Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przesiadka z 85/1.2L na Nikkora 85/1.8 to dośc niespotykane. Znam ludzi, którzy dla 85L przeszli z Nikona do Canona.
    Podobno ta L-ka jest wyjątkowo wolna jeśli chodzi o AF, ale za to obrazek ma "niezły".
    Nikkory 85 nie sa też demonami szybkości.
    1,8 to bardziej pod kątem testowania. Jak sie nie spodoba w nikonie to mniejsza strata. Docelowo ma być 1,4g, która z tego co widziałem nie różni się tak bardzo od Lki a jest trochę szybsza.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar rhj
    Dołączył
    03 2012
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jesteś pewny na 100%,że się nie różni? Sorry mam odmienne zdanie pozwolisz?

  3. #23

    Domyślnie

    chwile się pobawiłem 85/1.2L i mogę powiedzieć, że af jest ok (miałem już gorsze nikkory ). Natomiast aby pozostać przy temacie, w dobie możliwość zarządzania kolorem w "wywoływarkach", takie pytanie ma sens? Już przy d800 vs mk3 były takie testy i jeżeli mam być szczery rozpoznawałem obrazek raczej po charakterystyce użytego szkła niż kolorów.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rhj Zobacz posta
    Jesteś pewny na 100%,że się nie różni? Sorry mam odmienne zdanie pozwolisz?
    A co - pozwolę
    Nie mówię/piszę, że się nie różni bo każde szkło jest inne.
    Chodzi bardziej o to, że różnice między nimi nie są dla mnie tak duże żeby decydowały o tym, czy zmienić system czy nie.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar rhj
    Dołączył
    03 2012
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuje za pozwolenie mam D4 służbowo i C 6d "amatorsko" są obiektywy i obiektywy czy są warte żeby zmienić system? nie wiem ,to jest sprawa indywidualna.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    AF - tutaj Canon nie ma startu, generalnie D750 ostrzy zawsze i wszędzie a Canon tylko w dobrych warunkach
    D750 nie miałem, ale AF w 5DIII oceniam wyraźnie wyżej jak w D700.
    Właśnie w ciemnych pomieszczeniach lepiej i szybciej mi trafia.
    Fakt, że 5DIII miałem kalibrowany z moim obiektywem przez serwis Canona.
    Ten ostatni oceniam o wiele wyżej jak Nikonowski.
    Osobiście zmieniłem system z paru powodów.
    D700 był już nieco przestarzały pod pewnymi względami i chciałem nowe body,
    a po drugie chciałem kupić 70-200mm 2.8.
    Przy tak sporej inwestycji wolałem wybrać Canona głównie ze względu na serwis.
    Moim zdaniem zmiany sprzętu podobnej generacji na inny system nie bardzo mają sens.
    W każdym są jakieś wady i zalety.

  7. #27

    Domyślnie

    1. Piszesz, ze kolega zainteresowany jest CLS? Majac 600ex-rt?

    2. Szklarnia w tym 85 1.2 - gdzie sens i logika

    3. Serwis Nikona i czeste wtopy producenta.

    Niech nie zmienia siekierki na kijek.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek71 Zobacz posta
    Ale to już było...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Kolory - i tutaj mam dylemat bo Canon 5Dm3 ma lepszą kolorystykę wyjściową, ale w D750 zastosowano fajną korektę na szybko pod jednym przyciskiem - kółkiem ustawiasz ciepło-zimno i generalnie foty są bardzo zbliżone do siebie. Pod światło Nikon lepszy, jak dla mnie Canon traci kontrast i wszystko szaro bure.
    Hej ! właśnie takiej osoby szukałam, która również robi tymi dwoma aparatami. Nikonami robię od ponad 10 lat, ale dopiero od niedawna mam D750 i to jest moja pierwsza pełna klatka. Na co dzień fotografuję też nieswoim 5dm3 no i się zaczęło.... Canon wyjściowo zdj z profilu portret na jpg ma na serio ok, w Nikonie na portrecie jpg wygląda strasznie. wszystko ciemniejsze, zielone szare i brudne. Ok, o ile z kolorami poradziłam sobie jako tako prawie.. pozostał problem tych szarości. JESTEM PEWNA że da się to usunąć, ustawić bądź zniwelować, ale jak to "wyczyścić" nie wiem. One wydają mi się jak za mgłą w porownaniu z tym Canonem. Niestety w pracy którą wykonuję muszę praktycznie działać na jpg bo nie ma czasu, skoro da się tak w Canonie to dlaczego nie w Nikonie?
    Mam nadzieję, że udzielisz mi jakiejś rady...

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •