Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Robienie zdjęć przy pomocy komputera

    Witam, jestem nowy i szukam programu, dzięki któremu będę mógł wykonywać automatyczne zdjęcia (co np pół sekundy) i będą one zapisywane na komputerze (nie na karcie pamięci aparatu). Sprzęt to Nikon D3200 i prosiłbym o szczegółowe opisanie krok po kroku co trzeba zrobić żeby takie zdjęcia wykonywać.

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie zdjęcia chcesz robić? Czego? Na statywie? Gwiazdy? Timelaps?

    Co chcesz osiągnąć? Programu szukasz? I gdzie chcesz go zainstalować? W aparacie?

    Podaj więcej szczegółów, opisz dokładnie co zamierzasz. Po napisaniu przeczytaj to przynajmniej raz i pomyśl czy to co napisałeś jest zrozumiałe
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3

    Domyślnie

    Poszukaj w necie (chyba na fotoblogia.pl był kiedyś artykuł) lightroom thethered capture, jestem na komórce i ciężko mi będzie szukać. Chyba jeszcze capture one ma taką opcję, nawet bardziej rozbudowaną niż lightroom .
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  4. #4

    Domyślnie

    Coś mi się zdaje że koledze o taki wynalazek chodzi http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214565
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałbym spróbować zrobić timelapse.
    Czytałem o metodzie takiej że podłączamy aparat pod komputer (oczywiście lustrzanka jest na statywie) i przy pomocy programu na komputerze ustawia się automatyczne robienie zdjęć co ileś tam sekund i te zdjęcia zapisują się od razu na komputerze. Widziałem takie coś na system linux, lecz na windows nie wiem pod jakim hasłem szukać. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak takie coś zrobić? Czy może są łatwiejsze sposoby na zrobienie timelapse ?

  6. #6

    Domyślnie

    No to będziesz miał z tym problem.
    Gdy robisz zdjęcia wyzwalając aparat z komputera musisz poczekać aż to zdjęcie zostanie zapisane, czy to na komputerze, czy karcie aparatu, aby móc wykonać kolejne, a to zajmuje znacznie więcej niż pół sekundy.

    W twoim przypadku konieczny będzie wężyk spustowy z programowaniem do wyzwalania aparatu.
    Natomiast do automatycznego ściągania zdjęć na komputer możesz użyć wspomnianej wcześniej aplikacji - qDSLRDashboard (http://dslrdashboard.info), albo digicamControl (tylko na Windows).
    W tym celu wystarczy podłączyć aparat kablem USB do komputera, w przypadku qDSLRDashboard zainstalować sterownik libUSB (na stronie aplikacji link) i uruchomić aplikację. Zdjęcia będą automatycznie pobierane (a przynajmniej tak były obie jakiś czas temu domyślnie ustawione).
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 04-10-2014 o 22:50
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    kupić pilot z funkcją interwałometru wyjdzie taniej, wygodniej
    aaaa tylko czemu chcesz odrazu zapisywać na dysku komputera? Będziesz w nocy rozkładał statyw, lustrzankę i obok laptopa? Nie lepiej kupić kartę 32gb ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #8

    Domyślnie

    A... co do łatwego robienia timelapse - bierzesz parę setek, lub tysięcy zdjęć, wrzucasz do programu tworzącego timelapse'y lub filmy (np. Windows Movie Maker), ustawiasz parametry (rozdzielczość, prędkosć klatek - np. 25 kl/s) i dajesz eksport do filmu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    GonzoG, dzięki za rady, niestety nie mam możliwości zakupienia dodatkowych akcesoriów ze względu na środki pieniężne. Chciałbym spróbować zrobić timelapse i chciałbym na początek spróbować czegoś co nie wymaga dodatkowych kosztów, a jednocześnie będzie to w miarę łatwe w zrealizowaniu.

    Wiem jak to skleić wszystko, lecz nie wiem jak wykonywać takie zdjęcia z taką częstotliwością.

    I jeszcze jedno pytanko. Wie ktoś ile minut uda mi się nagrać w HD na 14 GB pamięci? Czy nie łatwiej byłoby nagrywać filmy, potem zgrywać je szybko na komputer, potem zacząć dalej nagrywać itd. a później przy montowaniu robić ładne, płynne przejścia między filmami? Czy taka metoda byłaby dobra?
    Ostatnio edytowane przez Mikserous ; 04-10-2014 o 23:07

  10. #10

    Domyślnie

    Nie będzie lepiej nagrywać filmów, bo w D3200 masz max 5 minut w ciągu i później musisz na nowo dać nagrywanie.
    A na 14 GB zmieścisz ok 90minut filmu w jakości HD.

    A co do samego robienia zdjęć do TL - robisz tak, aby było dobrze - nie ma żadnej zasady. A co ile - bardzo prosto wyliczyć:
    t1 - czas jaki ma trwać ujęcie w gotowym TL
    t2 - czas jaki ujęcie trwa w rzeczywistości
    fps - prędkość TL w klatkach
    t - interwał między kolejnymi klatkami

    t2 / t1*fps = t
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •