Close

Strona 332 z 357 PierwszyPierwszy ... 232282322330331332333334342 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 311 do 3 320 z 3570
  1. #3311
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co wiem to działa tak że sprzęt jest przemycany na teren EU, unika się kosztów z tym związanych, o wykluczeniu z oficjalnego serwisu nie słyszałem ale... o tym co się dzieje obecnie z wyłudzaniem vat w całej EU też wiele nie słyszałem zanim nie zrobiła się z tego tematu afera nie tylko u nas ale w całym EU.

    @kurczeblade - kupuj i daj znać jak dotrze i sprawdzisz numer seryjny

  2. #3312

    Domyślnie

    no właśnie - niech ktoś kupi i napisze jak jest
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Akcja serwisowa NIKONA jest globalna, więc wysyłając do naszego serwisu w naszym kraju, możesz wysłać aparat nawet bez paragonu, faktury, ogólnie bez dokumentów, możesz go nawet wysłać bez org. pudełka.
    Nie sprawdzają po numerze seryjnym tego, czy podlega pod dystrybucję PL/UE?

  4. #3314

    Domyślnie

    Ja bym się 3x zastanowił. Może i oszczędność ale może okazać się pozorną.

    Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
    Nikon F601, D90, D750. Sigma A 35/1.4, EX 85/1.4, Nikkor 16-35/4, Tamron 28-75/2.8 + chęci i czasem fart

  5. #3315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    @kurczeblade; a Twoje body które wysyłałeś do serwisu nikona było z dystrybucji oficjalnej ? czy z "szarej" ? bo jeśli z oficjalnej dystrybucji, to wiadomo że sprzęt jest z puli numerów objętych akcję, wiadomo że nie ma potrzeby kontrolować okresu gwarancji i sprzęt nie figuruje na liście sprzętu z kradzieży. Ale pytanie czy wysyłając sprzęt z dystrybucji "szarej", nie dostałbyś odmowy, albo odpłatnej usługi. Kiedyś czytałem że ten tani sprzęt pochodzi z nadwyżek nikona, jest wypychany po okazyjnej cenie, ale bez wsparcia - dlatego nie ma gwarancji nikona (wsparcie też kosztuję). Nikon wypycha sprzęt taniej (bo tak łatwiej - cena czyni cuda) realizując plany sprzedaży, ale nie obciąża się kosztami obsługi posprzedażnej - dlatego jest taniej.
    Dlatego z tym wsparciem to poczekałbym na relację kogoś kto taki aparat upił i korzystał z akcji serwisowej

    Zadziwiająco drogi jest u nich D5 - w zasadzie kosztuje mniej więcej o VAT taniej niż oficjalnie.
    U mnie w sklepie D5 kosztuje €6800 a u nich €4800. Pewnie inaczej wychodzi w złotówkach.

  6. #3316

    Domyślnie

    U nas PL dystrybucja 25800,- (pewnie dałoby się taniej kupić) u nich 20600,-
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #3317

    Domyślnie

    Skoro D750 (dużo egzemplarzy) jest objętych akcją serwisową, to może ktoś wie jak wyglądają możliwości wymiany migawki za granicą (wobec licznych opinii kwestionujących solidność serwisu Nikona w Polsce)? Bo z jednej strony do Niemiec (lub innych krajów europejskich) blisko, a jak już będę w Japonii, to może na miejscu? (choć musiałbym zabrać dwa aparaty :-0). Jak wtedy serwisy podchodzą do kwestii dystrybucji aparatu?
    Może wystarczy poprosić któregoś z przyjaciół o przysługę wysłania i odebrania korpusu w danym kraju? Dla mnie Belgia byłaby idealna do tego. Ew. Niemcy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #3318

    Domyślnie

    Witam,
    zamierzam dokupić do swojego zestawu body, moje D700 już się sypie (reportaż, głównie ślubny).
    Jakiś czas nie byłem na bieżąco co się dzieje na rynku fotograficznym.
    Zastanawiałem się nad D850 lub D750, ale patrząc jakość w stosunku do ceny, chyba jednak wybiorę D750.
    Wyczytałem na forum, że Nikon wypuścił D750 z jakimiś wadami fabrycznymi i trzeba je odsyłać do serwisu.
    Czy z góry wiadomo, które to sztuki i można już kupić taki model bez tych usterek?
    Nie śledziłem wcześniej ceny D750 czy teraz opłaca się kupić ten model?

  9. #3319

    Domyślnie

    Sprawdzić można po numerze seryjnym klik. Po 700 radziłbym przymierzyć 750 w ręce, przetestować guzikologię i spojrzeć w wizjer przed podjęciem decyzji.

  10. #3320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    ... Po 700 radziłbym przymierzyć 750 w ręce...
    To jest dobra rada... ja jak trzymam D300s i D750 w rękach to odnoszę wrażenie że ten drugi to taka plastikowa zabaweczka...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 332 z 357 PierwszyPierwszy ... 232282322330331332333334342 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •