Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kamix21
    Gość

    Domyślnie Jaką kamerę kupić?

    Witajcie,
    mam aktualnie d90 i nagrywam nim czasem filmiki, nawet na ślubie. Planuję kupić jakąś kamerkę do 1000 zł, co mi polecicie? Jakość będzie dużo lepsza niż mam aktualnie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakość przy dużej ilości światła - będzie lepsza, bo już prawie wszystko nagrywa FHD, a D90 tylko 720p. Dodatkowo będziesz miał sprawny AF.
    Przy mniejszej ilości światła jakość będzie gorsza. Co prawda szumów tak nie będzie widać, ale obraz będzie mocno odszumiony, a przez to znacznie mniej ostry.

    Do nagrywania przy mniejszej ilości światła sprawdzają się tylko aparaty z większymi matrycami (od m4/3) i profesjonalne kamery.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    D90 nie ma nawet startu do filmików z chyba jakiegokolwiek kompakta. Zwykły Nikon J1 bije filmy z D90 na głowę (oczywiście kosztem głębi ostrości). A dodatkowo ciągły, cichy AF...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kamix21 Zobacz posta
    Witajcie,
    mam aktualnie d90 i nagrywam nim czasem filmiki, nawet na ślubie. Planuję kupić jakąś kamerkę do 1000 zł, co mi polecicie? Jakość będzie dużo lepsza niż mam aktualnie?
    To d90 nadaje sie na sluby ?
    D5200 , D90 + Tamron 2,8 , sb-910 nikon , Nikon 35mm F1,8 , 85mm F1,8 , oraz Sony FX-1000 i akcesoria.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo998 Zobacz posta
    To d90 nadaje sie na sluby ?
    Do zdjęć ujdzie ale do wideo? Dzisiaj smartfony nagrywają lepsze wideo jak D90.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Są ludzie, którzy filmują na ślubach np. kamerkami mini DV i fot. prostej konstrukcji tel. komórkowymi i są zadowoleni. Niezależnie od Waszych odczuć na temat rezultatu, niegrzecznie jest kpić z takich osób. Założyciel wątku nic nie wspominał, że robi to profesjonalnie i nie widzę także powodu, by nie mógł użyć D90 do krótkich filmów ze ślubu.

    Moim zdaniem chyba nie warto tego 1000zł marnować na zakup dodatkowej kamerki. Ładnie i na temat odpowiedział Ci już zresztą GonzoG. Lepiej chyba będzie jeszcze trochę poczekać i dozbierać pieniążki.
    Ostatnio edytowane przez kostek-brasil ; 13-07-2014 o 08:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •