Close

Strona 2 z 80 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 800

Wątek: Lightroom 6

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek z Nikonem też Zobacz posta
    Każda dyskusja o Nikonie D600 kończyła się kurzem.
    Każda dyskusja o oprogramowaniu Adobe kończy się narzekaniem na CC (ile teraz będzie stron? 10? 20? 50?)
    Pytania o to co jest lepsze w DXO lub C1 zostają bez odpowiedzi.
    Bo też i było wałkowane setki razy.
    Po krótce ujmę to tak: jeżeli chodzi o jakość obrazu, to C1P daje w/g mnie to, co dawał CNX jeżeli chodzi o kolor, z możliwościami korekcji i podkręcania co najmniej takimi samymi jak LR.
    Zanim wydałem kasę na C1P (zaczynałem od v7, ok. rok temu), porównywałem go z LR4. Wybrałem kilka obrazków z cyklu "trudnych", i niemal od razu dostałem efekt lepszy, niźli ten, który dostawałem po kręceniu gałami w LR.
    Imo, ostrość krawędzi jest w C1P lepsza, przy tym samym poziomie artefaktów, niż to, co można uzyskać w LR. To coś jak różnica między d800 i d810.
    W porównywanych scenach miałem też wrażenie lepszej skuteczności odzyskiwania świateł w porównaniu do LR.
    Przy zdjęciac mocno korygowanych w ps nieoceniona okazała się liniowa charakterystyka przetwarzania. Coś takiego w lr/acr chyba jest, ale nie jestem pewien na 100%.
    Itd, itp.
    Jeżeli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać. Dla mnie jednak owe różnice były wystarczające. Może nie umiałem pokręcić odpowiednią gałą w LR, ale nigdy nie pasował mi kolor, jaki zeń uzyskiwałem. Nie pomogła też kalibracja passportem - ani z programem xrite, ani adobe.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_gda Zobacz posta
    Bo też i było wałkowane setki razy.
    Po krótce ujmę to tak: jeżeli chodzi o jakość obrazu, to C1P daje w/g mnie to, co dawał CNX jeżeli chodzi o kolor, z możliwościami korekcji i podkręcania co najmniej takimi samymi jak LR.
    Zanim wydałem kasę na C1P (zaczynałem od v7, ok. rok temu), porównywałem go z LR4. Wybrałem kilka obrazków z cyklu "trudnych", i niemal od razu dostałem efekt lepszy, niźli ten, który dostawałem po kręceniu gałami w LR.
    Czy mógłbyś gdzieś zamieścić pojedynczy przykład takiego obrazu w formacie RAW aby dało się zobaczyć o co konkretnie chodzi? Jedyne porównania jakie widziałem to "niezmodyfikowany RAW" z LR i C1, gdzie C1 miał m.in. wyższą saturację i na tej podstawie określano, że daje lepsze wyniki. Próbowałem bawić się plikami w C1, a potem sprawdzałem, czy da się uzyskać podobny efekt w LR - dawało się. Chcę ujrzeć na własne oczy ten przypadek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek z Nikonem też Zobacz posta
    Czy mógłbyś gdzieś zamieścić pojedynczy przykład takiego obrazu w formacie RAW aby dało się zobaczyć o co konkretnie chodzi? Jedyne porównania jakie widziałem to "niezmodyfikowany RAW" z LR i C1, gdzie C1 miał m.in. wyższą saturację i na tej podstawie określano, że daje lepsze wyniki. Próbowałem bawić się plikami w C1, a potem sprawdzałem, czy da się uzyskać podobny efekt w LR - dawało się. Chcę ujrzeć na własne oczy ten przypadek.
    Pewnie bym mógł, ale tego nie zrobię. Trochę szkoda mi czasu. C1 nie płaci mi za ich wychwalanie, niechęć do Adobe nie jest wystarczającą motywacją... Temat był wałkowany w sieci wiele razy.
    Zresztą równie sensowny jest test odwrotny: pokazać "debest" z LR-a, I próbować podobny ten efekt w CO1.
    Jeszcze raz: jeżeli nie widzisz różnicy, to nie ma sensu walczyć z udowadnianiem wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy - może potrafisz wyciągnąć z LR-a to, czego mnie się nie udało.

  4. #14

    Domyślnie

    The French website fnac.com already has a listing for the upcoming Adobe Lightroom 6. Here is are some details on the new LR6 (Google translation):

    Release date: March 9th, 2015
    Windows compatibility: Windows 7, 8, 8.1
    Mac OS compatibility: Mac OS X v10.8, v10.9 or v10.10
    Price: 130 EUR
    Product Overview
    Master your digital photography workflow

    Ranking, optimization and sharing - Lightroom together in one fast, intuitive application all tools dedicated to digital photography.

    Bring out the best of each photo

    Test your ideas freely with non-destructive tools - your original pictures remain intact. Lightroom lets you optimize every pixel of your photos, they were taken with a professional digital SLR camera or mobile phone.

    Key features of Adobe Photoshop Lightroom 6
    Environment nondestructive

    Unleash your creativity in a nondestructive editing environment that allows you to test your ideas freely. The originals remain intact and you can easily cancel your edits or save multiple versions of a cliché.

    Advanced conversion feature black and white

    Monitor closely the tonal qualities so essential to the black and white photos. Combine precisely the information of eight color layers in the grayscale conversion.

    Development predefined settings

    Save time by instantly applying the desired effect to your images.

    Just save develop settings as a preset and apply them to other photos in a click. If Lightroom includes dozens of presets, thousands more are offered by third parties.

    Face Recognition

    Quickly find pictures of loved ones, even without metadata tags. You select a face on the photo, Lightroom and search the person it belongs to all of your other shots. Sort and group your photos by faces.


    Sophisticated Healing Brush

    Get best pictures with one touch. Set the brush size and move it according to specific plots. Unwanted items and other imperfections, including irregular shapes son type, magically disappear.

    Upright (Vertically)

    Straighten skewed images with a single click. The Upright tool (Vertically) analyzes the image and detects horizontal or vertical lines inclined. It can even recover images without horizon.

    Merge to HDR

    Create realistic or surreal images from high-contrast scenes. By merging HDR, you can easily combine photos with different exposures into a single HDR image.

    Fusion panoramas

    Realize XXL ultra detailed panoramas. Photo merge technology lets you merge multiple images, including raw files, to create panoramas out of the ordinary.

    Performance gains

    Import and refine your photos in record time. Lightroom leverages compatible graphics process to get you better performance, especially when you edit your images in the Develop module.

    Sophisticated video slideshows

    Create stunning slideshows combining still images, movies and music, and supplement them with pan and zoom effects, for example.

    Optimized web galleries

    Present your work in the most elegant web galleries, more attractive and interactive. The new models of HTML5 compatible galleries are supported by many browsers and mobile devices work stations.

    Integration of online sharing

    Easily publish images on social networks and sites for such as Facebook and Flickr. On some sites, you can even view the online comments on your images directly from Lightroom Library.

    Creating photo books

    Create beautiful photo books. Lightroom includes a large number of user-friendly catalog templates that you can now customize. Load them then printing a few clicks.



    Read more on PhotoRumors.com: http://photorumors.com/2015/02/18/ad...#ixzz3SAxBYZLM

    Dla mnie rewelacja ! HDR, panoramy i korzystanie z GPU to wszystko czego trzeba

  5. #15

    Domyślnie

    Jeszcze się nie zdarzyło, aby Adobe puściło coś bez wcześniejszej bety... Zawsze mieli tyle błędów w nich, że program nie nadawał się zbytnio do normalnego używania.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16

    Domyślnie

    Czekałem na 6 z aktualizacją 4. I liczyłem, że będzie HDR bez PS.
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  7. #17

    Domyślnie

    Halo, jak to!?
    Miało być tylko CC więc jak głupi poleciałem do sklepu i kupiłem boxa LR5...
    Łukasz // Nikon D300 + T12-24/f4 + N50/f1.8 + N70-300VR + SB900 // Fujifilm X-T20 + 18-55/f2.8-4

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukrobax Zobacz posta
    Halo, jak to!?
    Miało być tylko CC więc jak głupi poleciałem do sklepu i kupiłem boxa LR5...
    Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Też już prawie byłem w sklepie, jak się dowiedziałem, że LR6 ma być tylko w chmurze, ale całe szczęście pomyślałem sobie, że mogę jeszcze trochę poczekać, a LR 5 nie zniknie automatycznie ze sklepów, jak pojawi się LR6 i zdążę go jeszcze kupić.

  9. #19

    Domyślnie

    n tez miałem leciec do sklepu i nie wiem czy leciec czy zostac w domu i wypic kawe... to lr6 bedzie tylko cc czy wersja box rowniez?
    podpis niezgodny z regulaminem

  10. #20

    Domyślnie

    Jakiś trial już jest do pobrania? Szukałem ale nie znalazłem.

Strona 2 z 80 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •