawet z najtańszych szkiełek masz ostro.

    Moim zdaniem jezeli często macie możliwość wymiany sprzętowej to zamiana bardzo opłacalna.

  3. #3

    Domyślnie

    Przedostatnie zdanie chyba wymaga dla mnie objaśnienia.... (w sensie nie krytykuje tylko jestem ciekaw)

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Zakładam, że tak będzie po wpisie shao
    Taaaa, a potem bedzie na mnie

    Plusy 5dmkIII
    1) mozliwosc wrzucenia Magic Lantern

    Plusy D750
    1) wszystko inne

    Cytat Zamieszczone przez segl
    Jest jeszcze jedna funkcja, która dla mnie jest lepsza w Nikonie, a mianowicie jeżeli po zrobieniu zdjęcia używasz podglądu to w Nikonie od razu możesz przewinąć foty w tył lub przód, natomiast w Canonie po zrobieniu foty masz podgląd tylko ostatniej klatki i żeby zobaczyć resztę odpalasz ponownie podgląd (sic!) co mnie akurat doprowadza do szału szczególnie przy fotach seryjnych.
    Przeciez w instrukcji (strona 244) jest napisane, ze w trybie przegladania fot trzeba krecic tylnym kolkiem w lewo lub prawo i sie przewijaja zdjecia. Chyba, ze to tak nie dziala jak powinno albo miales na mysli przegladanie zdjec na 100% podgladzie.
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 08-10-2014 o 05:04

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    ... albo miales na mysli przegladanie zdjec na 100% podgladzie.
    Pewnie właśnie o to chodziło. Właśnie się dowiedziałem, że mam taką opcję a zawsze mnie to wnerwiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Przeciez w instrukcji (strona 244) jest napisane, ze w trybie przegladania fot trzeba krecic tylnym kolkiem w lewo lub prawo i sie przewijaja zdjecia. Chyba, ze to tak nie dziala jak powinno albo miales na mysli przegladanie zdjec na 100% podgladzie.
    Nie mam Canona, ale zrozumiałem, że zaraz po zrobieniu zdjęcia pokazuje się ono i wtedy nie można w żaden sposób przewinąć na poprzednie. To działa tylko po ręcznym wybraniu trybu podglądu.

    A w Nikonie można zawsze. W podglądzie 100% też (tylnym kółkiem, ale trzeba to włączyć w menu).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Przeciez w instrukcji (strona 244) jest napisane, ze w trybie przegladania fot trzeba krecic tylnym kolkiem w lewo lub prawo i sie przewijaja zdjecia. Chyba, ze to tak nie dziala jak powinno albo miales na mysli przegladanie zdjec na 100% podgladzie.
    Przy podglądzie aktywowanym guzikiem podglądu można zmieniać zdjęcia.
    Przy podglądzie automatycznym po zrobieniu zdjęcia - NIE. Canoniarze od zawsze na to narzekają.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    To co za problem wylaczyc automatyczny podglad i zapodawac go przyciskiem jak zajdzie potrzeba? Ja tak zawsze robilem Ale dobra, nie robmy OT.

  9. #9

    Domyślnie

    A... jeszcze jedna sprawa odnośnie AF w C i N.
    AF w Canonie jest szybszy - może nie samo ustawianie ostrości, ale reakcja AF na naciśnięcie spustu w C jest natychmiastowa, w Nikonie jest zauważalna zwłoka.
    Porównywałem to na D800, D610, C5D3 i 6D. z C/N24-70 i C/N 70-200. Od naciśnięcia spustu, do zrobienia zdjęcia Canon był zauważalnie szybszy i nie chodzi tu o szybkość samego kręcenia obiektywów.


    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    To co za problem wylaczyc automatyczny podglad i zapodawac go przyciskiem jak zajdzie potrzeba? Ja tak zawsze robilem Ale dobra, nie robmy OT.
    Ja mam wyłączony automatyczny podgląd od drugiego dnia z lustrzanką cyfrową, ale niektórzy nie widzą możliwości pracy bez tego.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Takie są moje opinie:
    Migawka jest odrobinę cichsza w 5D ale bez szału, prawie tego nie odczujesz. W Nikonie ma za to fajniejszy dzwięk (wiem, trochę przesadzam ale serio jest lepszy)
    Mówimy o trybie cichym?
    pozdrawiam
    Mirek$

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •