Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie [.Maciej] Paulina

    D90 || N18-105 || N35 2.0D || N50 1.4D || J135 3.5

  2. #2

    Domyślnie

    Ładna obróbka ale foto do albumowej...
    Wypijmy za blendy...

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję zmienić kolejność: więcej wysiłku przed i w trakcie fotografowania, a mniej po. Wtedy będzie na pewno lepiej.

    Miłej zabawy.

  4. #4

    Domyślnie

    niestety z tym sie musze zgodzic co przedmowcy mowili obrobka calosc ok...ale sam kadr bardzo fb chyba ze konkretnie taki mial byc zamiar bez najmniejszego artyzmu, ale wtedy po co taka obrobka?
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  5. #5

    Domyślnie

    To może ja się troszkę obronię, to sesja urodzinowa, z modelkom, bardziej album, ale wrzucilem tutaj, bo tam znając życie już kompletnie nikt mi nie wejdzie ocenić, podpowiedzieć, pomóc, chociaż tutaj tylko na tym pierwszym się skończyło, a chciałbym wiedzieć na czym powinienem się skupić podczas pracy z osobami, które wcześniej nie pozowały. Jestem strasznie otwartym człowiekiem, w ciągu 1-2min potrafię rozmawiać z nowo poznanymi klientami, tak jakbym znał ich szmat czasu, więc nie tu leży problem, bardziej chodzi o to, że nie wiem za bardzo co im sugerować za pozowanie, często, gdy wyczekuję odpowiedniego momentu, oni po prostu potrafią się zanudzić w przeciągu tych 2-3s.

    Co do obróbki to RAW w ACRze wołany ~30s (bez presetu) + 2 warstwy w PS, więc nie wiem czy jakaś wyrafinowana jest

    Dzięki za odwiedziny

    PS.
    2.
    Ostatnio edytowane przez M-P ; 14-08-2014 o 13:40
    D90 || N18-105 || N35 2.0D || N50 1.4D || J135 3.5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M-P Zobacz posta
    Co do obróbki to RAW w ACRze wołany ~30s (bez presetu)...
    W ACRze wołany 30 sek....??? To jakiś wywoływacz w płynie jest, czy co?
    Co do portretu, to pierwsza sprawa - trochę więcej kontrastu. Może trzeba było zrobić trzecią warstwę w PS?
    Twarz, w mojej opinii, zbyt płasko oświetlona. A już zupełnie dotyczy to fot. nr 1.
    Co do pracy z modelkami, to przy amatorkach trzeba nieraz długo poczekać, aż się zapomną i przybiorą jakąś naturalną pozę. Może aparat na statyw, pilot w rękę i usiąść gdzieś obok, zabawiając ją rozmową, żeby Cię nie widziała ciągle napiętego przy wizjerze?
    sprzęt: fotografuję sercem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M-P Zobacz posta
    ... nie wiem za bardzo co im sugerować za pozowanie, często, gdy wyczekuję odpowiedniego momentu, oni po prostu potrafią się zanudzić w przeciągu tych 2-3s.
    Nie przez przypadek napisałem poniższe w takiej właśnie kolejności.

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    ... więcej wysiłku przed i w trakcie fotografowania, a mniej po.
    ...przy czym w świetle tego co piszesz, powinieneś raczej skupić się przede wszystkim na 'przed'. Jeśli nie wiesz jak improwizować, to tego nie rób - miej plan. Kiedy Ty zachowujesz się w sposób, który pokazuje że wiesz co robisz, to i ludzie których fotografujesz będą bardziej rozluźnieni i łatwiej będzie osiągnąć zamierzony efekt. Jeśli sam nie wiesz co chcesz osiągnąć, to skąd oni mają mieć o tym jakiekolwiek pojęcie?

    P.S Spróbuj używać kropek. Będzie łatwiej.

    P.S 2 Kontrast i inne techniczne śmieci to sprawa wtórna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •