Close

Strona 331 z 357 PierwszyPierwszy ... 231281321329330331332333341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 301 do 3 310 z 3570
  1. #3301

    Domyślnie

    Chyba przesadzacie z wartością gwarancji! Powiem szczerze że mi się nigdy nie przydała, a sprzętu przez 20 lat pracy foto-wideo przewinęło się sporo. Ryzyko że coś poważnego padnie przez 2 lata jest niewielkie. Drobne wady typu kalibracja AF czy czyszczenie matrycy to koszt 50-300 max. Jak coś się dzieje poważnego to raczej po upadku i gwarancja tego nie uzna.
    Oczywiście zdarzają się wyjątkowe sytuacje ale w mojej ocenie ryzyko jest na tyle małe że opłaca się kupić nowy sprzęt bez gwarancji.

  2. #3302
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale dyskusja dotyczy D750, który ma przynajmniej trzy akcje serwisowe i o ile nie jest to problem w zakupie oficjalnym to już przy zakupie chińskiego sprzętu trzeba się zastanowić troszkę.

  3. #3303

    Domyślnie

    Opinie sprawdzałem na opineo.pl jak i na stronach z Anglii.
    Najczęściej sytuacja wygląda tak, że sprzęt jest na stronie , płacisz i sprzętu brakuje i zaczyna się czekanie i problemy z kontaktem albo zero kontaktu i co wtedy ? Co do wadliwego sprzętu to wiadomo też że kalibracje można zlecić innej firmie w Polsce i to nie są duże koszty i to nie problem, ale jak trafi się sprzęt felerny to naprawa u nas może być już nie opłacalna.
    Jednak jest duża ilość osób niezadowolonych w Polsce i UK które dostały sprzed niekompletny albo bardzo długo musiały czekać lub zupełnie nie dostały tego za co zapłacili.
    Ceny wyjątkowo atrakcyjne ale takie sklepy już były i nie wiadomo w którym momencie zwijają interes a kasa przepada.
    No i wreszcie zakup nawet bez faktury ale czy urzędnicy się nie dopatrzą bo nie dość że bez gwarancji to i cena wtedy była by mało atrakcyjna.

    Tak jak pisze@koesh również mi się wydaje że u nas w kraju nie uznali by akcji serwisowej mimo że producent przyzna się do kolejnych wpadek Nikona D750
    Sporo osób które miały sytuacje gdzie sprzętu nie dostały chciały zgłaszać sprawę na policje , wiec kolorowo nie jest.Komuś się uda a innemu już nie .
    Polecany zakup z tego co piszą PayPal-em

  4. #3304

    Domyślnie

    Płacisz przez PayPal więc bezpiecznie.
    Kontakt po angielsku jest szybki.
    Pierwszy raz też wpadłem w panikę bo wydawało mi się że długo idzie. Od razu przez PayPal kontakt.. Przesyłka przyszła (nikkor 14-24mm) DPD do rąk własnych.
    Tracking number był ale miał zatrzymał się w Manchester na ok 5 dni.. I panika

  5. #3305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale dyskusja dotyczy D750, który ma przynajmniej trzy akcje serwisowe i o ile nie jest to problem w zakupie oficjalnym to już przy zakupie chińskiego sprzętu trzeba się zastanowić troszkę.
    JESZCZE RAZ NAPISZĘ - WSTĘP DUŻYM LITERAMI ODNOŚNIE AKCJI SERWISOWEJ !

    Akcja serwisowa NIKONA jest globalna, więc wysyłając do naszego serwisu w naszym kraju, możesz wysłać aparat nawet bez paragonu, faktury, ogólnie bez dokumentów, możesz go nawet wysłać bez org. pudełka. Jeśli w systemie zalicza się do akcji serwisowej, wysyłasz aparat do naszego serwisu i nikt tam się nie pyta o pochodzenie aparatu. Wysyłałem tak dwa aparaty D600 i D750. Wcześniej dzwoniłem i pytałem czy dorzucić papiery i org. pudełko, stwierdzili że nie jest im potrzebne, że tylko sam sprzęt i tak wysłałem.

    @koesh nie siej zamętu jeśli nie wiesz, bo nie przynajmniej 3 akcje serwisowe tak jak to sobie wyobraziłeś. Tylko są dwie akcje serwisowe.


    I zgadzam się z @Maciek N tym bardziej że jest taniej niż by się kupowało zajechany używany, na który z reguły też nie ma gwarancji. Ja też nigdy na szczęście nie miałem okazji korzystać z gwarancji.


    Co do ryzyka kupowania przez internet (bez możliwości odbioru osobistego) też się można naciąć na mine u nas w kraju, ile to sytuacji było że nawet przez samo allegro zamówienie nie doszło, albo było oszustwo. Bankructwa sklepów? Przecież u nas to samo może się przytrafić i myślisz że tak łatwo odzyskać kasę w później od człowieka który jej już nie ma, albo twierdzi że nie ma To że jesteś w PL niczego nie gwarantuje tylko odbiór osobisty i kupno w sklepie :P Używany sprzęt, jak kupujesz przez allegro, rzadko się zdarza że się odbiera osobiście.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 26-09-2017 o 15:46

  6. #3306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @koesh nie siej zamętu jeśli nie wiesz, bo nie przynajmniej 3 akcje serwisowe tak jak to sobie wyobraziłeś. Tylko są dwie akcje serwisowe.
    http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzet...-po-raz-trzeci
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  7. #3307
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to super, czyli można brać sprzęt z eglobala.

  8. #3308

    Domyślnie

    No ale to jest wciąż ta sama akcja serwisowa, z tymi samymi problemami co wcześniej, tylko że kolejne modele aparatów :P Chyba że jest 3 faktycznie to będę się cieszył bo znów mi na nowy sezon wymienią pół aparatu za nic

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @koesh kto nie ryzykuje, ten nie ma
    Ja sprzedam swojego D600 za około 3,000zł na allegro i dorzucam 2,000zł i mam nowego D750 na nowy sezon.

  9. #3309
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak tyle trzaskasz to powinieneś mieć z czego odpisać vat i amortyzacje, chyba że działasz hobbistycznie i charytatywnie

  10. #3310

    Domyślnie

    @kurczeblade; a Twoje body które wysyłałeś do serwisu nikona było z dystrybucji oficjalnej ? czy z "szarej" ? bo jeśli z oficjalnej dystrybucji, to wiadomo że sprzęt jest z puli numerów objętych akcję, wiadomo że nie ma potrzeby kontrolować okresu gwarancji i sprzęt nie figuruje na liście sprzętu z kradzieży. Ale pytanie czy wysyłając sprzęt z dystrybucji "szarej", nie dostałbyś odmowy, albo odpłatnej usługi. Kiedyś czytałem że ten tani sprzęt pochodzi z nadwyżek nikona, jest wypychany po okazyjnej cenie, ale bez wsparcia - dlatego nie ma gwarancji nikona (wsparcie też kosztuję). Nikon wypycha sprzęt taniej (bo tak łatwiej - cena czyni cuda) realizując plany sprzedaży, ale nie obciąża się kosztami obsługi posprzedażnej - dlatego jest taniej.
    Dlatego z tym wsparciem to poczekałbym na relację kogoś kto taki aparat upił i korzystał z akcji serwisowej

    Zadziwiająco drogi jest u nich D5 - w zasadzie kosztuje mniej więcej o VAT taniej niż oficjalnie.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 331 z 357 PierwszyPierwszy ... 231281321329330331332333341 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •