Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2014
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    20

    Domyślnie Jak wyzwolić lampę bez lampy wbudowanej

    Witam posiadam Nikon d3200 i Lampa błyskową YongNuo YN-560 II. Problem mój polega na tym ze nie wiem jak wywołać błysk tej lampy zewnętrznej bez użycia lampy wbudowanej. Np jak zamontuję lampę zewnętrzną na stopkę to tak i tak musi się lekko uchylić lampa wbudowana. Czy kabel łączący lampę zewnętrzną z aparatem coś pomoże ?

    Dziękuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak zamontujesz lampę zewnętrzną na stopce, to lampa wbudowana absolutnie nie musi się uchylać ani odrobinę.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Skąd taki pomysł w ogóle?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2014
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    20

    Domyślnie

    przepraszam ale troszkę źle napisałem, ona tylko sie otwiera a nie daje błysk, mi bardziej chodziło o coś takiego że na statywie stoi aparat a na drugim lampa i chcę ja wyzwolić bez błysku lampy wbudowanej

  5. #5

    Domyślnie

    Musisz mieć do tego bezprzewodowy wyzwalacz.

    Dwa urządzenia - jedno wpinasz na sanki aparatu, drugie do lampy i radiowo przesyłają sygnał do wyzwolenia lampy.
    (np YN 603)
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #6

    Domyślnie

    kurczę zabije mnie to niedziałające cytowanie i edycja

    Jeszcze inną opcją - ale mało wygodną jest kabel. Możesz kupić taki gorąca_stopka - gorąca_stopka - tylko odrobinę tańsze a dużo mnie wygodne i ma mniejszy zasięg.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2014
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    20

    Domyślnie

    a przez kabel sie nie uda ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez limak816 Zobacz posta
    Witam posiadam Nikon d3200 i Lampa błyskową YongNuo YN-560 II. Problem mój polega na tym ze nie wiem jak wywołać błysk tej lampy zewnętrznej bez użycia lampy wbudowanej. Np jak zamontuję lampę zewnętrzną na stopkę to tak i tak musi się lekko uchylić lampa wbudowana. Czy kabel łączący lampę zewnętrzną z aparatem coś pomoże ?
    Jeśli zakładasz tą YN na stopkę, włączasz lampę i aparat, i robisz zdjęcie a YN nie błyska (przy zamkniętej lampie wbudowanej) to masz uszkodzony aparat i żadna lampa nie będzie z nim blyskać do momentu naprawy. To, że wbudowana nie błyska nie znaczy, że uszkodzona jest tylko "żarówka" (palnik), powodów może być więcej.
    Jeśli zakładasz YN na stopkę, i po włączeniu błyska i naświetla klatkę (odpowiednio do ustawień), to musisz tylko "przenieść" sygnał wyzwalający ze stopki do lampy. Możesz to zrobić kablem, mającym z jednej strony kostkę do wsunięcia w sanki aparatu, z drugiej kostkę w którą wsuwasz lampę. Są dwa rodzaje kabli, "zwykły" który ma tylko jeden styk na środku, i "TTL", który ma tyle styków ile widzisz w sankach na aparacie. Zwykły jest tańszy.
    Ale kabel to ryzyko przypadkowego szarpnięcia i uszkodzenia aparatu/lampy, dlatego proponuję wyszukanie na znanym portalu aukcyjnym wyzwalacza radiowego: nadajnik zakładasz na sanki aparatu, odbiornik - są różne rozwiązania, w jednych odbiornik ma sanki do wsunięcia lampy (jak w aparacie), w innych z odbiornika wychodzi tylko kabelek zakończony wtyczką (mini-jack lub jack), do takiego musiałbyś jeszcze dokupić kostkę mającą na górze styk do lampy a z boku wystający kabelek, i to razem połączyć. Ceny używanych wyzwalaczy zaczynają się chyba od 40-50zł za komplet, więc kupowanie kabla na dziś uważam za niezbyt uzasadnione.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2014
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc i radę.
    Życzę miłego dnia i pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •