Close

Strona 44 z 64 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 633
  1. #431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesol Zobacz posta
    Ano wlasnie dlatego pytam - bo teoretycznie serce mowi kupuj, bo szkoda czasu, a rozum na forum prowadzi podpytac czy to jeszcze w ogole zdjecia robi
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    dużo ustawień jak w oklu. Na wysokość jak m10 bez kominka, na szerokość prawie identyczny jak m10 z pans 12-32(oba złożone). Wkurza cyfrowy zoom (wolny jak wół, pomaga przypisanie tej funkcji pod pierścień obiektywu), sam af zły nie jest chociaż czasami lubi się trochę dłużej zastanowić. Lx100 nie ma tak szalonego DR jak nikon d600 - lubi wyciąganie cieni, a nie odzyskiwanie światła (czyli nawyki z s5pro mogą być zgubne). Obiektyw po rozłożeniu wcale taki mały nie jest, tubus się nie telepie, ale to akurat może być tylko kwestią czasu. Jeżeli chodzi o szczegółowość plików, to nie jest źle, ale nastawy ostrości dla mnie fabryczne są za mocne (ale akurat taki "target" nabywców ). Czy x30 jest lepsze..., trochę wątpię... zostaje x100 i skok jakościowy plików powinien być, tylko też nie każdemu ekv. 35mm pasuje.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  2. #432

    Domyślnie

    Nie wiem czemu, ale 35mm nigdy do mnie nie przemowilo, jak wyszlo 35 1.8 nowe to niejako bylo szklem must have, a dla mnie 2 tygodnie wystarczylo, zeby je sprzedac. Dlatego x100 odpadlo u mnie dosc szybko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  3. #433

    Domyślnie

    A o jakiej 35tce piszesz i pod co ją podpinałeś? O DX? Bo X100 ma 23mm.

  4. #434

    Domyślnie

    Czasami trzeba cos powiedziec na glos aby samemu siebie uslyszec - wczoraj po napisaniu watpliwosci o 35mm zdalem sobie sprawe, ze to nie x1,5 . Dlatego plan jest taki, ze pojade w weekend pomacac, pobawic sie, a pozniej zdecydowac.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  5. #435

    Domyślnie

    Panowie, czy macie może bezpośrednie porównanie LX100 z RX100 mk1. Zaczyna mi dokuczać rozmiar LX100, a że to dodatek do DSLR, pomyślałem o czymś mniejszym.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #436

    Domyślnie

    To ja zapytam w drugą stronę. Mam rx100 mk I, co zyskam jeśli wymienię go na lx100? Lepsze iso, af, możliwość uzyskania mniejszej głębi ostrości?
    Czy jednak różnice będą minimalne, bo obszar roboczy matrycy lx100 to niecałe m 4/3, a więc niewiele więcej niż 1 cal w rx'ie.

  7. #437
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Spotkacie się i porownajcie chyba graniczy z cudem forumowicz który ma oba aparaty

  8. #438

    Domyślnie

    LX100 -> 12Mpix -> 2600 zl zakres 24-75 -> filmy HD i 4K
    RX100 mk1 -> 20Mpix ->1500 zl zakres 28-100 -> filmy HD

    Gdybym mial porownywac to do MK3 czyli RX100 III -> 20 Mpix -> 2600 zl -> zakres 24-70 -> filmy HD


    Wazne jest jakie formaty wyjsciowe sa wymagane dla fotografa i jakie ogniskowe sa najwazniejsze.
    Przy dobrej ekspozycji i dobrej obrobce RAW-ow z obu aparatow mozna duzo wycisnac a resize zmniejszy roznice w szumach i swiatlach
    co jeszcze wyrowna sie jakosciowo miedzy aparatami
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  9. #439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, czy macie może bezpośrednie porównanie LX100 z RX100 mk1. Zaczyna mi dokuczać rozmiar LX100, a że to dodatek do DSLR, pomyślałem o czymś mniejszym.
    Stałem przed tym samym dylematem w potrzebie aparatu iście kieszonkowego ale nadal pełnoprawnego. Tylko rx100III spełnił te wymagania jako pierwszy z serii, nad którym warto się pochylić ze względu na wizjer, szersze szkło i parę innych dupereli. Nie ukrywajmy, panas to już spory klocek, podobny do fuji serii x100 i ciężko go już traktować jako podręczny aparat, który można schować jedną ręką do kieszeni koszuli/kurtki czy w pasie biodrowym plecaka, kiedy jedną ręką trzymasz się skały czy łańcucha. W panasie zyskasz to co najbardziej oczywiste z racji samej specyjikacji - lepszą jakość zdjęć dzięki większej matrycy ale to naprawdę niuanse.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #440
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    kiedy jedną ręką trzymasz się skały czy łańcucha.
    Zapewniam Cię że spokojnie da się fotografować i trzymać jedną ręką skał i przewieszonych drabin.
    PS Wszystkie zdjęcia od wyjścia w góry wykonane panasem
    https://web.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Strona 44 z 64 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •