Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Koledzy mam D90 i jakaś kartę 16GB Kingstona i planuję zakup w końcu jakieś lepszej, prawdopodobnie Sandisk 32GB. Zastanawia mnie tylko czy kupić dużą wersję czy może micro. Dyskusje tu są różne. Z micro jest taka zaleta że mogę ją przełożyć w razie czego, do smartfona, do tabletu itp, w D90 pliki małe więc 32 wystzrczy, ale jak zmienię puszkę to mogę wtedy 32 dać do czegoś innego a kupić większą 64 do nowego body. Duża karta w zasadzie staje się bezużyteczna. . Ma ktoś lub robił porównanie między micro w adapterze a zwykłą dużą SD ?
    W większości przypadków, na dołączonym adapterze do microSD sprzęty nie dają rady osiągnąć takiej prędkości, co bez. tj. adapter w większości przypadków spowalnia kartę, jak potrzebujesz faktycznie szybkiej karty do d90 to kup normalnych gabarytów SD.

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki, zastanawiam się tylko czy adapter spowolni o tyle że odczuję różnicę na D90, ta puszka nie ma chyba super wymagań.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturmsi Zobacz posta
    W większości przypadków, na dołączonym adapterze do microSD sprzęty nie dają rady osiągnąć takiej prędkości, co bez. tj. adapter w większości przypadków spowalnia kartę, jak potrzebujesz faktycznie szybkiej karty do d90 to kup normalnych gabarytów SD.
    A jakieś dowody na poparcie tezy, że adapter spowolni kartę? Jakieś wyniki testów?
    Sam adapter jest prosty jak konstrukcja cepa: http://www.camerahacker.com/Forums/S...d%20Inside.JPG
    Przy zapisie na obecne szybkie karty największym ograniczeniem będzie magistrala D90.

  4. #44

    Domyślnie

    W większości przypadów nie będzie różnicy. Sam adapter nie powinien jezcze wpływać na prędkości (co zresztą stwierdzili na Camera Memory Speed przy okazji testu SanDisk Extreme Plus microSD).

    Jednak z punktu wysokich czętotliwości adapter to jednak dość duży filtr RLC, gdzie największym problemem będzie pojemność C związana ze stykiem między kartą, a adapterem i adapterem, a czytnikiem. Ciul wie przy jakich prędkościach będzie miało to znaczenie, ale kiedyś zapewne się okaże :P
    It is I, Leclerc

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    A jakieś dowody na poparcie tezy, że adapter spowolni kartę? Jakieś wyniki testów?
    Sam adapter jest prosty jak konstrukcja cepa: http://www.camerahacker.com/Forums/S...d%20Inside.JPG
    Przy zapisie na obecne szybkie karty największym ograniczeniem będzie magistrala D90.
    Tak - wystarczy przeczytać co to SD i microSD.To nie jest tem sam standard w 2 rozmiarach. Te karty równia się również traktowaniem i interfejsem.
    SDHC taktowane są do 104MHz, microSD do 50MhHz. Aby microSD osiągały takie same prędkości, to pakierlty danych muszą być 2x większe, tym samym urządzenie nie obsługujące standardu microSDHC/XC będzie je traktowało jako SD taktowane 50MHz i karta będzie dzialac do 2x wolniej.
    Np. w D60 karty microSD działają masakrycznie wolno.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #46

    Domyślnie

    Kompletna bzdura. SD, miniSD i microSD to ten sam standard różniący się tylko rozmiarem karty. Mylisz pojęcia szybkości związanej z wersją standardu SD (1.01 - Normal speed; 2.0 - High speed; 3.01 - UHS-I; 4.0 - UHS-II) i trybu szybkości magistrali (default, high, SDR12, SDR25, DDR50, SDR50, SDR104, FD156, HD312) z nazwą związaną z pojemnością karty (SD, SDHC, SDXC). Problemem z uSD jest upakowanie szybkiej pojemnej pamięci wraz z kontrolerem w tak małej powierzchni dlatego zwykle są wolniejsze od standardowych kart SD.

    Inna sprawa to jest obsługa standardów przez kontroler karty. Przykładowo SanDisk Extreme Pro UHS-II (280MB/s) będzie w aparatach obsługujących max UHS-I dużo wolniejszy od SanDisk Extreme Pro (95MB/s), ponieważ ten pierwszy w trybie UHS-I, nie obsługuje trybu szybkości magistrali SDR104 (a to niektóre konkurencyjne karty UHS-II jak najbardziej obsługują).
    Ostatnio edytowane przez Sanjuro ; 14-02-2016 o 01:46
    It is I, Leclerc

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sanjuro Zobacz posta
    Kompletna bzdura. SD, miniSD i microSD to ten sam standard różniący się tylko rozmiarem karty. Mylisz pojęcia szybkości związanej z wersją standardu SD (1.01 - Normal speed; 2.0 - High speed; 3.01 - UHS-I; 4.0 - UHS-II) i trybu szybkości magistrali (default, high, SDR12, SDR25, DDR50, SDR50, SDR104, FD156, HD312) z nazwą związaną z pojemnością karty (SD, SDHC, SDXC). Problemem z uSD jest upakowanie szybkiej pojemnej pamięci wraz z kontrolerem w tak małej powierzchni dlatego zwykle są wolniejsze od standardowych kart SD.
    Widać, że coś przeczytałeś, ale nie wiesz co, tylko rzucasz skrótami... Poczytaj dokładnie specyfikacje, to się dowiesz - mały skrót - DDR50 tyczy się tylko i wyłącznie kart microSD.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #48

    Domyślnie

    W dostępnej specyfikacji nic takiego nie ma. DDR50 jest obowiązkowy dla uSD, ale opcjonalny dla SD. Pozatym nie ma nic w specyfikacji co by potwierdzało twoje słowa o ograniczeniu kart uSD do 50MHz. Powiem więcej wyraźnie jest podane, że karta uSD może pracować do 208MHz w trybie SDR104.

    Jedyne ograniczenia jakie ty podajesz mogą wynikać tylko z braku zaimplementowania odpowiednich trybów albo w czytniku karty SD (brak np. trybu DDR50), albo w kontrolerze karty SD (jak podałem przykład powyżej np. brak trybu SDR104 dla kart UHS156, który jest dla nich opcjonalny).

    W twoim przypadku mogę się domyślać, że brakuje w obu tj. czytnik nie czyta uSD w trybie DDR50 (i zapewne SDR104), a karta nie ma zaimplementowanej obsługi SDR50 (czyli nie spełnia standardu SD bo obsługując DDR50 powinna zgodnie ze specyfikacją SD mieć także SDR50).
    It is I, Leclerc

  9. #49

    Domyślnie

    Wogole co to za moda na micro sd w aparatach O.o

  10. #50

    Domyślnie

    Niektórzy po prostu mają karty microSD z smartfonów i używają ich do aparatu, a do smartfona wtedy dokupują coś mniej pojemniejszego i tańszego.

    Ja mam Samsung Evo 32GB microSD HC I U1 z oryginalną przejsciówką (jest szybko i bez zwiech), ale już Sandisk SD 16GB (HC I class 10) wywala błąd czasami w aparacie, że nie ma niby karty.

    A mam D5200.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •