Close

Strona 46 z 64 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 633
  1. #451

    Domyślnie

    appka na telefon i T mode - taka proteza z tego wychodzi - macie patent na długą ekspozycję?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  2. #452
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ta apka to jest jakies nieporozumiemie

  3. #453

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby zapodać jakieś rawy z LX100 z całkowitą redukcją szumu na - 5? Najlepiej z normalną ekspozycją i drugiego niedoświetlonego. Szukam czegoś z przyspawanym jasnym obiektywem i kieruję się w stronę serii RX-a Sonego, ale tylko i wyłącznie dlatego że rawy Panasa na standardowych ustawieniach wyglądają fatalnie, każda zmiana suwakiem w LR powoduje niewiarygodny szum jak na wielkośc matrycy. Po prostu jedna wielka papka. Może przesadzam trochę ale nieciekawie to wygląda przy takim RX100mk3. Dlatego potrzebuję parę rawów by potem nie żałować decyzji. Nie chce mi się wierzyć że prawie 4/3 szumi bardziej od 1 calówki. Sporo jest pozytywnych opinii o LX100 więc coś w tym musi być. Problem w tym że nie mogę znaleźć nigdzie rawów w których redukcja szumu jest na najniższym ustawieniu. To może być przyczyna degradacji szczegółów na standardowych ustawieniach. Dlatego bardzo proszę użytkowników tego aparatu o kilka sampli.
    Ostatnio edytowane przez otwieracz ; 26-12-2017 o 01:06
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  4. #454

    Domyślnie

    RAW to RAW, ustawienia redukcji szumów dotyczą tylko JPG.

    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...-III___981_957

    https://www.dpreview.com/reviews/pan...x-dmc-lx100/13

    A ich poziom jest porównywalny w obu aparatach.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 26-12-2017 o 09:09
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #455

    Domyślnie

    Poziom szumu w tych aparatach jednakowy nie jest z całą pewnością, od iso 800 Sony rx1003 zaczyna odstawać widocznie pod tym względem od LX100 wystarczy sobie porównać nawet na dpr: https://www.dpreview.com/reviews/ima...83145481366973
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #456

    Domyślnie

    Ja już te wszystkie tabelki i porównania widziałem. Problem w tym że w praktyce na normalnych rawach to tak ładnie nie wygląda w przypadku Panasa. Wieczorem spróbuję coś wrzucić dla porównania.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  7. #457
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie ma się co męczyć i na siłę siebie uszczęśliwiać. Jesli Ci w czymś nie pasuje panas to przecież jest wiele na rynku lepszych. Ja też dziś wybrałbym inny znaczy się taki sam ale żeby miał możliwość podłączenia wyzwalacza na pilot i uchylny ekran.

  8. #458

    Domyślnie

    Ja też uważam, że RAW-y z LX100 nie należą do bardzo elastycznych. Ale ja przyzwyczajony jestem do pełnoklatkowców, dlatego może takie subiektywne odczucie. Generalnie pomiar w LX100 rzadko się myli, dlatego imho nie ma co roztrząsać. Szumy jakieś tam są, ale w postprocesie trochę odszumiasz i jest ok. Detalu mocno nie gubi, tym bardziej, że optyka w LX100 jest bardziej detaliczzna niż w RX100 i porównując układ matryca+obiektyw pomimo, że Sony ma prawie dwa razy tyle Mpx co Panasonic, to detalu zostaje więcej w tym ostatnim.
    Generalnie Sony gmera bardziej w RAW-ach niż Panasonik, i jego RAW-y z natury są już lekko odszumione.
    Inny aspekt LX100 vs RX100 to wielkość aparatu. Weź do ręki jeden i drugi, spróbuj pofotgrafować i sam wybierz. Ja nie miałem wątpliwości, który wybrać
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Generalnie Sony gmera bardziej w RAW-ach niż Panasonik, i jego RAW-y z natury są już lekko odszumione.
    No kurde właśnie ja mam wrażenie że jest zupełnie odwrotnie. Rawy z LX100 wyglądają na odszumiane, dlatego byłem zdziwiony i pytałem wyżej czy da się to wyłączyć. Nawet przy lekkim wyciąganiu cieni traci się szczegóły. Miałem w ręce jeden i drugi aparat - ale nie byłem zdecydowany na 100% którego wybrać. Ok, Panas lepiej wypada przy pliku wyjściowym mimo niższej rozdzielczości, ale jak zaczniemy grzebać w rawach to robi się nie fajnie... Chyba że jak piszesz rzeczywiście za bardzo przywykłem do obrazka z lustra i trzeba z obróbką trochę przystopować i przyjąc do wiadomości że z większej ciemnicy tyle się nie wyciągnie bez wyraźnych strat.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  10. #460

    Domyślnie

    co to obrazku z lustra to lx100 do d600 startu nie ma . Natomiast napisz co Ciebie interesuje z lx100, to mogę zrobić i gdzieś wrzucić na serwer
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 46 z 64 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •