Close

Strona 337 z 357 PierwszyPierwszy ... 237287327335336337338339347 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 361 do 3 370 z 3570
  1. #3361

    Domyślnie

    @Marek30 wiesz jak dużo tutaj osób ma d750 ? Ogólnie dużo, słyszałeś żeby komuś się coś takiego stało podczas zlecenia, ja raczej nie, gdyby tak było to na forum i w internecie by fuczalo od takich postów, bo zawsze jest najgłośniej o usterkach, czasami ludzie specjalnie się rejestrują tylko żeby opisać problem, usterkę. Poza tym jak ktoś robi śluby, to raczej ma dwa aparaty. Trochę bezsensu myślenie, bo wypadek może się zdarzyć że wszystkim, i gdyby człowiek tak myślał, to w ogóle by z domu nie wychodził, chociaż i w domu można się utopić łyżką herbaty

  2. #3362

    Domyślnie

    Chodziło mi o to ze ja osobiście bym nie ryzykował mając 750 wadliwa a jako dodatkowy d7100 bo raz zawalisz komuś foty i stracisz opinie w ciagu krótkiego czasu ... nie trzeba sie tu rozpisywać koniec OT lece spać bo obrabiałem foto juz mnie oczy bola dobranoc ludziska

  3. #3363

    Domyślnie

    @Marek30 ale to tylko sprzęt elektroniczny, tak samo może Ci zepsuć się D5 podczas zlecenia. Druga sprawa, jaki ślubniak biega z drugim słabym aparatem ?
    Fakt jest taki, że taka sytuacja to może trafić się każdym innym aparatem - ale to jest jak trafienie piorunem podczas burzy w domu - akurat D750 jest ogromnie popularnym aparatem wśród ślubniaków, i generalnie na rynku jest bardzo dużo sztuk tego aparatu i jeszcze w sumie nie słyszałem żeby komuś w takiej sytuacji odmówił posłuszeństwa. A problem który naprawia serwis: ERR występuję sporadycznie, na czasach 1/4000 gdzieś tam jak aparatu długo poleży, ja z tym problemem tym aparatem przelatałem półtora sezonu ślubnego, raz mi się gdzieś w domu pokazał, ale to jest kwestia wyłączenia aparatu i włączenia.

    Ale z drugiej strony dobrze że ludzie ten problem nakręcają, pewnie dużo osób myśli w taki sposób, a ja widzę jak mocno na allegro ceny spadają i niektórzy kilkakrotnie wystawiają tam aukcje z D750 za każdym razem z ceną w dół. Śledzę aukcje po chcę kupić, i widzę że kupie za dobrą cenę

  4. #3364

    Domyślnie

    Nie mam czasu leciec wstecz watku, ale jeśli ktoś tu ma problem z migawka przy krotkich czasach w d750 to niech do serwisu dzwoni i sprawdzi numer. Mój był na liscie producenta i dali nowa od reki bez jakichkolwiek papierow. Teraz smiga. Polecam

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    www.foto-obiektywni.pl
    D700x2, S3pro, N50 1.8, N85 1.8, S28 1.8, S14 2.8, Zenitar 16 2.8, SB-800, SB-600, Metz 48, wyzwalacze Yongnuo i masę innych pierdół.

  5. #3365
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    kurcze...blade... to jest na dwóch z tym obserwowaniem

  6. #3366

    Domyślnie

    miałem D750 z wadliwej serii migawkowej i ani razu mi się nie pojawił problem ERR. Był za to inny, raz mi się zwiesił (podejrzewam Sabinkę) i musiałem wyjać aku, pech chciał, że trafiło mi się to podczas wnoszenia P.Młodej

  7. #3367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    miałem D750 z wadliwej serii migawkowej i ani razu mi się nie pojawił problem ERR. Był za to inny, raz mi się zwiesił (podejrzewam Sabinkę) i musiałem wyjać aku, pech chciał, że trafiło mi się to podczas wnoszenia P.Młodej
    Zapewne dla niektórych to i tak żaden problem... W końcu aparat nie wybuchł i mogłeś dalej robić zdjęcia...

  8. #3368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    miałem D750 z wadliwej serii migawkowej i ani razu mi się nie pojawił problem ERR. Był za to inny, raz mi się zwiesił (podejrzewam Sabinkę) i musiałem wyjać aku, pech chciał, że trafiło mi się to podczas wnoszenia P.Młodej
    No i nie miałeś drugiego aparatu na szelkach reporterskich ? Widzisz, ja zawsze mam dwa aparaty na szelkach, jak mam takie kadry, to mam na jednym 35 lub 50mm na drugim 24mm

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Zapewne dla niektórych to i tak żaden problem... W końcu aparat nie wybuchł i mogłeś dalej robić zdjęcia...
    Wszystko się może zdarzyć, i możesz przy*******ic jednym aparatem o stół biegnąc w takim momencie i uwalić obiektyw, a możesz nawet jechać na ślub i nie dojechać.

    Dla mnie gorsze przypadki są raczej na drodze w tej pracy, niż myślenie o sprzęcie. Z resztą mam zawsze dwa aparaty, samochód jest jeden i zdrowie też.

    W tamtym roku miałem dwa problemy:
    1 przypadek, jak okropnie lało, spieszyłem się na ślub i wjechałem na jakąś śrubę, opona poszła, musiałem zmieniać w okropnym deszczu na koło zapasowe raz dwa i w drogę na dojazdowce...
    2 mechanik mi nie dokręcił dobrze osłony od silnika na dole, jadąc na autostradzie lewym pasem w sumie około 160km/h coś mi pierdut, pierwsza myśl że pękła opona, był taki trzask, po sekundzie ogarnąłem jadę dalej więc jakby opona pierdu to mnie też by pierdu przy takiej prędkości, więc awaryjne i z lewego pasa na pas awaryjny, zerkam pod auto a tam osłona wisi ... wiec do bagażnika po trytki, albo drut. A tam brak brak brak , jak zawsze mam to teraz mi się skończyły i nie kupiłem. Wiec stwierdziłem upiernicze osłonę, ale że to kawał silnika to trzymała się na tylnych śrubach i ani rusz. Chodzilem po pasie awaryjnym i modliłem się żeby jakiś drut był i nic, jakieś trytki popękane leżały od cholery ich! Już myślałem że przez głupotę nie dojadę, ale patrzę, i przypomniało mi się że mam koszule na wieszakach, a wieszaki z końcówkami na drutach, na te druty udało mi się osłonę przymocować. Z tym kołem spóźniłem się na przygotowania pana młodego,- zrobiliśmy kilka zdjęć u Panny młodej. Ale para była ok, i dałem gratisy, więc wybaczyli. Serio martwicie się o sprzęt?

    Aaa i w tamtym roku zostawiłem pasy reporterskie na dachu samochodu i dalej możecie sobie dopisać dobrze że to torba z aparatem nie była

    Ja się sprzętem nigdy nie przejmuję, zawsze mnie podróże stresują! Gorzej jak PM da rozpiskę, na ścisk z czasem, a wszystko daleko od siebie!


    Serio się martwicie tym że w jednym aparacie wam error wyskoczy ? Mając drugi aparat ? Heh to powiem Wam że przy tym co się czasami dzieje, gdybym ja miał takie zmartwienia to chyba bym musiał do jakiegoś psycha chodzić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aaa przypomniało mi się, jeszcze jedna akcja we Wrocławiu w tamtym roku, biegnę do auta z kościoła, PM już odjeżdża, kościół w centrum miasta, zaparkowałem w podwórku, bo wiadomo we Wrocławiu w centrum masakra z parkowaniem ja do samochodu a tam z daleka widzę jak zmam przyblokowany samochód innymi autami, oczywiście rejestrację poza wrocławskie, grudzień w sumie i był jarmark, no i kaput, nogi mi się w kolanach z nerwów wygięły, na szczęście po 5 minutach taxi mi się udało złapać. Nie miałem gotówki, ale dogadałem się że podjedzie do mnie pod mieszkanie i żona zapłaci, oczywiście + ten kurs.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 24-01-2018 o 00:30

  9. #3369

    Domyślnie

    Mam D700 i D3 więc niczym nie muszę się martwić
    Janeckiego pozdrów, napisałem coś do niego...

  10. #3370

    Domyślnie

    @kurczeblade - "fajne" przypadki miałeś, bardzo stresujące
    Odnośnie zawiechy D750, nie używam szelek, a drugiego aparata miałem i owszem, ale wyjątkowo zostawiłem go w torbie, a torba już przy stoliku W sumie jeden taki przypadek miałem na ileś tam ślubów. Ja się na
    szczęście wyzwoliłem już od tego kieratu, ale miałem też podobnie stresujące sytuacje.
    - pierwsze zarobkowe zlecenie - godzina 13.00 u Młodego umówiona, przyjeżdżam przed czasem, a tu zonk, nikogo nie ma . Sąsiadka mówi, ..Panie, oni już dawno pojechali. No to szczęśliwie miałem namierzone miejsce zamieszkania P.Młodej (a niełatwo było trafić, gdzieś w polach na przedmieściach) i zdążyłem w sam raz . Potem się pytam Młodego "o co kaman", a on ze spokojem, " aaa zapomniałem Panu powiedzieć, żeby wcześniej przyjechać",.. no super!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mam D700 i D3 więc niczym nie muszę się martwić
    Janeckiego pozdrów, napisałem coś do niego...
    fajnie widzieć, że aparat żyje i komuś jeszcze będzie dobrze służył (to już drugi taki na Nikoniarzach)

Strona 337 z 357 PierwszyPierwszy ... 237287327335336337338339347 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •