Close

Strona 66 z 80 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 800

Wątek: Lightroom 6

  1. #651

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Klikasz prawym na główny katalog w LR wybierasz "update locationof folder" wybierasz głowny katalog na nowym dysku i już. Lightroom zmieni sobie ścieżki do plików i folderów.

    Inny sposób to eksport całego katalogu na nowy dysk. Utworzenie nowego katalogu w LR i zaimportowanie katalogu z nowego dysku.
    Nie jestem pewien czy rozumiem, bo w Lightroomie wciąż poruszam się nieintuincyjnie, ale u mnie to wygląda tak.
    Wszystkie zdjęcia trzymam na dysku zewnętrznym, którego aktualnie na zdjęciu nie widać w sekcji "Folders".
    Ostatnio edytowane przez przemysllaw ; 14-01-2017 o 14:17

  2. #652

    Domyślnie

    Musisz najpierw zaznaczyć jaki folder chcesz odnaleźć, będzie on niepodświetlony ze znakiem zapytania. Potem prawoklik i wybierasz opcję "find missing folder" Ważne jest, żebyś to robił z poziomu zakładki Folders a nie catalog.

    Tylko zanim to zrobisz musisz cofnąć, czyli usunąć ten nowo zaimportowane foldery z nowego dysku.

    Tak to wygląda w LR5

    Ostatnio edytowane przez kolorowooka ; 14-01-2017 o 15:44

  3. #653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolorowooka Zobacz posta
    Musisz najpierw zaznaczyć jaki folder chcesz odnaleźć, będzie on niepodświetlony ze znakiem zapytania. Potem prawoklik i wybierasz opcję "find missing folder" Ważne jest, żebyś to robił z poziomu zakładki Folders a nie catalog.

    Tylko zanim to zrobisz musisz cofnąć, czyli usunąć ten nowo zaimportowane foldery z nowego dysku.
    Tylko, że u mnie jest trochę inna sytuacja. Nowy dysk nazywa się WD 2017 i jak widać nie ma go w sekcji "Folders". Nie mogę więc zrobić prostego "Find missing folder", bo gdybym mógł to bym już to zrobił

    Jeszcze raz wyjaśnię. Dawniej wszystkie zdjęcia trzymałem na dysku TOSHIBA EXT (widać w folderach). Niestety dysk się uszkodził i musiałem przenieść wszystkie zdjęcia na nowo zakupiony dysk WD 2017 (nie ma go w folderach). Lghtroom oczywiście widzi wszystkie zdjęcia ze starego dysku, ale nie może zlokalizować ich plików fizycznie, bo te są na nowym dysku (w takiej samej hierarchii jak na starym).




    I teraz tak: mogę wejść w "All photographs" i tam po kolei odnajdywać ścieżki, ale jest to pracochłonne.
    Mogę także: usunąć wszystkie zdjęcia z biblioteki i zaimportować na nowo - wtedy będę miał folder WD 2017 z ładnie odtworzoną hierarchią, ale zdjęcia będą surowe, bez narzuconych wcześniej obróbek.
    Ostatnio edytowane przez przemysllaw ; 14-01-2017 o 23:07

  4. #654

    Domyślnie

    Aby Lightroom pamiętał to co zrobiłeś z danym zdjęciem, musisz mu wskazać nową lokalizację. Robisz to przez zakladkę Folders a nie All photographs.
    W zakładce Folders klikasz na TOSHIBA EXT (folder który zna i tak zapamiętał LR), ten się rozwinie i pokaże foldery ze zdjęciami nad którymi pracowałeś. Wtedy klikasz prawą myszką na dany folder i dajesz FIND MISSING FOLDER. Pokaże się okno wyszukiwania w komputerze i wtedy wskazujesz nowy dysk i foldery.

  5. #655

    Domyślnie

    Nie ma go w sekcji folders, bo LR o nim nie wie - to nie eksplorator Windowsa . Kliknij na Toshiba, rozwiń drzewo i zrób tak, jak kolorowooka radzi. Wszystko wróci do normy.

    EDYTA: odpowiedziałem w tej samej minucie, co @kolorowooka ale jak zwykle dama musi być pierwsza

    I jeszcze jedno: @przemysllaw - po co Ci pliki JPEG i RAW w jednym katalogu? Twój screen pokazuje, że tak masz. I wrzuć zdjęcia tych wnętrz do działu architektura do oceny - lubię wnętrza
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 14-01-2017 o 23:51
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolorowooka Zobacz posta
    Aby Lightroom pamiętał to co zrobiłeś z danym zdjęciem, musisz mu wskazać nową lokalizację. Robisz to przez zakladkę Folders a nie All photographs.
    W zakładce Folders klikasz na TOSHIBA EXT (folder który zna i tak zapamiętał LR), ten się rozwinie i pokaże foldery ze zdjęciami nad którymi pracowałeś. Wtedy klikasz prawą myszką na dany folder i dajesz FIND MISSING FOLDER. Pokaże się okno wyszukiwania w komputerze i wtedy wskazujesz nowy dysk i foldery.
    No tak, ale efekt jest taki jak pisałem - muszę każdy folder "findować" oddzielnie. Teoretycznie mógłbym kombinować przez stworzenie na starym dysku jakiegoś nadrzędnego folderu - wtedy "findowałbym" tylko jeden folder. Ale ten dysk jest już niestety tylko do odczytu (nie wiedzieć czemu zmienił format plików po aktualizacji systemu komputera)
    No nic, poklikam sobie wieczorem. Dzięki za rady

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    I jeszcze jedno: @przemysllaw - po co Ci pliki JPEG i RAW w jednym katalogu? Twój screen pokazuje, że tak masz. I wrzuć zdjęcia tych wnętrz do działu architektura do oceny - lubię wnętrza
    Do niektórych sesji na drugiej karcie zapisuję sobie jgeg tak zapasowo. W jednym folderze wydaje mi się najlogiczniej. Jakieś rady w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez przemysllaw ; 15-01-2017 o 02:43

  7. #657

    Domyślnie

    @przemysllaw Coż-jak kopia bezpieczeństwa, to dla mnie tylko drugi raz RAW. Jpegi nie są dobrym "zapasem", bo w przypadku padu karty z RAWami obróbka jpegów jest moooocno ograniczona, szczególnie przy takich zleceniach, gdzie często trzeba coś gasić, wyciągać z cieni itp. a przy wnętrzach to codzienność Poza tym jpeg też swoje waży i zajmuje niepotrzebnie miejsce na dysku oraz wprowadza lekki bałagan Ale każdy ma swój "workflow", więc robi jak mu najwygodniej.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #658

    Domyślnie

    Mam takie pytanie co do programu Lightroom. Jaka jest różnica pomiędzy programem Adobe Lightroom 6 Mobile a Lightroom CC.

  9. #659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychumag Zobacz posta
    Mam takie pytanie co do programu Lightroom. Jaka jest różnica pomiędzy programem Adobe Lightroom 6 Mobile a Lightroom CC.
    Mobile to zabwawka na iPada z kilkoma podstawowymi fukcjami.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #660

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o iPada. Chodzi mi o to jaka jest różnica pomiędzy wersją Adobe Lightroom 6 Mobile a Lightroom CC. Czy jest jakaś różnica w opcjach pomiędzy obydwoma programami. Jeżeli kupię wersje Mobile to tylko będę używał ją na komputerze stacjonarnym, nigdzie indziej.
    Ostatnio edytowane przez Krzychumag ; 17-01-2017 o 00:09

Strona 66 z 80 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •