Close

Strona 42 z 64 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 633
  1. #411

    Domyślnie

    Witam, jako "dawniejszy" bywalec naszego forum mam spory problem w wyborze kolejnego foto. Otóż od lat wielu jestem użytkownikiem systemu N z jaksze starym D50 poprzez obecnie D90 z 10kg reszty tj N35 1.8, N85 1.8, T17-50 2.8 oraz SB800 (wio idzie do sprzedania). Na początku sprzęt używany pod rodzinę, wakacje itp, potem przez kilka lat śluby (obecnie brak czasu i chęci). Problem polega na tym, że podobno najlepszy aparat to taki, który masz przy sobie - no właśnie sprzętu w/w już praktycznie nigdzie nie zabieram - mam dość tego ciężaru, wielkości, zmian słoików itp itd. Chciałbym obecnie coś bez wymiennej optyki, coś w miarę niedużego (aby wreszcie zabierać ze sobą), co by dawało fajny obrazek nawet w ciemniejszym miejscu.
    Sprzętu używałbym znowu for fun czyli wakacje, narty - sporo hali (dzieciaki ćwiczą karate, pokazy itp) oraz nowe hobby czyli auta RC np(właśnie z LX100): https://www.youtube.com/watch?v=LkGitFvXtTM&t=56s
    Zależy mi też bardzo na filmach w tym 4K.
    Czego by mi tu brakowało? Nieco większej ogniskowej oraz slow mo (aczkolwiek tutaj programowo do 120kl/s sobie poradzę)
    Myślałem też nad panasem FZ1000 czy też sony RX100mk3 ale oba mają 1calówki z dużo słabszym obrazkiem, przy cyzm FZ1000 kusi ogniskową, lepszą stabilizacją i własnie slow motion (ehh znowu ta waga i rozmiar....)
    Powiedzcie mi, czy LX spełni moje oczekiwania? Czy jest na rynku obecnie coś jednak lepszego w cenie max 3500? BTW nie chcę luster oraz wymiennej optyki (ciemności, znowu torby do noszenia, zmiany)....chcę się po prostu na maxa cieszyć każdym dniem + mieć zabawa z filmami w 4K.
    Dzięki śliczne
    D90|D50|S30 1.4|N 35 1.8 AF-S|N 50 1.4 AF-S|T17-50 2.8|N 85 1.8|S 12-24|SB-800|

  2. #412
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Naprawdę potrzebujesz 4K do kręcenia jeżdżących samochodzików? Jeśli masz takie przekonanie, to w kontekście innych powyższych założeń LX100 będzie najsensowniejszym wyborem. Przypuszczam, że jakość obrazu będzie dla Ciebie wystarczająca, jedynie obsługa nie będzie taka dobra i intuicyjna jak w D90, ale powinieneś się przyzwyczaić. Niestety jednak pomimo małych rozmiarów i wagi nie jest to aparat kieszonkowy bo obiektyw za bardzo odstaje od korpusu. Niby to nic, ale w porównaniu z kieszonkowymi konstrukcjami to naprawdę dwa odrębne światy mobilności. Jeśli ten aspekt jest dla Ciebie kluczowy, warto jednak pomyśleć o kompaktach z calową matrycą, przepaści w jakości i tak nie będzie. Pomysły w rodzaju FZ1000 sobie daruj, to będzie wielki grzmot. RX100 III w kontekście tego co wcześniej napisałem warty do rozważenia. Zakres zooma jest nieistotny, jak się przyzwyczaisz do tego co masz, nic nie będzie Ci brakowało.

  3. #413

    Domyślnie

    Az tak nie polecam filmowania w 4K.

    Dlaczego ?

    Ano dlatego, ze PO CO... tak naprawde amatorowi takiej jakosci material ?

    W moim przypadku mam TV 55" i siedze okolo 3.5-4m od TV wiec ile moje oko tak naprawde ogarnie detali z tej odleglosci ?

    Albo czy ja chce aby moja kobieta popelnila klasyczne sepuku widzac siebie z bliska na takim ekranie ?

    Pytanie scietej glowy ! A czy po mimo napisu na aparacie 4K sprzet bedzie plynnie rejestrowal ruch ?
    Odpowiedz: Chyba/Moze/Tak Moim zdaniem raczej nie... albo moze raczej nie...

    Moim zdaniem w amatorskich realiach jest wiecej problemow niz korzysci.

    - wiecej to calosciowo zajmuje i jest jeszcze potrzebny wiekszy transfer czyli szybsza i drozsza karta pamieci.
    - material dluzej sie obrabia i potrzeba wiecej czasu poswiecic na obrobke i montaz
    - trudniej uzyskac plynny ruch bo trzeba miec naprawde silny procesor w sprzecie do takich numerow i duzy transfer
    - ile maksymalnie klatek / s wyciaga sie w rejestracji filmu 4K
    - kwestia zgodnosci materialu z innym ludzmi ktorzy nie maja nic do odwarzania w 4K

    Jak pracuje podczas filmowania AF w trybie ciaglym ?
    Wiele aparatow slabo sobie z tym radzi a tym bardziej widac to bedzie w 4K.



    Od czasu do czasu cos tam filmuje i
    postawilem na lepiej dopracowany, dosprzetowiony i oprogramowany format HD.
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 27-01-2017 o 17:33
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  4. #414

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, macie sporo racji z tym 4K. Jednak chciałbym czysto dla satysfakcji spróbować się z tym zacnym formatem ale powiedzmy już tak na spokojnie. Załóżmy, że więcej będę kręcił w 1080p, tutaj znowu by mi zależało na tych 60 klatkach aby próbować potem robić szybkie slow motion. Co do AF tego się właśnie obawiam, dziś bawiłem się aparatem w MM i sprawia świetne wrażenie (ależ to małe), większość wyciągnięte na zewnątrz. Miałem nawet kartę więc zaraz zerknę na jakość z RAW, jedynie karta była zbyt wolna aby móc spróbować tego całego 4k. Jednak AF podczas filmowania działał "dziwnie", nie wiem może coś źle ustawiłem w trybie np śledzenia ale kiedy "asystent sprzedawca" szedł w moją stronę to o dziwo aparat śledził półki za jego plecami - może zmiana na centralny AF byłaby lepsza?
    Jeszcze mam pomysł aby dorwać aparat bez vatu za 2000 nówka sprzedając w zamian tylko 35tke, 17-50 oraz sb800, a zostawić sobie już bezwartościowy praktycznie D90 z 85tką tylko do zadań specjalnych czytaj portretów, plenerów rodzinnych itp - ogólnie do wszystkiego na dalszy zasięg
    Dzięki śliczne za bardzo ważne podpowiedzi!
    D90|D50|S30 1.4|N 35 1.8 AF-S|N 50 1.4 AF-S|T17-50 2.8|N 85 1.8|S 12-24|SB-800|

  5. #415

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś z Was fotografuje lx100 krajobrazy, np góry? Jakie efekty?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #416

    Domyślnie

    A to są jakieś wymagania do fotografowania gór?

    Bieszczady:




    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  7. #417
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Rany ale sztuczne U mnie na facebuku https://www.facebook.com/manfredjesttylkojeden masz z gór głównie Gorce są robione z elixa ale tez i niektóre z Tatr.

  8. #418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Rany ale sztuczne U mnie na facebuku https://www.facebook.com/manfredjesttylkojeden masz z gór głównie Gorce są robione z elixa ale tez i niektóre z Tatr.
    Chętnie bym je obejrzał, ale niestety dla mnie facebook to fee i nie mam tam konta
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #419
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    ale niestety dla mnie facebook to fee
    Nic nie udostępniam nie wklejam idiotycznych demotywatorów nie piszę o polityce dlatego dla mnie fejsbuk jest jak codzienna prasa super sprawa.

  10. #420

    Domyślnie

    Panowi, zgadzamy się z tymi opiniami?

    http://www.optyczne.pl/index.php?art=581

    Trochę odkopię wątek.

    Główny mój zarzut to AWB, kolorystyka w jpg mnie nie zadowala.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 42 z 64 PierwszyPierwszy ... 32404142434452 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •