Close

Strona 313 z 357 PierwszyPierwszy ... 213263303311312313314315323 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 121 do 3 130 z 3570
  1. #3121

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam chyba można sobie ustawić pod U1/2 inne ustawienie...
    Wtedy sobie przełączasz w zależności:
    jak ty fotasz masz AF-ON,
    jak np. Żona wbijasz jej U1 by miała pod spustem migawki ...



    wysłane z mojej Szklanej Kuli
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  2. #3122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Z tego co pamiętam chyba można sobie ustawić pod U1/2 inne ustawienie...
    Wtedy sobie przełączasz w zależności:
    jak ty fotasz masz AF-ON,
    jak np. Żona wbijasz jej U1 by miała pod spustem migawki ...



    wysłane z mojej Szklanej Kuli
    Dokładnie, ja tak mam w D7100. Żona ma dla siebie priorytet przysłony i zawsze wie, że jak nie przełączy, to nic z tego nie będzie

  3. #3123
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Witam mam d750 kupiony na jesień, ostatni pożyczyłem od znajomego drugi model d750 nie wiem czy starsza wersja czy nowsza na pewno miał stare firmware, więc je zmieniłem na takie same jak w moim a co zauważyłem jakie są różnice miedzy tymi samymi modelami

    przy moim modelu podczas ustawienia preselekcji przysłony i czasu, nie da sie ustawiać tylną rolką iso bez wcześniejszego wciśnięcia przycisku iso, w tym od znajomego przy preselekcji przysłony i czasu mogę zmieniać iso rolką bez wciskania przycisku iso!

    kolejna różnica to przycisk fn służy w moim do zmiany formaty z fx na dx... w jego modelu wyskakuje linie kadrowania na matówce czy to normalne czy muszę gdzieś pogrzebać w ustawieniach ?

  4. #3124

    Domyślnie

    Przeczytaj instrukcję a potem pogrzeb w ustawieniach.

  5. #3125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vego07 Zobacz posta
    przy moim modelu podczas ustawienia preselekcji przysłony i czasu, nie da sie ustawiać tylną rolką iso bez wcześniejszego wciśnięcia przycisku iso, w tym od znajomego przy preselekcji przysłony i czasu mogę zmieniać iso rolką bez wciskania przycisku iso!
    Zobacz "łatwe ISO", menu d8

    Cytat Zamieszczone przez vego07 Zobacz posta
    kolejna różnica to przycisk fn służy w moim do zmiany formaty z fx na dx... w jego modelu wyskakuje linie kadrowania na matówce czy to normalne czy muszę gdzieś pogrzebać w ustawieniach ?
    Rolę przycisku Fn ustawisz w menu f2
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #3126
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Dzięki już jest

  7. #3127

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wkleić i tutaj moje zapytanie, z pewnością dotrze do większej ilości użytkowników niż w głupawym wątku obok i może potwierdzą te rewelacje...

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    No, jak muchy. W sumie co weekend trzeba zmieniać
    Tak poważnie - jakoś zauważalnie częściej padają niż to jest w innych modelach?
    O właśnie, wracając do tematu. Wg tego co widzę i słyszę dookoła to zdecydowanie zauważalniej a najświeższym przykładem jest nasz kolega z forum, któremu w rocznym D750 padła migawka przy ok 12-20tys klatek. Szukając używanego w sieci większość ma albo wymienianą migawkę albo komorę lustra (nie wnikałem czy to z akcji serwisowych czy zwykłych awarii). Jednak co najbardziej nas zaszokowało - i tu prosiłbym was o potwierdzenie - to fakt, że w 6 na 10 sprzętów, które wróciły z takich wymian z serwisu, spece z Nikona wbili do dokumentów "ślady po zalaniu" !! Często ludzie nawet nie zdawali sobie sprawy z takiej drobnej adnotacji gdzieś na fakturach serwisowych i dowiadywali się dopiero od kolegi, który prosił o dokładne przyjrzenie się zleceniu serwisowemu. Podobną opinią podzielił się właściciel jednego z większych sklepów w Polsce zajmujący się sprzętem używanym. Nie wiem jaka to skala ale z tego co słyszę zakrawa na skandaliczny proceder nadający się na sprawę cywilną bo raczej wątpię któż z nas chciałby kupić sprzęt z wyraźną adnotacją mówiącą, że korpus był zalany. Poza tym to z automatu anulowanie gwarancji...
    Zastanawiamy się z kolegą nad powodami takiego działania serwisu... dupochron partackiego sprzętu czy partackiej roboty?
    Nie wiem co sądzicie ale mnie ręce opadają słysząc coraz więcej takich historii...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #3128

    Domyślnie

    To ręka do góry, kto miał te "ślady po zalaniu". U mnie aparat na akcję wysłany w stanie perfekcyjnym, wrócił w stanie perfekcyjnym, bez żadnych śladów po zalaniu oraz bez adnotacji o takowych śladach
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #3129

    Domyślnie

    Miałem do czynienia z serwisem raz i było super. Drobne opóźnienie w wysłaniu sprzętu, nie miało większego znaczenia. No może ceny usługi...ale który autoryzowany serwis nie zdziera?!

  10. #3130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Miałem do czynienia z serwisem raz i było super. Drobne opóźnienie w wysłaniu sprzętu, nie miało większego znaczenia. No może ceny usługi...ale który autoryzowany serwis nie zdziera?!
    Yyy... No i..?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 313 z 357 PierwszyPierwszy ... 213263303311312313314315323 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •