Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Wyczyść styki obiektywu alko izopropylowym. Sprawdź w jakim położeniu jest przelocznik AF, ktory znajduje sie blisko bagnetu.
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  2. #12

    Domyślnie

    Przełącznik jest ustawiony na AF a z tym alkoholem spróbuję
    D7100, D5200, D40, N50G, N35G, N18-55, N18-105, S70-300 1:4-5,6 ApoDG,

  3. #13

    Domyślnie

    Zdobyłam taki alkohol. Niestety nie pomogło.
    Chyba faktycznie padł silnik obiektywu - bo to obiektyw z silnikiem, o czym nie wspomniałam w pierwszym poście, przez co Panowie niepotrzebnie się sprzeczali.
    D7100, D5200, D40, N50G, N35G, N18-55, N18-105, S70-300 1:4-5,6 ApoDG,

  4. #14

    Domyślnie

    Przeleżał "jakiś czas", to znaczy jak długo - kilka tygodni, miesięcy czy lat? Czy przy czyszczeniu zauważyłaś, by styki obiektywu lub inne elementy były zaśniedziałe lub nosiły ślady rdzy (choć tej nie powinno raczej być, ale z praktyki wiem, że zdarza się też na rzeczach z założenia nierdzewnych)?

    Można ew. jeszcze spróbować kilka razy delikatnie przestawić przełącznik AF/MF - może to on zaśniedział i odcina zasilanie. Pracę silniczka w tej wersji zdecydowanie powinno być słychać przy jakiejkolwiek próbie ostrzenia. Sprawdź jeszcze pozycję przełącznika zakresu ostrzenia "normal/macro". Ale, podobnie jak Koledzy, obawiam się raczej, że to silniczek
    Ostatnio edytowane przez Jacenty Z. ; 26-08-2014 o 12:51

  5. #15

    Domyślnie

    Przeleżał kilka miesięcy, styki są czyste, nie ma śladu rdzy. Przełącznik działa ok. A właśnie pracy silnika nijak nie słychać, a chodził głośno.
    D7100, D5200, D40, N50G, N35G, N18-55, N18-105, S70-300 1:4-5,6 ApoDG,

  6. #16

    Domyślnie

    Witam! Mam podobny problem z w/w obiektywem, po przełączeniu w tryb AF obiektyw nie działa ponadto wyświetla się komunikat o rozładowanej baterii. Po przełączeniu w tryb manualny komunikat o rozładowanej baterii znika. Czy ktoś spotkał się z podobnym problem i może znalazł rozwiązanie?

  7. #17

    Domyślnie

    Skoro wyświetla się wskaźnik baterii w trybie AF to albo silnik ma zwarcie, albo szlag trafił sterownik silnika. Te sterowniki nie są niczym zabezpieczone, więc uszkodzić go nie trudno. A i kupić nie problem, bo to koszt poniżej 50 zł. Zostaje tylko kwestia przelutowania.

  8. #18

    Domyślnie

    Obelix masz może jakaś "stronkę" na której można kupić tego typu rzeczy?
    Ostatnio edytowane przez Franc1966 ; 20-11-2015 o 15:22

  9. #19

    Domyślnie

    Bezpośrednio od Chińczyków, na Aliexpress.com. Z tym że zanim zacznie się szukać układu (modelu nie pamiętam, ale mogę to odkopać), warto sprawdzić silnik. W tych szkłach stosowany jest zwykły silniczek komutatorowy. Jeśli po odpięciu silnika objaw jest taki sam, to sterownik najprawdopodobniej będzie do bani. Przy okazji można sprawdzić sam silnik - na 3V powinien kręcić jak szalony.

  10. #20

    Domyślnie 70-300 f4-5,6 dg macro vs nikon d5300

    Witam.
    Opiszę swoją przygodę na wypadek gdyby okazała się dla kogoś pomocna, bo sam przez kilka dni przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji i niestety nie natknąłem się na nic co by mi pomogło rozwiązać problem.

    Miałem problem z AF w obiektywie SIGMA 70-300 F4-5,6 DG MACRO przy współpracy z Nikon D5300.
    Obiektyw zakupiłem na portalu aukcyjnym praktycznie nowy. Sprzedawca zapewniał mnie, że z jego D5200 autofocus działał. W połączeniu z moim D5300 niestety nie. Nie pomagały żadne zmiany ustawień, ani reset ustawień. Aktualizacji oprogramowania aparatu wolałem nie robić, bo posiadam kilka obiektywów Sigma, wszystkie działają, a słyszałem że po aktualizacji czasem jest z nimi problem.
    Sprawdziłem obiektyw z D7200 znajomego - AF ostrzy jak należy. Dla wyjaśnienia dodam, że obiektyw posiada własny silnik i nie posiada napędu typu "śrubokręt". Podłączyłem do innego D5300, ale AF również nie działał, co wykluczyło wadę mojego body.
    Podłączyłem tą Sigmę do D3300 - AF działa, co tylko potwierdziło, że problem może być specyficzny dla D5300.
    Sprawdzałem wymienianą w poprzednich postach listę kompatybilności, i Sigma 70-300 F4-5,6 DG MACRO jest kompatybilna tak z D7200 jak i D3300 jak i D5300 - trudno się tu doszukiwać sprzeczności.

    Skontaktowałem się z FOTO-SERVICE Gdynia http://www.foto-service.pl/ opisując mój problem i otrzymałem informację, że należy zaktualizować firmware w obiektywie i w tym celu mam wysłać do nich sam obiektyw i oni to przeprowadzą bezpłatnie.
    Na zakupiony obiektyw nie posiadałem paragonu ani certyfikatu europejskiego czy innego dokumentu wymaganego przez Sigma Foto do wykonania bezpłatnej naprawy gwarancyjnej, pomimo to serwis wykonał aktualizację i odesłał mi obiektyw a ja poniosłem jedynie koszty przesyłki.
    Oczywiście po aktualizacji AF w omawianym obiektywie działa jak należy z moim D5300.
    Tu wielkie podziękowanie dla tego serwisu, bo poza tym że wykonał usługę bezpłatnie, uwinął się w ciągu 2 dni roboczych (nieszczęśliwie z weekendem pomiędzy, ale obiektyw wysłany w czwartek po południu, wrócił do mnie we wtorek rano, a do Gdyni wysyłałem go z Południa Polski - Nowego Sącza)
    Jeśli ktoś spotka się z podobnym problemem i upewni się, że któryś obiektyw Sigma jest kompatybilny z body a pomimo tego nie działa prawidłowo, może warto sprawdzić z innym modelem body lub skontaktować się ze wspomnianym przeze mnie serwisem, z którego usług skorzystałem po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •