Close

Strona 76 z 80 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 800

Wątek: Lightroom 6

  1. #751

    Domyślnie

    Przecież taka porada była podawana milion razy tu na forum...

  2. #752

    Domyślnie

    Człowieki kochane czy da się moje stare presety które używałem na LR 3.0 przekonwertować jakoś sprytnie do wymogów LR 6.0 ? Czyli z procesu 2012 na 2105 ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #753

    Domyślnie

    Ale w LR 6 nie ma procesu 2015 Jest 2003, 2010 i właśnie 2012

  4. #754

    Domyślnie

    A ..ujj z tymi numerami procesów rozchodzi się o to, że LR 6 inaczej działa. Pierwszy ślub zaczynam obrabiać w tym sezonie i ZONK. Stare presety co sobie porobiłem i używałem na LR 3 na nowym programie 6.10 jakoś zupełnie co innego robią z plikiem Chciał bym aby robiły to samo i wszystkie nowe funkcjonalności nowego programu były dostępne.
    Czy pozostaje z palca suwanie suwaczkami aby było podobnie bo mam dwa komputery dwa monitory dwa LRy 3 i 6 no i sobie suwam jak guuupek jakiś
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #755

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to nie problem z procesem, a zmiana suwaczków która nastąpiła już wcześniej, chyba w LR4. Wcześniej były fill light, blacks, recovery itp. + nieco inaczej działające vibrance i saturation i chyba już wtedy nie dało się w prosty sposób przerzucić presetów, aby wyglądały 1:1.
    Obstawiam, że musisz zrobić to na oko.

  6. #756

    Domyślnie

    Witam
    Mam mały problem
    posiadam lightroom 5.6 i kupiłem nikon D5500
    Problem jest taki że LR nie czyta mi plików raw... co mogę zrobić żeby to działało i jak to zrobić
    Pozdrawiam

  7. #757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nietykalny_tq Zobacz posta
    Witam
    Mam mały problem
    posiadam lightroom 5.6 i kupiłem nikon D5500
    Problem jest taki że LR nie czyta mi plików raw... co mogę zrobić żeby to działało i jak to zrobić
    Pozdrawiam
    Adobe LR w wersji 5 nie czyta plików raw z D5500. Musisz zainstalować Adobe DNG Converter i przekonwertować posiadane pliki raw na format dng.
    Tu masz podstawowe informacje i linki:
    https://helpx.adobe.com/pl/photoshop...converter.html
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 10-05-2017 o 18:08
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #758

    Domyślnie

    Ew. kupić upgrade do LR6 lub wykupić abonament adobe cc.

  9. #759

    Domyślnie

    Panowie, czy jest możliwość aby po przeinstalowaniu LR i systemu, przenieść i wczytać do LR tylko część zdjęć?
    Zrobiłem kopię katalogu, w którym są trzymane wszystkie dane przez LR
    ale chciałbym wczytać tylko część z nich a widzę, że w tym katalogu są tylko cyferki i literki
    chyba, że coś źle przeniosłem
    no i oczywiście czy to ma sens, bo może lepiej wczytać wszystko, mimo, że rawów nie będę miał na dsku na lapku a jedynie na dysku zewnętrznym w archiwum
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #760
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie lepiej zwyczajnie zrobić synchronizacje katalogów w zakładce Library/Folders, a jak jest wszystko to można dany katalog zrobić remove ?

Strona 76 z 80 PierwszyPierwszy ... 26667475767778 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •