Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11

    Domyślnie

    no no no i kto by pomysłał... werdykt mocno zaskakujący jak dla mnie...
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki za odzew.
    Wygląda na to, że sprzeda Zeissa i L85. Resztę zostawi a kupi sobie D750 + 85 (pewnie 1,4 albo 1,8 ) na testy.
    Pożyczę mu kilka szkieł i będzie podejmował decyzje.
    Planujemy zrobić większe porównanie D750 vs 5DmkIII, którym z pewnością się podzielimy
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-10-2014 o 14:56
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Canon ma jeszcze jedną wadę, jak nie używasz "L-ek" lub tych nowych Sigm Art to zapomnij o ostrych zdjęciach, natomiast w Nikonie jak nie masz kasy to nawet z najtańszych szkiełek masz ostro.
    Ekhm? Bez przesadyzmu. 85usm, 100usm nawet 50usm jak sie trafi ostrzejsza sztuka to na 1.4 jest ostro. Nie mowiac juz odswiezonej 24, 35is usm. Inna kwestia jest jakiej ostrosci szukasz? Jak takiej jak z CZ Otus to jej nie znajdziesz, ale nie znajdziesz jej takze w nikonie. Czerwony pasek tez nie jest gwarantem ostrosci, 24-105 czy 17-40 nie sa demonami ostrosci. Kiedys byly roznice w szklarniach C i N. Obecenie wg mnie ich nie ma (no moze poza TS 17/4 w C i 12-24 w N). Ostatnia rzecza na ktora zwracalbym uwage przy podejmowaniu decyzji bylaby szklarnia (wybor w systemie).
    pozdrawiam
    Mirek$

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    Pod światło Nikon lepszy, jak dla mnie Canon traci kontrast i wszystko szaro bure.
    A to nie kwestia szkieł?
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  5. #15
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    wain, jemu chodzi raczej o af (z S w C), a nie sama ostrosc

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    wain, jemu chodzi raczej o af (z S w C), a nie sama ostrosc
    Biorac pod uwage AF to moja wypowiedz rowiez jest aktualna. Moze poza 50usm ktora jest kaprysna i zalezy do czego ja podepniesz.
    pozdrawiam
    Mirek$

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Biorac pod uwage AF to moja wypowiedz rowiez jest aktualna. Moze poza 50usm ktora jest kaprysna i zalezy do czego ja podepniesz.
    Przeczytaj raz jeszcze co napisał segi - że na Lkach jest ok, gorzej z tańszymi szkłami.
    To co Ty podałeś to Lki, więc nic nowego nie dodałeś.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Przeczytaj raz jeszcze co napisał segi - że na Lkach jest ok, gorzej z tańszymi szkłami.
    To co Ty podałeś to Lki, więc nic nowego nie dodałeś.
    ?!?
    pozdrawiam
    Mirek$

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Przesiadka z 85/1.2L na Nikkora 85/1.8 to dośc niespotykane. Znam ludzi, którzy dla 85L przeszli z Nikona do Canona.
    Podobno ta L-ka jest wyjątkowo wolna jeśli chodzi o AF, ale za to obrazek ma "niezły".
    Nikkory 85 nie sa też demonami szybkości.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez segl Zobacz posta
    na razie rozwarzam co jeszcze dokupić bo wracam do nikona po 2 latach)
    "ROZWAŻAM", ffs...


    Co do meritum sprawy, dzięki za szybki test aż się wierzyć nie chce, że te dwa aparaty dzieli taka przepaść.
    Ostatnio edytowane przez zakwas ; 08-10-2014 o 19:22
    The name of the game is to fill the frame.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •