Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 141
  1. #1

    Domyślnie SIGMA 50 1.4 DG ART - opinie

    Dzień Dobry
    SIGMA 50 1.4 DG z serii ART - czy posiada już ktoś ten obiektyw ? będę wdzięczna za potwierdzoną praktycznie opinię o nim.
    Posiadam model 35 1.4 DG Art - nic złego na jego temat nie napiszę

  2. #2

    Domyślnie

    Też przymierzam się do zakupu jednak na obecną chwilę (poza allegro) jest problem z dostępnością wczoraj dzwoniłem do sigma procentrum w Chorzowie -mają mi wysłać maila jak tylko pokaże się z mocowaniem do nikona

    Też chętnie "posłucham" opinii, a jeszcze chętniej zobaczę sample

  3. #3

    Domyślnie

    W Krakowie Foto-Plus ma nowych A 50 Sigmy pod dostatkiem, właśnie dzisiaj mi przysłali. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jest znacząco większy, masywniejszy niż A 35. Lepiej mi pasuje do D 800. Zrobiłem kilka fotek testowych w domu i już widzę, że warto było "spuścić do kibla" Nikkora 50 1.4g, który po nabyciu Sigmy A 35 leżał i się kurzył. Drugie odczucie - obrazek jest jeszcze lepszy niż z A 35, bardziej detaliczny. Przymierzałem się do N 85 1.4g, ale ta A 50 Sigmy lepiej mi pasuje do landszaftów i architektury, będzie częściej w użyciu. Na wesele w rodzinie, które mnie czeka w sierpniu, też się bardzo przyda. Jeśli jest kasa to nie ma się nad czym zastanawiać. Kupować i focić.
    ________________________
    Z7, 14-30 f4, 24-70 f4, 20 1.8s, 50 1.8s, MC 105 2.8 VR s

  4. #4

    Domyślnie

    cadman - Dziękuję za pierwsze wrażenia - jeżeli możesz wrzuć kilka surowych fotek na f 1.4 w dzień, wieczorem , przy sztucznym świetle, i dopisz ocenę pracy AF

    wiem .... wymagam poświęcenia czasu - niestety jak widzę, tylko Ty obecnie możesz mi pomóc gdyż bardzo poważnie przymierzam się do zakupu tej 50-ki. Jak wspomniałam mam 35 A , i cieszy mnie większa szczegółowość nowego egzemplarza.

    pozdrawiam Dorota

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cadman Zobacz posta
    W Krakowie Foto-Plus ma nowych A 50 Sigmy pod dostatkiem, właśnie dzisiaj mi przysłali. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Jest znacząco większy, masywniejszy niż A 35. Lepiej mi pasuje do D 800. Zrobiłem kilka fotek testowych w domu i już widzę, że warto było "spuścić do kibla" Nikkora 50 1.4g, który po nabyciu Sigmy A 35 leżał i się kurzył. Drugie odczucie - obrazek jest jeszcze lepszy niż z A 35, bardziej detaliczny. Przymierzałem się do N 85 1.4g, ale ta A 50 Sigmy lepiej mi pasuje do landszaftów i architektury, będzie częściej w użyciu. Na wesele w rodzinie, które mnie czeka w sierpniu, też się bardzo przyda. Jeśli jest kasa to nie ma się nad czym zastanawiać. Kupować i focić.
    ja tez mam wrazenie, ze sigma 35 jest ostrzejsza niz nikkor 50/1.4, ale bronilem sie "przed ta miloscia" (do sigmy) bo to grzech cos zlego na nikkora powiedziec
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #6

    Domyślnie

    ... przepraszam zapomniałam zapytać o coś dla mnie najistotniejszego... bokeh ? gdyż przeznaczeniem jego będzie portret.

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Malo zdjec w necie, zeby zobaczyc jaki jest bokeh?
    Pierwsze z brzegu:
    https://www.flickr.com/search/?q=sigma+50mm+art

  8. #8

    Domyślnie

    Pierwsze pstryki domowe z lampą, model - kwiat doniczkowy żony, to nie jest właściwe przeznaczenie tego szkła. Jednak na tym przykładzie już widać, że AF jest celny, dość szybki, trochę gubi się na miejscach ciemnych o małym kontraście. Jednak przy wspomaganiu AF przez SB-910 trafia bez problemu na powierzchni czarnej torby foto. Bokeh, jak dla mnie jest "kremowy", podobny do tego z Nikkora 85 1.4G, ale są różne opinie i definicje bokeh. Na fotce testowej z tekstem widać delikatne odbarwienia wokół literek, widoczne w cropach 100%. W normalnych warunkach tego nie widać. Nie mogę nic wrzucić, gdyż jestem w pracy. Głębia ostrości jest tak mała, że ostry jest tylko 1 wiersz tekstu. W weekend postaram się przetestować go na powietrzu, sprawdzę go w scenach dynamicznych (sporty wodne), w plenerze, widoczki itp. Na pierwszy rzut oka AF trafia, gdzie powinien, na krótkich dystansach. Muszę sprawdzić w całym zakresie. Mam USB dock sigmy, kupiony wraz z A 35. Kupiłem tak na wszelki przypadek, ale okazało się, że trzeba było z niego skorzystać. Po korektach A 35 trafia bardzo dobrze. Być może trzeba będzie dostroić również A 50. Po testach napiszę coś więcej.
    ________________________
    Z7, 14-30 f4, 24-70 f4, 20 1.8s, 50 1.8s, MC 105 2.8 VR s

  9. #9

    Domyślnie

    Możesz napisać jak takie strojenie wygląda?
    Czy jest zależne od odległości przedmiotowej ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Możesz napisać jak takie strojenie wygląda?
    Czy jest zależne od odległości przedmiotowej ?
    Tak dla zobrazowania:
    http://blog.sigmaphoto.com/2013/usb-and-sop-demo/
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •