Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: SB 24+Canon 5d

  1. #1

    Domyślnie SB 24+Canon 5d

    Mam takie pytanie, z racji że lampa do canona która kupiłem okazała się wadliwa, a pilnie potrzebuję coś błysnąć, czy jest opcja żeby zasadzić sabinę na sanki depiątki (tak żeby poniszczyć aparatu) i ja wyzwalać w manualu?... nie będzie wspomagania af nad czym ubolewam ale może chociaż można tyle?
    dwasto i emce U-piter

  2. #2

    Domyślnie

    Powinna błyskać, ja SB-28DX używałem z Praktica Super TL 1000 i Fuji X-A1 w manualu i lampie ani puszce nic się nie stało.
    Ostatnio edytowane przez tol2di ; 01-08-2014 o 08:51
    Fuji X-A1|słoiki i inne graty
    Moja Galeria | Mój Blog

  3. #3

    Domyślnie

    trzeba zabezpieczyć stopkę i zostawić tylko pin (którykolwiek to jest) od błysku? Wolałbym mieć peność że ktoś testował tandem nikon canon
    dwasto i emce U-piter

  4. #4

    Domyślnie

    Lampa ma też własny czujnik błysku, więc możesz ją nastawić na tryb A, wybrać przysłonę, nastawić tę przysłonę na aparacie, i lampa będzie automatycznie dozować siłę błysku dla tej przysłony.
    Spotyka się ostrzeżenia przed łączeniem lamp i aparatów innych systemów - może dla pewności i spokojności dobrze byłoby jakoś odizolować styki dodatkowe? Albo połączyć lampę kablem, nie wkładając jej w sanki?

  5. #5

    Domyślnie

    Osobiście strzelałem z 5D MKIII i SB-26:
    http://lenspro.pl/obalanie-mitow-sta...-26-vs-sb-910/
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję Panowie! zasadniczo to i tak z reguły używam lampy manualnie (mało używam i mi się nie spieszy). O tym zapomniałem, że nie tylko wspomaganie af nie zadziała to doskwierać może będzie brak zmiany kąta błysku, ale to w sumie do przeżycia. Mam jeden zmiennoogniskowy 20-35 gdzie będzie mi potrzebny w granicach 28-35, czyli coś koło szerszego ustawię, żeby już nie było trzeba tego zmieniać. Poza tym SB24 nie ma chyba nawet możliwości strzelenia za bardzo szerzej. Po drugie po co?! I odizoluje dodatkowe styki... tak na wszelki.
    jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
    dwasto i emce U-piter

  7. #7

    Domyślnie

    O ile pamiętam, ona ma możliwość ręcznego zoomowania reflektora. Lampy Nikona są zwykle bardzo dobrze pomyślane, a ta swego czasu była topową lampą i mogła wszystko.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    O ile pamiętam, ona ma możliwość ręcznego zoomowania reflektora. Lampy Nikona są zwykle bardzo dobrze pomyślane, a ta swego czasu była topową lampą i mogła wszystko.
    dokładnie można ustawić zoom, ale grzebanie przy dłuższym zakresie byłoby co najmniej denerwujące, ale przy stałce czy czemuś pobliskiemu można to ustawić.
    dwasto i emce U-piter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •