Close

Strona 77 z 80 PierwszyPierwszy ... 27677576777879 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 800

Wątek: Lightroom 6

  1. #761

    Domyślnie

    No tak ale tam mam na liście wszystkie katalogi ze zdjęciami np. od roku 2013. A w sumie nie potrzebuję takiej listy. A nie chce mi się przeklikiwć pojedyńczo przez wszystkie, robić synchronizację, potem usuwać, itp
    Dlatego myślałem, że da się prościej
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #762
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    1. Skopiuj katalog,
    2. otwórz go w LR
    3. wejdź w widok "Library"
    4. wybierz tylko te zdjęcia które chcesz pozostawić (np. za pomocą filtrów), zaznacz je z shiftem/ctrl
    5. wejdź w menu "Edit" > "Invert selection". Wtedy będziesz miał zaznaczone te zdjęcia, które będziesz chciał usunąć z katalogu
    6. kliknij prawym klawiszem myszy, wybierz "Remove photos" i następnie "Remove" (pamiętaj, żeby usunąć zdjęcia tylko z katalogu, nie fizycznie pliki ze zdjęciami z dysku).
    Gotowe!

  3. #763

    Domyślnie

    przy czym jak rawy są na odłączonym dysku z archiwum, to po wybraniu remove (klik na folderze w liście folders), usuwa folder z LR a zostawia pliki na dysku
    więc ok, dzięki
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #764

    Domyślnie

    Przecież w Lr można tworzyć wiele katalogów i kolekcji. Jeżeli uruchomisz Lr z naciśniętym klawiszem Ctrl to cię nawet zapyta do którego katalogu chcesz się zalogować przy bieżącym uruchomieniu. Utwórz nowy katalog w którym umieścisz wyselekcjonowane zdjęcia a następnie możesz go sobie wysłać gdzie tylko zechcesz.
    W tym celu wybierasz zdjęcia w Librery a następnie w menu File wybierasz Export as Catalog. Do katalogu można oczywiście wyeksportować tylko metadane ale można zrobić eksport z negatywami zdjęć.
    Podręcznik Adobe Lr CC i Lr 6 str. 75
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 10-05-2017 o 23:25

  5. #765
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    przy czym jak rawy są na odłączonym dysku z archiwum, to po wybraniu remove (klik na folderze w liście folders), usuwa folder z LR a zostawia pliki na dysku
    więc ok, dzięki
    Nieprawda, przeczytaj co dokładnie jest napisane w komunikacie: "If you continue, these photos will be removed from the Lightroom catalog but the folder and files will remain on disk". Czyli nie musisz odpinać dysku zewnętrznego, jeśli klikasz na folderze (nie na zdjęciu - wtedy pojawia się dodatkowy przycisk w oknie dialogowym usuwania - "Delete from disk").

  6. #766

    Domyślnie

    no czyli dobrze napisałem, tylko, że to się pojawia zawsze a nie tylko jak nie widzi katalogu z rawami
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #767

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób mających kompy z procesorami wielordzeniowymi z HT. Mam wrażenie że LR6 pracuje nieco szybciej i dłużej płynnie kiedy wyłącza się wątki HT i zostawia same realne rdzenie. Kadrowanie, B/W, Zoom +/- te funkcje działają jakby nieco szybciej. Dodatkowo po obrobieniu około 100 zdjęć LR wyraźnie zwalnia i kiedy wyłączyć HT w biosie program dłużej działa w pełni sprawnie. Może ktoś to potwierdzić lub zanegować? W testach syntetycznych oczywiście procesor z włączonym HT działa zdecydowanie szybciej ale w programach Adobe PS (test radial blur) i LR dodatkowe wirtualne wątki bardziej przeszkadzają.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  8. #768

  9. #769

    Domyślnie

    Która wersja LR pójdzie na sprzęcie i7 4 jajowy, 8Gb RAM, 256 SSD, rMBP.
    Cos lepszego od wersji 5 ?

  10. #770
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to sprzęt normalny, a wersja Lr zawsze najlepsza najnowsza z małymi wyjątkami jak adobe miało potknięcia ale szybko robili kolejną poprawkę.

Strona 77 z 80 PierwszyPierwszy ... 27677576777879 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •