Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Julia

  1. #1

    Domyślnie Julia

    Takie tam zabawy z folią

    1

    2
    N i pare gratów

  2. #2

    Domyślnie

    Mi się podoba efekt, pasuje też do klimatu fotografii dziecka Podoba mi się też tonacja kolorystyczna - jednolita i klimatyczna.
    A może jakiś mały tutorial jak te "zabawy z folią" robisz?

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo ładnie, może te oczka ciut za mocne na 2 ale poza tym super!

  4. #4

    Domyślnie

    Z oczkami nic nie robiłem.
    efekt bardzo prosty - wręcz banalny. Tylko w dobie PS-a nikt o tym nie pamięta.

    Założyłem folię na obiektyw (jakiś woreczek po śniadaniu), rozerwałem go na środku . I celowałem tym środkiem tam gdzie chciałem mieć ostro.
    Ciekawe efekty są również po przyłożeniu szkła, okularów. Lub tez trochę hardkorowo można obrzeża szkła posmarowac wazeliną, czy tez zmoczyć je . Kombinacji jest wiele.
    N i pare gratów

  5. #5

    Domyślnie

    no nieźle, kiedyś próbowałem ze szklankami (takimi grubszymi... od whisky) ale o dziwo nie wpadłem na to, że fiola też może się nadać
    teraz dzięki Tobie jestem mądrzejszy :P
    Masz jeszcze jakieś tego typu zdj? Chętnie bym tu zobaczył.

  6. #6

    Domyślnie

    Efekt fajny, ale mz na dole zdjęcia przesadzony. Rozmycie dołu jest na tyle duże że nie wnosi niczego dobrego do zdjęcia a wręcz go pogarsza dodatkowo ze zbytnią jasnością tego fragmentu fotki.
    Ale pomysł godny naśladowania i wypróbowania , o mazianiu obiektywów dla podobnych efektów słyszałem, ale o foliowaniu nie, człowiek się wciąż czegoś nowego dowiaduje
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #7

    Domyślnie

    Dla mnie troszeczkę za dużo tej poświaty, ale modelka słodziutka jestem za jedynka

    Podobny efekt uzyskałem zbierając sztuczne kwiaty pomiędzy obiektywem a modelka, kwiaty 2m a ja 3m stalem od modelki

    przyklad

    jak ten przykład jest nieproszony w Twoim wątku to tylko slowo a zniknie

  8. #8

    Domyślnie

    Każdy przykład jest dobry.
    Mając PS-a zapominamy o różnych ciekawych efektach - które można zrobić na etapie fotografowania
    N i pare gratów

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcia wg mnie świetne, troszkę mnie tylko śmieszy ta podjarka folią.Takich analogowych sztuczek jest znacznie więcej, poszukajcie w necie a znajdziecie.
    Ciekawe czy pierwsze użycie obróbki w PS spotkało się z komentarzem w stylu "Wreszcie koniec z nakładaniem na obiektywy różnych śmieci! Teram można to zrobić z większą kontrolą w postprodukcji!"
    Wypijmy za blendy...

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki za komentarze.
    Ja ameryki nie odkryłem - tak jak piszesz takich rzeczy w analogowej fotografii jest pełno. Czasem warto do nich wracać.
    N i pare gratów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •