Close

Strona 259 z 357 PierwszyPierwszy ... 159209249257258259260261269309 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 581 do 2 590 z 3570
  1. #2581
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    .. zakładając że aparat będąc w trybie af-a ze statycznym obiektem używa af-c. Co jest nielogiczne.
    Wystarczy że się poruszysz ty, albo lekko (co częstsze) przekadrujesz. Obiekt będzie statyczny, ale aparat nie i już masz wykrycie ruchu "obiektu".
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2582

    Domyślnie

    Jacku - to można sobie wyobrazić robiąc tele. ale już przy 24 szanse na poruszenie są minimalne. Co ciekawe d610 zachowuje się inaczej. A miałem też wrażenie przed aktualizacją fw, że AF w d750 też inaczej pracował. W każdym razie ja przełączyłem się z AF-S (który stosuje w 99% przypadków) na AF-A. Pomogło w wydajności systemu ostrzenia.

  3. #2583
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    Jacku - to można sobie wyobrazić robiąc tele. ale już przy 24 szanse na poruszenie są minimalne. .
    Nie chodzi o poruszone zdjęcie, tylko o to, że przekadrowanie zdjęcia albo kiwnięcie się fotografa system AF interpretuje analogicznie jak ruch obiektu. Nie chodzi o poruszenie i o czas naświetlania, ale o zmianę w kadrze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #2584
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    73

    Domyślnie

    Chciałem wrócić do mojego pytania o karty 32GB i ich pojemności. Ile kart zabieracie na śluby? Chodzi mi o cały reportaż, czyli przygotowania,ślub i wesele. I ile mniej więcej surowych RAWów one mieszczą.

  5. #2585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazej142 Zobacz posta
    Chciałem wrócić do mojego pytania o karty 32GB i ich pojemności. Ile kart zabieracie na śluby? Chodzi mi o cały reportaż, czyli przygotowania,ślub i wesele. I ile mniej więcej surowych RAWów one mieszczą.
    Coś mi się wydaje że nie ma złotego środka, każdy inaczej pracuje. Ja mam 3 karty na ślubie po 32gb i dla mnie z luzem wystarcza...

  6. #2586

  7. #2587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazej142 Zobacz posta
    Chciałem wrócić do mojego pytania o karty 32GB i ich pojemności.
    Karty 32GB mają zwykle 32GB pojemności.
    Cytat Zamieszczone przez blazej142 Zobacz posta
    Ile kart zabieracie na śluby?
    Tyle żeby wystarczyło na cały reportaż.
    Cytat Zamieszczone przez blazej142 Zobacz posta
    I ile mniej więcej surowych RAWów one mieszczą.
    Licząc powiedzmy 30 MB na surowego RAWa, wystarczy podzielić 32GB przez 30MB a następnie pomnożyć przez ilość zabranych ze sobą kart.
    D750 - Fuji S5 Pro - T 24-70 /2.8 VC USD - N 70-200/2.8 VRII - TO 17/3.5 ATX PRO - N 50/1.4 G - S 85/1.4 EX DG HSM

  8. #2588

    Domyślnie

    Rzadko bawię się w backup, w sytuacji kiedy się pracuję jednocześnie dwoma aparatami nie muszę... Kto ile zdjęć robi na reportażu ślubnym, to zależy od techniki każdego fotografa, też zależy od ślubu i wielu innych czynników.
    Ja raczej nie wale seriami gdzie popadnie, w ogóle prawie serii nie używam więc spokojnie 3 karty z luzem wystarczają. A czasami widzę fotografów na ślubach że praktycznie przez cały czas seriami walą. Ale to chyba na inny dział ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 27-05-2016 o 12:16

  9. #2589
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Minthai Zobacz posta
    Karty 32GB mają zwykle 32GB pojemności.

    Tyle żeby wystarczyło na cały reportaż.

    Licząc powiedzmy 30 MB na surowego RAWa, wystarczy podzielić 32GB przez 30MB a następnie pomnożyć przez ilość zabranych ze sobą kart.
    Bardzo konstruktywna odpowiedź. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, lepiej odznacz temat jako przeczytany i leć dalej

  10. #2590

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Minthai Zobacz posta
    Licząc powiedzmy 30 MB na surowego RAWa, wystarczy podzielić 32GB przez 30MB a następnie pomnożyć przez ilość zabranych ze sobą kart.
    No niestety nie wystarczy podzielić 32 GB przez wielkość zdjęć... Warto mieć na uwadze, że na karcie 32 GB mamy około 29,3 GB miejsca...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 27-05-2016 o 13:56 Powód: złe słowo

Strona 259 z 357 PierwszyPierwszy ... 159209249257258259260261269309 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •