Close

Strona 78 z 80 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 800

Wątek: Lightroom 6

  1. #771

    Domyślnie

    Pytanie może laickie, ale dla mnie istotne. Czy można zaimportować skądś do LR np profil D2X jeśli nie ma go wgranego w aparacie? I przy okazji skąd pobrać profile do D7100?

  2. #772

    Domyślnie Lightroom 6

    z tego co sie orientuje to sa profile do szkiel, ale masz problem z odczytaniem pliku z aparatu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #773

    Domyślnie

    Nie mam problemu z odczytem pliku i nie chodzi mi o Profile Correction w zakładce Lens Correction, tylko o opcję Profile znajdującą się w zakładce Camera Calibration.

  4. #774

    Domyślnie Lightroom 6

    jesli sie nie myle, to chodzi w takim razie o color checker i tam profile tworzy sie samemu, nie ma profili aparatow; jedynie profil jaki ustawisz sobie w aparacie np flat moze byc odczytany w capture nx-d, ale to jest jest uwzgledniane i tak przy jpg/tiffach z puchy; omawial to dr5000 swego czasu, a tu pierwsze lepsze omowienie:

    https://youtu.be/WqlLWzeP6ww

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 13-08-2017 o 03:59
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  5. #775
    lightroomprob
    Gość

    Domyślnie

    Szanowni,
    czy ktokolwiek umiałby odpowiedzieć co jest nie tak - https://iv.pl/images/36745435790286300273.png - wszystko ustawione na 0, żadnych presetów, zdjęcie importowane bez żadnych dodatków. W trybie przeglądania jest okej, pokazuje normalne zdjęcie, po przejściu w develop - to co na załączonym obrazku. Wszystko wyresetowane - nic się nie zmienia. Oryginalne zdjęcie w klasycznym jpg, żadnych RAWek.

    Z góry serdecznie dziękujeďťż

  6. #776

    Domyślnie

    A nie kliknąłeś vzasami na histogram? Jeżeli tak to kliknij na niego i powinno wrócić wszystko do normy.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  7. #777
    lightroomprob
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się że niestety nic w histogramie nie kliknąłem. Tzn nic w nim nie zmieniałem, dla pewności wszystko zresetowałem - https://iv.pl/images/80901685654132714480.png - de facto nie ważne co kliknę czy zaznaczę, owszem zmieniają się wartości na histogramie, zarówno jak i na oryginalnym zdjęciu po lewej, jednak główny (środkowy) podgląd pozostaje "uszkodzony"

  8. #778

    Domyślnie

    A może klasyka LRa, czyli wyłącz wspomaganie GPU...? Nie wiem czy to przez to, ale jednak często problemy są przez to

  9. #779
    lightroomprob
    Gość

    Domyślnie

    Kierowniku kochany, królu złoty, mistrzu piękny ! Problem rozwiązany @madebyzosiek ! Wszystko wina wspomagania GPU. Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki !

  10. #780

    Domyślnie

    Hehe... porada o "włączeniu/wyłączeniu wspomagania gpu w LR" powinna być przypięta pinezką jako "Pierwsza Pomoc", maść na dolegliwości wszelakie...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 78 z 80 PierwszyPierwszy ... 28687677787980 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •