Close

Strona 12 z 43 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 427

Wątek: Canon G7X

  1. #111

    Domyślnie

    Przypuszczam, że tak. Nie mam tego aparatu, ale podobnie to wygląda we wszystkich aparatach czy obiektywach ze stabilizacją, że stuka i puka. W końcu są tam ruchome zespoły soczewek.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #112

    Domyślnie

    Sprawdziłem jeszcze raz, robi się też tak jak stabilizacja jest wyłączona. Nawet chyba dłużej. Ustaje jak wcisnę migawkę do połowy.
    A5000, 16-50 PZ, SEL 20 2.8

  3. #113

    Domyślnie

    No oczywiście! Przecież samo wyłączenie stabilizacji nie "zamurowuje" tych ruchomych soczewek w nieruchomej pozycji. Po naciśnięciu spustu mechanizm stabilizacji ustawia je w predefiniowanej pozycji roboczej i unieruchamia za pomocą jakichś elektromagnesów, stąd stuknięcie w obiektywie zupełnie niezależnie od tego, czy stabilizacja jest czy nie jest włączona. Tak naprawdę, to ona "działa" zawsze po naciśnięciu spustu, tyle, że gdy jest wyłączona, blok soczewek jest ustawiany elektromagnesami nieruchomo w pozycji standardowej. Tak to działa we wszystkich znanych mi układach stabilizacji w obiektywie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #114

    Domyślnie

    Jakby komuś brakowało odchylanego palnika we wbudowanej lampie błyskowej to jest możliwość delikatnej modyfikacji https://www.youtube.com/watch?v=MXlL8ardXDE

  5. #115

    Domyślnie

    Zabawne. W kompakcie Samsung WB350F można palcem odchylić lampę (wysuwaną jak w tym Canonie) i wtedy błyska w sufit. Można ją też palcem lekko nachylić w dół, wtedy trochę lepiej oświetla przy makro. Za to w kompakcie FujiFilm F770 odchylenie lampy do góry wyłącza ją - to celowe - taki szybki "myk" żeby lampa nie błysnęła jeśli się nie chce, bez potrzeby chowania jej. Może i dobrze, ale szkoda, że nie można błysnąć w sufit.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #116

    Domyślnie

    Zauważyłem na zdjęciach w górnej części dwie plamy. Najgorsze, że w większości w landszaftach gdzie występuje niebo i trzeba usuwać, co przysparza dodatkowej roboty.
    Jak to możliwe, ze w kompakcie zabrudziła się matryca ? Chyba bez Żytniej się nie obędzie.

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Jak to możliwe, ze w kompakcie zabrudziła się matryca ? Chyba bez Żytniej się nie obędzie.
    Na trzeźwo nie dajesz rady z obróbką?

    U mnie obiektyw pozasysał różne pyłki.

  8. #118

    Domyślnie

    Niestety, zdarza się w kompaktach.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #119

    Domyślnie

    Panowie, odświerzę troszkę wątek.
    Pytanie: czy w Canonie G7x jest możliwość ustawienia dla JPG parametrów takich jak: kontrast, nasycenie, wyostrzanie? Jeśli tak to gdzie? Kupiłem aparat i za Boga nie mogę znaleźć. Bardzo będę wdzięczny za podpowiedz.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #120

    Domyślnie

    W trybie A masz pod AWB możliwość zmiany kontrastu i nasycenia (tylko w trybie JPG, niedostępne w trybie RAW+JPG). Zmiana wyostrzania jest możliwa poprzez zmianę poziomu redukcji szumów w JPG w MENU w High ISO NR.
    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 04-01-2016 o 20:30

Strona 12 z 43 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •