Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    @ Fotonik: Twoim "wąskim gardłem" jest format video dla docelowego klienta. Stąd musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ktoś kupi od Ciebie słabej jakości produkt (kodowany w MJPEG, aby obejść wymagania licencyjne) lub czy będzie maił ochotę ściągać woła w DNxHD. Jeśli stawiasz na klienta profesjonalnego to wyjściem są kodeki Avid i ProRes Apple. Natomiast szerszy odbiorca będzie wyłącznie zainteresowany H.264. Profesjonalny też kupi materiał w H.264. DNxHD i ProRes wymagają b. silnego kompa i nic stacjonarnego poza PC ich nie odtworzy, w przeciwieństwie do H.264.

    Nie ma sensu abyś kupował tę przystawkę, jeśli zamierzasz prowadzić dystrybucję w MJPEG. To tak jakbyś wybrał bombę atomową do zabicia muchy Moim zdaniem powinieneś najpierw dokładnie dowiedzieć się o warunki licencji u źródła, a dopiero potem myśleć o reszcie.

    Cytat Zamieszczone przez Limax7 Zobacz posta
    A co z kodowaniem x264 ? Chyba jest darmowy.
    Już o tym było, czytaj dokładnie: x264 wykorzystuje opatentowany algorytm kodowania video H.264. Sam koder jest darmowy. To samo dotyczy obecnie tworzonego x265 do video 4K.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki pgi Czytałem dokładnie umowę oprogramowania Cyberlink Power Director 12 Ultimate. Zapłaciłem ponad 300zł za wersje komercyjną rozszerzoną. Przed zakupem jeszcze się upewniałem sprzedawcy z vebo.pl czy aby na pewno jest to komercyjna wersja, odpowiedział mi, że materiały obrobione w tym programie mogę odsprzedawać komercyjnie. Dokupiłem jeszcze dodatkowo specjalnie nośnik i certyfikat by być legal. I teraz znajduje coś takiego w licencji przy instalowaniu oprogramowania:

    *USAGE RESTRICTION
    You agree to use the SOFTWARE solely for personal and non-commercial purpose. You also acknowledge that no rights are granted or may be extended to you to use the SOFTWARE with MPEG-4 Video Content unless such MPEG-4 Content is sold or delivered to you by a content outlet licensed under the MPEG-4 Essential Claims to make such sale or delivery.

    jak pisze pierwsze zdanie:

    *Ograniczenia w używaniu
    Użytkownik zgadza się korzystać z Oprogramowania wyłącznie dla celów osobistych i niekomercyjnych.

    Czuje się okradziony i wprowadzony w błąd. Nie szukałem programu do użytku osobistego tylko do użytku komercyjnego po to zapłaciłem a miałem brać Sony Vegas Movie 13 Platinum ciekawe czy ten program też nie jest komercyjny bo u sprzedawcy jak widzę też pisze komercyjny.
    Ostatnio edytowane przez Fotonik ; 07-07-2014 o 11:58

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fotonik Zobacz posta

    Czuje się okradziony i wprowadzony w błąd.
    Nikt Cię nie okradł. Co najwyżej wprowadził w błąd. Świadomie lub nie, ale to nie ma znaczenia. Zwracasz program w sklepie powołując się na niezgodność towaru z umową. Niestety, ponieważ jest to program komputerowy, a zapewnienia sprzedawcy były słowne, raczej bez pomocy rzecznika konsumentów się nie obejdzie.

  4. #24

    Domyślnie

    Przejrzałem licencje Sony i Adobe i wszystkie zawierają identyczne klauzule dla kodowania video. Cóż, zostaje Ci płacić 2 centy licencji za film lub czekać, aż Google & Co doprowadzi swój kodek VP9 do stanu używalności.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •