Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Julia - mała sarenka

    Witam

    Moje pierwsze zdjęcie na forum, prośba o konstruktywne opinie.


    Pzdr

    Czarek

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze, że nie konstrukcyjną...
    - pomyśl o kadrze zanim pstrykniesz zdjęcie
    - poddaj materiał jakiejś obróbce
    - wrzucaj zdjęcia z exifem, jeśli oczekujesz podpowiedzi, sugestii
    - może i da się patrzeć na brudną twarz dziecka, ale tylko pod warunkiem, że jest to własne dziecko

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Rawa Maz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Lubi mleko, co? Fajne zdjęcie, dobrze skadrowane, nieprzeostrzone, ale tam gdzie trzeba -- ostre. Widać emocje modela, co chyba najważniejsze w takich portretach.
    Na pewno nie jest to tylko albumowy pstryk, nawet jeśli coś tam brakuje mu do technicznego ideału.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BolzZ Zobacz posta
    Dobrze, że nie konstrukcyjną...
    - pomyśl o kadrze zanim pstrykniesz zdjęcie
    - poddaj materiał jakiejś obróbce
    - wrzucaj zdjęcia z exifem, jeśli oczekujesz podpowiedzi, sugestii
    - może i da się patrzeć na brudną twarz dziecka, ale tylko pod warunkiem, że jest to własne dziecko
    BolzZ, dzięki za krytyczne uwagi.
    Molglbys rozwinąć bardziej kwestie kadrowania (zdjęcie nie ustawiane, podczas zabawy) i obróbki. Postaram się w przyszłości zalaczac exify.
    Ślady mleka na twarzy mi odpowiadają, gdyż znam przyczynę, choć patrząc z perspektywy obserwującego może być faktycznie dwuznaczne.

    Pzdr czarek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tipsi Zobacz posta
    Lubi mleko, co? Fajne zdjęcie, dobrze skadrowane, nieprzeostrzone, ale tam gdzie trzeba -- ostre. Widać emocje modela, co chyba najważniejsze w takich portretach.
    Na pewno nie jest to tylko albumowy pstryk, nawet jeśli coś tam brakuje mu do technicznego ideału.
    Tipsi, dziękuje za pozytywne opinie. Fakt jest, ze dziecko jak iskra i choć piękna to trudna do uchwycenia. Prośba o uwagi co mógłbym zrobić inaczej/lepiej.

    Pzdr Czarek

  6. #6

    Domyślnie

    A mnie się fotka bardzo podoba, bardzo wdzięczny dzieciaczek do fotografowania i taką zaciekawioną ma minkę, fotka oświetlona też jest bardzo fajnie. A kto powiedział że każdą fotę trzeba obrabiać, to zdjęcie pokazuje że właśnie nie jest to konieczne, jest takie fajnie miękkie. Ja bym tu niczego nie zmieniał, tylko focił, focił, bo to se ne vrati.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •