Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    http://www.optyczne.pl/161.1-Test_ob...st%C4%99p.html poczytaj sobie wstęp tam jest to wszystko opisane.
    No właśnie... "zakrzywienia linii prostych są umiarkowane jak na "rybie oko"", a chyba nie o to biega. No ale zobaczym, 180 stopni to i tak dużo jak na 12mm, więc efekt będzie porównywalny do tego co widać w teście 8mm.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    15/16 a 12 to spora różnica przy takich ogniskowych. Przy 12mm 180stopni nie jest tym samym co 180 stopni przy 16mm... no chyba że jestem w jakimś błędzie, ale nie wydaje mi się.
    Tak samo mało jak 8mm przy DX, a na Samyanga 8mm nikt nie narzeka, że to trochę pokrzywiony szeroki kąt.

    12mm jak i 16mm mają różne odwzorowania.

    12mm to odwzorowanie sferyczne, równokątne, czy jak je tam jeszcze zwą.
    Jest to najlepsza ogniskowa na FX do panoram sferycznych, bo przy takim odwzorowaniu najłatwiej późnej poskładać w całość.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Można już kupić, cena: 1779 zł.
    http://notopstryk.pl/samyang-12mm-f2...on-o_5817.html
    Jeszcze nie można.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #26

    Domyślnie

    Ktoś coś wie ? Kiedy się pojawi ? Tak sobie ostrzę na tego fisha zęby i ostrzę, aż się szczerbaty zrobiłem :/ Troche długo im zajmuje wprowadzanie szkła na rynek.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  7. #27

    Domyślnie

    No to jest jakaś herezja... chwalą się szkłem we wrześniu, w kwietniu rok później go kupić nie można ;/
    "Nikon"

  8. #28

    Domyślnie

    Może znowu wyszły problemy, jak bodajże przy 14. Na jesieni był np. na festiwalu Optyczne.pl, ale akurat mieli tylko do C, wiec nie potestowałem...
    20/28/85/1.8 + 35/50/1.4. I puszki.

  9. #29

    Domyślnie

    Ma ktoś jakieś info, czy te szkło to fizycznie obiektyw, czy może to tylko wirtualne szkło? Minęło pół roku, wiosna przyszła, szkło by się przydało wszędzie przedsprzedaże i to by było na tyle

    Pozdro.
    "Nikon"

  10. #30

    Domyślnie

    Poza krajem jest do kupienia

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •