Close

Strona 30 z 33 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 321
  1. #291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @bryk77 fajny widoczek, przypomnij jakim body robisz?
    i jak działa z tym body ten Tamron - chodzi o jakieś dynamiczne focenie i AF'a.
    D750. Na moje potrzeby AF działa rewelacyjnie pod względem celności w świetle dziennym. Dynamiczne focenie jest mi obce. I to w zasadzie tyle co mogę powiedzieć. Zdjęcie powyżej jest jedym z 40-50 jakie w ogóle wykonałem tym obiektywem.

  2. #292
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witam wszystkich posiadaczy tego szkiełka.

    Rzadko tu bywam i raczej jako czytelnik niż aktywny user, ale jako, że nadeszła chwila podjęcia decyzji o kupnie czegoś ultra-szerokiego do mojego D700, porozglądałem się po rynku i muszę powiedzieć, że pierwszy raz biorą pod uwagę Tamrona zamiast systemowca. W sumie wiem sporo na temat tego UWA, ale jest mało informacji w sieci nt współpracy z D700 właśnie. Ktoś może używa takiej pary?

    Pozdrawiam
    Jacek
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  3. #293

    Domyślnie

    Póki co 15-30 działa świetnie z każdą puszką Nikona. Jedyne problemy mogą mieć najnowsze szkłą z elektromechaniczną przysłoną, bo już starsze puszki tego nie obsłużą. No ale to nie dotyczy na szczęście 15-30
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #294
    Oszczędny w słowach Awatar wwiktor1
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    27

    Domyślnie

    na d750 chodzi rewelacyjnie, jest szybki i ostry. Kolega na d700 też nie narzeka, jak tylko go podepnie
    Nadzieja umiera przedostatnia, dłużej żyje tylko czarny humor

  5. #295

    Domyślnie

    Taka ciekawostka - jeszcze nie miałem żadnej reklamacji 15-30, dotyczy obydwu mocowań
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #296
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    212

    Domyślnie

    Wróciłem tydzień temu z wycieczki objazdowej po Teneryfie, na której rozdziewiczyłem tego Tamrona. Faktycznie, zero problemów z autofocusem czy pomiarem.

    Inne wrażenia:
    - bestia jest ciężka; nie BARDZO ciężka, ale wyraźnie dawało się we znaki noszenie jej na D700 z gripem. Pasek, który uratował mój nadgarstek/szyję/obojczyk to Blackrapid Sport - skrobnę może potem krótki wpis i kilku testowanych prez mnie paskach do cięższego sprzętu, teraz tylko wspomniałem.
    - zakres 15-30 jest nieco bardziej praktyczny niż np 14-24. Nieco się gryzłem, czy nie wziąć takiego Nikkora-legendę, ale widzę, że dobrze zrobiłem stawiając na Tamrona.
    - światło f/2.8 się póki co nie przydało, bo foty robiłem w 100% na zewnątrz, w "podzwrotnikowym" słońcu. 2.8 rezerwuję sobie na bazyliki i katedry Toskanii.
    - stały tulipan dobrze chroni soczewę przednią, która szybko pokrywała się kurzem, co jednak nie miało aż takiego wpływu na jakość zdjęć; tulipan zaliczył kilka uderzeń o skały wulkaniczne i jest dalej w jednym kawałku

    Wiem już, że następne zakupione szkło do takich podróży nie będzie cięższe niż 1 kg - na pewno!
    "Nikon's DX size sensors are perfect; there's no reason to make them the archaic size of the old 35mm film frame." Ken Rockwell
    Znawca odnaleziony.

  7. #297

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ratpaw Zobacz posta
    Wróciłem tydzień temu z wycieczki objazdowej po Teneryfie, na której rozdziewiczyłem tego Tamrona. Faktycznie, zero problemów z autofocusem czy pomiarem.
    I oby tak dalej
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #298
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    czy jest jakaś opcja zamontowania w nim filtra ?

  9. #299
    Oszczędny w słowach Awatar wwiktor1
    Dołączył
    08 2015
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    27
    Nadzieja umiera przedostatnia, dłużej żyje tylko czarny humor

  10. #300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wwiktor1 Zobacz posta
    Zawsze można kupić chińczyka, to wyjdzie trochę taniej. Ale na samych filtrach nie ma co oszczędzać
    http://www.ebay.co.uk/itm/NISI-Camer...MAAOSwWnFWAVuO
    http://www.ebay.co.uk/itm/1122423802...%3AMEBIDX%3AIT
    ten drugi ma nawet opcję okrągłego filtra polaryzacyjnego
    Ostatnio edytowane przez kolorowooka ; 03-04-2017 o 16:58

Strona 30 z 33 PierwszyPierwszy ... 202829303132 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •