Close

Strona 43 z 64 PierwszyPierwszy ... 33414243444553 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 633
  1. #421

    Domyślnie

    Ma swoje wady fakt ... ostatnio szukałem "czegoś" o podobnych gabarytach oraz możliwościach i nie znalazłem
    Teraz Lady Ku

  2. #422
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ale taki aparacik kupuje się dla plików raw i tematycznych balansów bieli lub zdefiniowanych pod siebie. Dla mnie bezsens robić zdjecia w jpg.

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ale taki aparacik kupuje się dla plików raw i tematycznych balansów bieli lub zdefiniowanych pod siebie. Dla mnie bezsens robić zdjecia w jpg.
    Zależy od podejścia i celu. Mi już się znudziło robić wszystko w rawach. Wracam do źródeł, czyli do gotowego jpg'a prosto z puszki. RAWy tylko w wyjatkowych okolicznosciach. Reasumujac, mały dobry aparat z jpg z puchy. Może to efekt lenistwa?
    Pozdrawiam, Jurek.

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Zależy od podejścia i celu. Mi już się znudziło robić wszystko w rawach. Wracam do źródeł, czyli do gotowego jpg'a prosto z puszki. RAWy tylko w wyjatkowych okolicznosciach. Reasumujac, mały dobry aparat z jpg z puchy. Może to efekt lenistwa?
    Hmm... ja to nie pamiętam kiedy RAW zapodać em... nie mam czasu bawić się z ambitną obróbką.
    Lx a używam głównie do archiwizacji wydarzeń i wypadów.
    Jakość filmów jest rewelacyjna w jpg mogło by być lepiej ale wszystkiego mieć nie można.
    Liczę że czytający podrzucą a jakieś propozycje sprzętów godnych uwagi...
    Teraz Lady Ku

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milk Zobacz posta
    Ma swoje wady fakt ... ostatnio szukałem "czegoś" o podobnych gabarytach oraz możliwościach i nie znalazłem
    Z racji ze rowniez mnie dopadly zmiany to szukam od kilku dni nowego sprzetu dla siebie. Przebrnalem na forum juz przez kilkaset stron o roznych nowosciach "jak dla mnie" bo wypadlem z obiegu 6 lat temu i przynajmniej mam juz sprecyzowane oczekiwania. Oczywiscie nie bez powodu pytam w tym watku bo szukam dla siebie:
    - kompakt, bo nie chce dodatkowych obiektywow, bo konczy sie zawsze na jakims kompromisie cena/waga/rozmiary
    - wbudowany jasny obiektyw, skoro juz nie bede ich mogl wymienic, to chcialbym aby to byla "zyleta na pelnej dziurze"
    - ogniskowa na krotkim koncu w okolicach 15-20mm bo sigma 10-20 byla moim ulubionym i najczesciej wykorzystywanym szklem na apsc
    - do tego cos w okolicach 70mm do tzw portretu czyli obiektyw typu zoom byc musi
    - dosc male rozmiary, ale bez przesady, bo w kieszeni to najwyzej od kurtki bedzie noszony, a takie malenstwa w rekach ciezko utrzymac
    - no i oczywiscie jakosc obrazka, najlepiej prosto z puszki jpg bez zaawansowanego postprocesu zeby mozna bylo w internetach umiescic bo brak czasu na dziubanie pixel po pixelu

    Dlatego pytam, czy jest cokolwiek nowszego od lx100 panasonica, co moze dac mi powyzsze, bo zastanawialem sie jeszcze nad fujix30 ale oba to juz zaawansowane konstrukcje wiekowo w tym fuji nie produkowane. Oba na rynku wtornym ciezko dostepne, a jesli juz to panasonic uzywany 300zl taniej od nowego, a fuji nadal 1,5k zl wolaja. Budzet nie chcialbym aby przekroczyl 3k zl w calosci, choc i rx1 przez chwile bralem pod uwage. Generalnie sklaniam sie ku zakupie nowego z gwarancja.
    Kupilibyscie w tym momencie nowego panasonica lx100 za 2,6k zl czy moze jest cos na rynku bardziej odpowiadajacego moim oczekiwaniom ? Nie ukrywam, ze zawsze dzialalem na fufu S2/S5 dlatego sentyment do fuji pozostal, ale super ccd a te nowe matryce xtrans to jednak troszke bardziej sentyment niz te same kolory.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  6. #426

    Domyślnie

    Na kompakcie z niewymienna optyka chcesz miec ogniskowa od 15-20mm (w przeliczeniu na FF) i.... 70mm na dlugim koncu ?
    To masz problem.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #427

    Domyślnie

    Tu z pomocą mógłby przyjść jedynie (i to tak na pół gwizdka) świętej pamięci Nikon DL18-50. Świeć, Panie, nad jego duszą

  8. #428

    Domyślnie

    Jeśli pojawi się taki aparat i będzie kosztować nie więcej niż 4,5 tys zł to biorę bez zastanowienia

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesol Zobacz posta
    .....
    Kupilibyscie w tym momencie nowego panasonica lx100 za 2,6k zl...
    kupiłem lx100 i jak na wakacje 2017 roku to całkiem niegłupi sprzęt i używam razem z m10
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #430

    Domyślnie

    Ano wlasnie dlatego pytam - bo teoretycznie serce mowi kupuj, bo szkoda czasu, a rozum na forum prowadzi podpytac czy to jeszcze w ogole zdjecia robi


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Strona 43 z 64 PierwszyPierwszy ... 33414243444553 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •