Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1

    Exclamation Czarny pasek na zdjęciach POMOCY!

    Lustrzanka: NIKON D3200
    Obiektyw: NIKON DX AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6G (kit)
    Czas użytkowania: nowy (tzn. jestem pierwszym właścicielem, wcześniej nie używany) posiadam go prawie rok
    Karta graficzna: Kingston 16GB

    Wczorajszy dzień wyglądał następująco: Robiłem zdjęcia, bodajże z 5 zrobiłem, a kolejne było już z czarnym paskiem. Nie mam pojęcia co się stało. Patrząc przez wizjer nie widać żadnej czarnej plamy; lecz przez wyświetlacz już tak i ten sam pasek co jest na wyświetlaczu znajduje się na zdjęciach. Pasek się nie porusza wraz z zmianą "orientacji" aparatu lub jego pochyleniem. Poniżej pokazuję dwa przykładowe zdjęcia z "usterką(?)".


    Jakie mogą być powody tego paska? Czy jest możliwość naprawy? Co jest zepsute (o ile jest)? Jaki koszt naprawy?
    @blackadidas

  2. #2

    Domyślnie

    Takie pasy wystepują z zewnętrzna lampą błyskową w trybie manualnym przy nastawach czasów krótszych niż dopuszczalne danego korpusu (czas synchronizacji lampy i aparatu). tzn powyżej 1/200 lub krótszych. Posiadasz zewnętrzna lampę ?? a może z wbudowaną nastawiłeś w manualu na krótsze czasy?

  3. #3

    Domyślnie

    @szasz87 Nie posiadam zewnętrznej lampy błyskowej. Z kolei jeśli mowa o nastawach czasów nie zmieniałem - a sprawdzając teraz, przy długich jak i krótkich czarny pasek jest nadal widoczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Obawiam się, ze to lamelki migawki się rozsypały.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    możesz zdjąć obiektyw, podnieść lustro ( procedura jak do czyszczenia matrycy) i zobaczyć czy nie widać niczego w środku co przesłania matrycę. Jak się rozsypała migawka to tylko serwis.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    Więc zostaje jakieś uszkodzenie mechaniczne jak koledzy piszą, lub wypalenie się naraz tylu pixeli na matrycy
    Może jeszcze odejdź jeszcze od ramy okna na pół metra

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko dziwne bo na prezentowanych zdjęciach kadry masz poziome a czarny pas jest raz w pionie a raz w poziomie co by wykluczało migawkę
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko dziwne bo na prezentowanych zdjęciach kadry masz poziome a czarny pas jest raz w pionie a raz w poziomie co by wykluczało migawkę
    Dokładnie to jest zastanawiajace, w takiej sytuacji to by wskazywało raczej na oprogramowanie albo jakiś układ elektroniczny się posypał.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Tylko dziwne bo na prezentowanych zdjęciach kadry masz poziome a czarny pas jest raz w pionie a raz w poziomie co by wykluczało migawkę
    No faktycznie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    Zajrzyj do środka czy czegoś tam nie widać
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •