Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Konto bankowe dla nastolatki

    Chciałbym założyć córce konto bankowe. Coś w rodzaju ROR dla dorosłych: na konto wpływa "pensja" od rodziców, dziecko płaci kartą, przelewami, itp. Przeglądam po kolei strony banków, dzwonię na infolinie i zbieram informacje. Zrobię sobie potem zestawienie porównawcze, ale może macie jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia z którymś kontem lub bankiem, które mógłbym dopisać w tabelce?

  2. #2

    Domyślnie

    My mamy bardzo dobre doświadczenie z kontem w mBanku. Prosto się*zakłada, nie ma opłat (chyba tylko opcjonalne za ubezpieczenie karty, ale nieduża kwota), kontak wygodny przez telefon lub online. Rodzice mogą zamknąć rachunek lub wstrzymać wypłaty na jakiś czas.
    Gosia

  3. #3

    Domyślnie

    ja jak mialem bodajże 16 lat to założyłem sobie konto w mBanku, przyjechał kurier z dokumentami, dwa podpisy i tak już mam to konto z 8 lat, nigdy nie mialem powodów do narzekań

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież można założyć subkonto przy własnym rachunku ror i przypisać kartę.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam od ~15 roku życia konto w WBK. Zawsze wszystko przebiegało bezproblemowo, więc polecę ten bank.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  6. #6

    Domyślnie

    Dzisiaj popatrzysz, jutro zmieni się oferta i już nie będziesz na bieżąco.
    http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-osobistych
    Co rozumiesz przez "coś w rodzaju ROR dla dorosłych"? Zwróć uwagę, co zrobić, żeby konto/karta były darmowe - pewnie wpływy na konto nie będą za wielkie i co miesiąc też za dużo kartą nie będzie płacić. Dobre doświadczenia mam z ING, ale w tym przypadku nie wiem, czy będzie wydawać co miesiąc 200 zł kartą, więc lepiej poszukać czegoś innego.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Przecież można założyć subkonto przy własnym rachunku ror i przypisać kartę.
    Ale wtedy chyba musisz dzieciakowi udostępnić swoje hasło i login, jeżeli ma płacić przelewami.
    Po co płacić za utrzymanie nowej karty, skoro utrzymanie przypisanej do konta małolata jest darmowe?
    Tu też chodzi o aspekt wychowawczy, konto jest jej i jej się wydaje, że o wszystkim decyduje.
    Moja małolata ma w tym samym banku co ja i jej konto jest przypisane do mojego.
    Dzięki temu mam wgląd do jej salda, utrzymanie konta i karty jest darmowe, niezależnie od wysokości wpłat,
    a ona ma pełnoprawne konto (PKO BP).
    Ostatnio edytowane przez Woldemorth ; 16-09-2014 o 17:37
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  8. #8

    Domyślnie

    Również polecam mbank, sieć wpłatomatów i bankomatów darmowych jest spora, a wpłatomaty będą miały plus jak dziecko dostanie gotówkę na np. urodziny od dziadków, wujków to sobie wpłaci bez kolejek, czy wytyczonych godzin otwarcia placówek.

  9. #9

    Domyślnie

    Dla klientów PKO BP:
    https://junior.pkobp.pl/

    Może inne banki też mają podobny produkt przypinany do konta głównego?
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 16-09-2014 o 20:23

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sasz87 Zobacz posta
    ...a wpłatomaty będą miały plus jak dziecko dostanie gotówkę na np. urodziny od dziadków, wujków to sobie wpłaci bez kolejek,...
    Moja taką gotówkę wręcza tatusiowi, a tatuś przy pomocy apki w telefonie, przelewa córeczce w ciągu 20 sekund,
    bez chodzenia i szukania wpłatomatu
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •