Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pierwszy retusz

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy retusz

    To mój pierwszy retusz (i tak na prawdę jeden z pierwszych portretów). Co byście zmienili zarówno w zdjęciu, jak i w obróbce? Oprócz koszuli, którą gdybym mógł zamieniłbym na jednokolorową.
    Człowiek celowo nie jest w mocnych punktach bo zdjęcie będzie służyło za tło. Jego prawa strona będzie mocno rozciągnięta, a na niej będą napisy (to element strony internetowej).


    Większy rozmiar:
    http://goo.gl/Skf0kD
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    80

    Domyślnie

    Ja bym dał polar na obiektyw żeby zniknęło odbicie w akordeonie

  3. #3

    Domyślnie

    Te białe klawisze akordeonu które nie są białe bardzo niekorzystnie rzucają się od razu w oczy, nie wiem czy nie byłoby lepszym efektem ciut mniejsze wygładzenie twarzy i ręki, coś pomiędzy fotą 1 i 2
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 08-08-2014 o 11:16
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Te białe klawisze akordeonu które nie są białe bardzo niekorzystnie rzucają się od razu w oczy
    Może dlatego, że one nie są białe, tylko perłowe?

    mks: pojechałeś z wygładzaniem twarzy + różna kolorystyka ręki i twarzy...

    pozdr,
    kris

  5. #5

    Domyślnie

    bardziej mi chodzi o odbicia światła na klawiszach
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    Piękny włoski akordeon
    Zbyszek nie każdy akordeon ma białe klawisze
    Ja mam np dwa. W jednym są białe a w drugim żółte :P

    Tak jak nied0bry pisze: za bardzo wygładziłeś twarz.

    Jeszcze zauważyłem, że dłonie są różnych barw. Ta przy miechu jest bardziej czerwona
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za opinie.

    W polar niestety muszę zainwestować, ale to cenna uwaga.
    Klawisze jak już zostało zauważone nie są białe, są ciemnoperłowe. Specjalnie je trochę "pokolorowałem światłem", żeby rzucały się w oczy. Jak dla mnie jest ok.

    Różne kolory rąk dostrzegłem, ale jak widać po surówce było to widać jeszcze bardziej. Nie chciałem przesadzić, ale chyba jeszcze to poprawię. Zmniejszę też krycie warstwy z wygładzeniem twarzy/prawej ręki.


    @zalton, a tak z ciekawości: jakie masz akordeony? Na zdjęciu jest mój tata. Obecnie ma 7 sztuk. Ten jest jego perełką Ma też ładnego białego Marzioli, ale zabrakło mi czasu w studio, żeby się nim porządnie zająć.

    Jeszcze raz dziękuję za Wasze uwagi
    TATA na ASAPie używa: N D600 | S 20 1.8 | N 50 1.2 AIS | T 28-75 2.8 | Zoom H6N
    STYLy.pl
    ---

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam weltmaistra (tłum. mistrz świata ) cordal i jakiś stary radziecki
    Niemca chciałbym wyremontować ale kasy nie mam :/
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcie człowieka, który udaje, że gra - sorry, nie podoba mi się taka sztuczna konwencja. Zobacz, ile życia i pozytywnych emocji może być w zdjęciu akordeonisty: http://www.google.pl/search?q=akordeonista&tbm=isch

    Druga rzecz, gdyby Ci przyszło puszczać to zdjęcie do druku (np. na okładkę płyty CD) to z koszuli wyjdzie masssakra. Już na ekranie wychodzi mora, w druku będzie to widać duuużo bardziej.
    ['O]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Zdjęcie człowieka, który udaje, że gra
    Mało widziałeś :P
    Ale rację mieć możesz
    W muzycznej ludzie różne mieli miny jak grali a jak się jeszcze uśmiechali to ogólnie dziwacznie to wychodziło
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •