Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Oglądanie zdjęć photoshopem

    Dziwna sprawa, może jakiś dobry człowiek mi to wyjaśni. Otóż obrabiam zdjęcie photoshopem, wygląda zdjęcia jak ta lala, kolorki przepiękne, kontrasty i ostrość mucha nie siada, więc robię go save as jpg, potem oglądam go innym programem albo przeglądarką, i do licha zupełnie inne zdjęcie. Kolory poszarzałe, kontrasty rozmyte.
    Wyświetlam sobie te potem ten jeden plik jpg za pomocą dwóch programów: jeden za pomocą photoshopa, drugie przeglądarką. I dwa inne zdjęcia! A przecież jeden i ten sam plik. Wersja photoshopa nasycona i ładnie skontrastowana, a wersja przeglądarki do d....
    Czy coś jest źle ustawione? Przecież przez to nie ma jak obrabiać porządnie zdjęcia bo to co widzimy w photoshopie to tylko oszukaństwo, bo tak naprawdę to wyjdzie zupełnie inaczej. Czy jakoś można temu zaradzić aby obydwa tak samo wyglądały?

  2. #2

    Domyślnie

    Wez czlowieku poczytaj o zarzadzaniu kolorem, profilach barwnych, itd.
    Temat walkowany regularnie chyba co tydzien, a Ty teraz zadajesz takie pytanie?
    Ze masz cos nakickane w swoim szanownym kompiku, to pewne. Bo u mnie zadnych roznic nie ma. Zdjecie wyglada tak sobie w Shopie jak i Bridge'u, C1, ACDSee czy IE. I zeby bylo smieszniej -- tak samo po odebraniu odbitki z labu. Zamiast tworzyc teorie o oszukanczych zabiegach Photoshopa, wypadaloby sie najpierw doszkolic, bo samo posiadanie programu i komputera to niestety nie wszystko.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    (..)
    Wyświetlam sobie te potem ten jeden plik jpg za pomocą dwóch programów: jeden za pomocą photoshopa, drugie przeglądarką. I dwa inne zdjęcia! (..)
    Czy jakoś można temu zaradzić aby obydwa tak samo wyglądały?
    Zainteresować się profilami kolorów.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    I zeby bylo smieszniej -- tak samo po odebraniu odbitki z labu. .
    Gratuluje koledze lab'u ... u mnie bylo ladnie a w labie za bardzo nasycili kolorki. Nie wiem po co sie czepjaja i ruszaja - z tylu masz na kazdym zdjeciu kod (litery i cyfry) i tam widac, znajac oczywiscie jak dziala ten kod, ktore zdjecie bylo retuszowane przez lab a ktore nie nie wiem czemu bo nie kazalem ruszac zadnych wynikiem czemu zolte kwiatki wyszly jak zolta plama tak nasycone ...
    Nikt mnie nie rozumie ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TiTeUF Zobacz posta
    Gratuluje koledze lab'u ... u mnie bylo ladnie a w labie za bardzo nasycili kolorki. Nie wiem po co sie czepjaja i ruszaja - z tylu masz na kazdym zdjeciu kod (litery i cyfry) i tam widac, znajac oczywiscie jak dziala ten kod, ktore zdjecie bylo retuszowane przez lab a ktore nie nie wiem czemu bo nie kazalem ruszac zadnych wynikiem czemu zolte kwiatki wyszly jak zolta plama tak nasycone ...
    Ja zawsze mowie; "Bez korekty"...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    swiatlo prawdopodobne zapisujesz zdjęcia w innym profilu niż sRGB np. w Adobe, niestety przeglądarki raczej źle interpretują profile, przed zapisem wykonaj Convert to Profile i wybierz sRGB IEC61966-2.1
    pozdrawiam Piotr


  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Zamiast tworzyc teorie o oszukanczych zabiegach Photoshopa, wypadaloby sie najpierw doszkolic, bo samo posiadanie programu i komputera to niestety nie wszystko.
    Dzięki Stig, właśnie liczyłem na twoją wysoką kulturę i się nie zawiodłem...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Dzięki Stig, właśnie liczyłem na twoją wysoką kulturę i się nie zawiodłem...
    Hmmm... Czyzby zacytowane stwierdzenie mijalo sie z prawda?! Jakich konkretnie slow sie czepiasz? Ze nie za duzo wiesz na temat obrobki, kalibracji i konfiguracji komputera sluzacego takim celom? Czy, ze posiadanie komputera i programu to nie wszystko?
    Juz nie raz nam udowodniles jak bardzo nie wiesz o czym w ogole piszesz, wysysajac z palca najrozniejsze dyrdymaly, ale ponizsze stwierdzenie rozlozylo mnie na lopatki:
    "to co widzimy w photoshopie to tylko oszukaństwo"

    Az sie boje co nam wyprodukujesz, jak w z tych swoich obrobionych w Photoshopie zdjec, w koncu kiedys zrobisz odbitki...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Hmmm... Czyzby zacytowane stwierdzenie mijalo sie z prawda?! Jakich konkretnie slow sie czepiasz? Ze nie za duzo wiesz na temat obrobki, kalibracji i konfiguracji komputera sluzacego takim celom? Czy, ze posiadanie komputera i programu to nie wszystko?
    Juz nie raz nam udowodniles jak bardzo nie wiesz o czym w ogole piszesz, wysysajac z palca najrozniejsze dyrdymaly, ale ponizsze stwierdzenie rozlozylo mnie na lopatki:
    "to co widzimy w photoshopie to tylko oszukaństwo"

    Az sie boje co nam wyprodukujesz, jak w z tych swoich obrobionych w Photoshopie zdjec, w koncu kiedys zrobisz odbitki...
    Po pierwsze to każdy w miarę inteligentny człowiek łatwo zrozumie że słowo "oszukaństwo" było raczej żartobliwym sarkazmem nakierowanym na mnie samego, a nie na twórców photoshopa. Szkoda że ty tego nie zrozumiałeś.

    Uwaga druga: między nami jest taka nić sympatii, zresztą od początku jak tylko wszedłem na to forum bodajże rok temu, że ja tobie już dawno dałem ignora, więc teraz ciebie proszę abyś zrobił to samo do mnie. My już na tym forum, jak i pewnie nigdzie indziej, się nie dogadamy. Ja sporo tutaj pisuję, podobnie jak i ty, więc musimy się nauczyć obchodzić siebie nawzajem z daleka. Ja nauczę się dobrej fotografii bez ciebie, twoja ekspertyza nie jest mi potrzebna, więc nie wchodź mi w drogę. Jak widzisz gdzieś post napisany moją ręką, obchodź go z daleka. Tak samo jak ja robię z twoimi...

  10. #10

    Domyślnie

    panowie spokojnie widze, ze wiosna nie sluzy forumowym kontaktom towarzyskim

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •