Close

Strona 13 z 43 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 427

Wątek: Canon G7X

  1. #121

    Domyślnie

    Doszukałem się jeszcze dodatkowych ustawień. Nie mam już możliwości edycji postu. W tym menu co się znajduje pod AWB jest taka opcja: własny kolor i tam można ustawić ostrość, kontrast i nasycenie w skali 1-5.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, odświerzę troszkę wątek.
    Pytanie: czy w Canonie G7x jest możliwość ustawienia dla JPG parametrów takich jak: kontrast, nasycenie, wyostrzanie? Jeśli tak to gdzie? Kupiłem aparat i za Boga nie mogę znaleźć. Bardzo będę wdzięczny za podpowiedz.
    a sprawdzałeś "kolory własne" w zakładce "Moje kolory" ?
    W g1x było coś takiego ,działalo tylko na jpg-ach.Moze g7x ma tak samo

  3. #123

    Domyślnie

    Ropusz, pod AWB-menu jest korekta WB, kontrastu i nasycenia nie widzę. Poziom odszumiania dla high iso nie ma nic wspólnego z wyostrzaniem. Ma tylko wpływ na ilość szczegółów. Przyznam, że jestem trochę rozczarowany brakiem możliwości ustawień JPG. Pierwszy aparat jaki mam, w którym brak tych nastawów.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Doszukałem się jeszcze dodatkowych ustawień. Nie mam już możliwości edycji postu. W tym menu co się znajduje pod AWB jest taka opcja: własny kolor i tam można ustawić ostrość, kontrast i nasycenie w skali 1-5.
    Dzięki Ropusz, właśnie też to znalazłem
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #124

    Domyślnie

    Panowie, jaki proponujecie pokrowiec na tego malucha? Musi być jak najmniejszy i usztywniony.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #125

    Domyślnie

    Ja ci prawda jeszcze nie kupiłem ale przymierzam się do Case Logic TBC402. Nie jest super sztywny ale na dobry materiał, aparat wchodzi idealnie, jest wygodne wejście, pod suwakiem jest zgrubienie materiału dzięki czemu nie porysuje się ekranu o suwak, jest miejsce na dodatkową baterię czy kartę pamięci. Dodatkowa bateria na pewno się przyda, muszę znaleźć coś w sensownej cenie.

  6. #126

    Domyślnie

    Dzięki ropusz, ale nie wytrzymałem i kupiłem:

    http://allegro.pl/canon-futeral-dcc-...895755677.html

    Jak dojedzie to coś napiszę.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #127

    Domyślnie

    Fajny, ja nie mogłem kupić oryginalnego bo mam doklejony grip i by się nie zmieścił. Jakbyś znalazł gdzieś przypadkiem tani ale sensowny akumulator to daj znać. Póki co widzę Hahnela za 167.

  8. #128

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego, ale akumulatory do G7x są dziwnie drogie. Może sprzedawcy wyczuli, że to taki aparat, który musi mieć co najmniej dwa, aby móc normalnie funkcjonować
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #129

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Zastanawiam sie nad kupnem G7x bo trafila mi sie niedawno promocja w euro agd za 1899 zl a do tego ten zwrot od canona 140 wiec wyszloby na 1759 zl.
    Moj stary kompakt canona ixus 100 is dogorywa a wiec przyda sie cos nowego.Do lepszych zdjec mam lustro canona 760d miedzy innymi z sigma 18-250 dc os hsm.
    Chce miec jednak dobry aparat ktory bedzie zawsze przy mnie przez caly rok.
    Czytam opinie o G7x i wiele informacji jest sprzecznych.Jedni pisza ze ma lepszy AF niz sony rx100 III inni ze slaby ale najbardziej zasmucila mnie ta dystorsja na najkrótszej ogniskowej.
    Z 20 mln traci sie 11 a to bolesne przy sprzecie za jakby nie bylo niemal 2 tys.Z drugiej strony rx100 III kosztuje prawie 1000 zl wiecej ale czy on nie ma podobnego problemu lub innej rownie znaczacej wady ?
    Ostatnio edytowane przez dune2 ; 08-01-2016 o 16:27

  10. #130

    Domyślnie

    AF nie ma się co przejmować. Jak na kompakt jest ok i nigdy w kompakcie nie będzie działało to jak w lustrzance. Do zdjeć podróżniczych czy rodzinnych ok. Tej dystorsji nie widzę, w razie czego w jakiś mega ważnych zdjęciach pewnie można to skorygować w programie. Ogólnie aparat ok. Proponuję prosty test, aby odzwierciedlić np. warunki na stoku - wcisnąć spust migawki w G7X i RX100 nie zdejmując rękawiczki.

Strona 13 z 43 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •