Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondziu Zobacz posta
    Po jej zakończeniu, jest automatycznie przedłużana na czas nieokreślony.
    O to właśnie zapytałem. Jeśli umowa na czas określony się skończyła, to w czym rzecz? Operator stawia swoje nowe warunki. Możesz przecież wypowiedzieć umowę, zmienić operatora, lub negocjować z dotychczasowym.
    Nie sądziłem, że jest to problem tej rangi, żeby konsultować to np. na forum.

  2. #12

    Domyślnie

    Freefly mnie po prostu dziwi postępowanie T-mobile, wiem że sprawa dotyczy wielu osób, zastanawiam się co zrobić, co inni zrobią w identycznej/podobnej sytuacji itp.

    Ps. Moim zdaniem jest to problem wart pytania na forum.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondziu Zobacz posta
    Freefly mnie po prostu dziwi postępowanie T-mobile, wiem że sprawa dotyczy wielu osób, zastanawiam się co zrobić, co inni zrobią w identycznej/podobnej sytuacji itp.

    Ps. Moim zdaniem jest to problem wart pytania na forum.
    Problem? Kondziu, ludzie mają naprawdę poważne problemy. A to są rozterki takie same problem jak te, czy brać ze sobą aparat na urlop.

  4. #14

    Domyślnie

    Nie wiem w czym jest tu problem, przecież w tym piśmie zupełnie o co innego chodzi. T-mobile po prostu chce się pozbyć starych taryf i proponuje przejście na nowe obecne JAMP, gdzie za niewielką kasę możesz rozmawiać i SMS-ować do woli, to dla twojego dobra taka propozycja, ja skorzystałem i przeszedłem na taryfę za 49,90 zł bez żadnych limitów, data zakończenia umowy pozostałe bez zmian i prawdopodobnie za 3-4 miesiące dostanę nową propozycję - ŻYĆ NIE UMIERAĆ

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Nie sądziłem, że jest to problem tej rangi, żeby konsultować to np. na forum.
    A kto Ci każe się tu konsultować - to nie jest obowiązkowe ?
    Cytat Zamieszczone przez mazon Zobacz posta
    Nie wiem w czym jest tu problem, przecież w tym piśmie zupełnie o co innego chodzi. T-mobile po prostu chce się pozbyć starych taryf i proponuje przejście na nowe obecne JAMP, gdzie za niewielką kasę możesz rozmawiać i SMS-ować do woli, to dla twojego dobra taka propozycja, ja skorzystałem i przeszedłem na taryfę za 49,90 zł bez żadnych limitów, data zakończenia umowy pozostałe bez zmian i prawdopodobnie za 3-4 miesiące dostanę nową propozycję - ŻYĆ NIE UMIERAĆ
    Czasem są bardzo niskie stare abonamenty i niektórym może się nie opłacać taka zmiana. Pewnie właśnie po to są te listy żeby temu ukręcić łeb .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 31-07-2014 o 23:43
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #16

    Domyślnie

    Ale macie problemy. Można rozwiązać umowę i po temacie. Tylko najpierw sprawdźcie czy konkurencja ma coś lepszego, bo może się okazać że niekoniecznie. Wszystko zależy od tego jaką aktualnie masz ofertę.

  7. #17

    Domyślnie

    Idąc do innego operatora, warto powiedzieć, że się chce odejść od konkurencji (z przeniesieniem numeru). Play np. ma (miał?) wtedy lepszą ofertę.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #18

    Domyślnie

    Na obecną chwilę w Play jest tak, że: inna oferta jest na www, inna w salonach, inna na infolini - w szczególności chodzi o przeniesienie numeru do Play - na infolini jakaś kobieta z utrzymania z wielką łaską łączyła na chwilę jeszcze ofertę ze strony www bo generalnie wszystko się zmienia w locie, i to co na www często nie jest dostępne telefonicznie. .
    D7100
    S 17-50 2.8 | V 135 2.8
    Conference call to Canon Inc.s Masaya Maeda - "Maeda: Huh? You sure you want more out of focus? We give you out of focus in 1D Mark III and Galbraith complain."

  9. #19

    Domyślnie

    Czasem są bardzo niskie stare abonamenty i niektórym może się nie opłacać taka zmiana. Pewnie właśnie po to są te listy żeby temu ukręcić łeb .


    Oto to to.....

    Ja akurat mam proponowane od dawna gorsze warunki niż miałem (dla tego nie przedłużyłem umowy) taka polityka T-mobile jest dla mnie nie do przyjęcia.

  10. #20

    Domyślnie

    Ja jednak wolę wszystko załatwiać w salonie. Potrafią szybko znaleźć rozwiązanie problemu. Np. jak przechodziłem do Play, to poprzedni operator wyłączył mi sygnał i przez dobę nie miałem łączności. Poszedłem więc zapytać, czemu tak długo to trwa, miało być po kilku godzinach, na co pani - a kartę SIM pan na nową wymienił?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •